Да се пуши или не?

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Мислам дека пушачите се тие што го напаѓаат здравјето на непушачите а не обратно, така да теба пушачите да да не се пикаат каде некои непушачи мораат да бидат.
Ajdeee! Use i ubici :vozbud: Da ne treba neso pritvor ?
Pusac sum, moj izbor! Site me napinjaat ali bolje ke ziveam 35 godini kako sto sakam jas, otkolku 75 kako sto sakaat drugite . That`s it.
Inace, stetno e, otrov e, se vrzue u krv, zatoa te pravi zavisen, sve znam ... Ali, nali, bolje da ne pocnes, poso posle... amin otkazuenje, celicni nervi ti trebat:jaj: . Za temava... Ako se saka da nema pusaci, treba da nema cigari. Kratko i jasno! Se kosat 2 stvari u start uste. Ima zakon za zabrana na maloletnici da pusat ali so toa se krsi demokratsko pravo na licen izbor. Zaso ja so 17 ipol da ne mozam da pusam cigari a nekoj so 18 i 1 den da moze? I deka diskriminirani sme, da,sme! Koe pravo na djandar da me zastanue na ulica zaso pusam i da mi se zakanue so prijava?! :uvo: A mislam deka so rabotnite mesta nema da ima do tolku diskriminacija, mislam, ako me biva za nekoja oblast i i am soodvetno obrazovanie, ke me biva i ako pusam i ako sum vegetarijanec i ako mrazam feng sui i ne znam so... :salut:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не те сваќам баш. .. Шо ке добијам ако пропушам на 40год? Па нишо.. . веројатно не си бил во околина со многу цигари изгледа, па тебе ти пречи миризбата.. значи мене не ми пречи некој до мене да пуши или во група пупшачи.. навикнат сум на `маглата`. .. т.е значи не е причината шо не пушам тоа шо ми сметат миризбата.. туку причината е мојот карактер.. . бтв кога сме на темава.. . Цигарите не се зависност. .. Се е во карактерот...!!
OOOOOOOOOOOOOOOO brat! Zavisnost se, veruj mi! I ne daj Boze da vidis deka se :back::salut:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
NAJGOLEM PROTIVNIK NA PUSENETO! Ma ne znam so praat lugevo i zs be da pusam koa toa e tolku odvratno. I sekade kaj i da odam mora da me ugusat so toa cigarite.:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Пушењето во развиените земји е најдолна работа но кај нас сите го практикуваат. Најтрагично е тоа што во најголема опасност се пасивните пушачи. Се донесе закон за по кафеани, дискотеки, кафичи да се направат посебни места за пушење ама џабе. Кај нас треба пушењето да се забрани со закон, ама и покрај тоа сум пак скептичен.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.327
Мене не ми сметаат непушачите нема што да им сметам јас на нив..
Јас ке си пушам они се си кашлаат поред мене и ајт со здравје кsd не некој да ми брани и да ме бележи како непожелен дека сум пушел цигари абе ајј
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Мене не ми сметаат непушачите нема што да им сметам јас на нив..
Јас ке си пушам они се си кашлаат поред мене и ајт со здравје кsd не некој да ми брани и да ме бележи како непожелен дека сум пушел цигари абе ајј
:pos2:е па како да не се изнасмеам. Нормално дека не ти сметаат бидејќи не те трујат. А ти нив ги труеш во што има голема разлика. Се надевам дека ова го кажа како шала зошто во спротивно ќе помислам дека имаш проблеми со предрасудите и оценување за тоа што е добро а што лошо.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.327
:pos2:е па како да не се изнасмеам. Нормално дека не ти сметаат бидејќи не те трујат. А ти нив ги труеш во што има голема разлика. Се надевам дека ова го кажа како шала зошто во спротивно ќе помислам дека имаш проблеми со предрасудите и оценување за тоа што е добро а што лошо.
Како шала беше али више не се заебаам не може мене некој да ми праи простории и комори курац да ме брка ко говедо од општеството да ми ограничува термини и места ако им смета нека си напраат комора за непушачи и нека си дишат чист воздух ке живеат подолго и нема кој да ги труе никој ни пасивно ни активноsd
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Како шала беше али више не се заебаам не може мене некој да ми праи простории и комори курац да ме брка ко говедо од општеството да ми ограничува термини и места ако им смета нека си напраат комора за непушачи и нека си дишат чист воздух ке живеат подолго и нема кој да ги труе никој ни пасивно ни активноsd
И тука не си во право. Не сакам да ме сватиш погрешно ама ќе си поставувам прашања - одговори. Дали некаде во светот се прават комори за здрави луѓе? - НЕ, се прават за болни. Ако има некое подрачје зафатено со вирус дали го ставаат под карантин? - ДА. Значи не може да се направат карантини за непушачи, туку само за пушачи поради тоа што тоа е штетно а непучењето не е штетно и не може да биде. Јас не знам тебе што ти смета тоа. Тебе никој не ти забранува да пушиш, ама да труеш некого тоа е веќе друга работа, вид на прекршок во модерните земји.
Ти ми зборуваш во стилот ако сака некој да живее нека живее ама ако јас решам да го убијам тогаш нема он избор. Гледам дека е залудна дискусијава па не постирам повеќе. Поз
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.460
Поени од реакции
47.327
Полека бе Чомбе ние ако пушиме не сме болни (има време и тоа ке се деси) ти одма почна со вируси карантини и зарази sd
Сега на непушачите ако им смета слободно ке им се направат кабини па таму ке можат да си седат здрави и долговечни без страв од чад а нас ''боолните'' нека не остават да умираме во маки sd sd
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
43
Поени од реакции
0
Пред долго време бев многу голем противник за пушење, но мината година сама почнав да пушам, не заради мојот стил, фалење, дигање свои акции...туку поради моето семејство...Како и да е сега скоро ич не пушам пошо немам зависен организам, а тоа е добро!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
93
Поени од реакции
0
Jas mislam da ne se pusi zatoasto e stetno po zdravjeto.
__________________
:SHEVCENKO:
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Не пушам и не верувам дека ќе пушам затоа што мислам дека тоа е само трошење пари и време односно зависност од која тешко се одвикнува штом веќе ќе се навлечеш. За среќа ни во друштво немам пушачи, ама не е дека избегавам пушачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom