Најлоши македонски песни

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Долго време го мислев ова...па дали се свесни што пишуваат,колку за потсетување
1.Без љубов тонам кон бран ех да сум твојот Магелан-Амбасадори :tapp:
2.Јас и мојот бенд-Биба Здодевна:tapp: и целата нејзина кариера
3.Калиопи-освен 3-4 песни другото се е катастрофа...
4.Глоријан-ноу комент
5.Никола Конзулов :tapp: :tapp: :tapp: каков цреп...
...што мислите вие?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Сеа за сеа ми текна на- Ајде кажи јес, и симни се пред влез. :tapp:

Сотир Лалевски. :zver:
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Koga ke se izgradi vistinska makedonska muzicka scena ke pravime muabet.
 
П

Паспарту

Гостин
podobro da zborime za najdobri makedonski pesni zaso gi ima malce,a najlosi ima mnooooogu :) pocni od glorijan i riste od pripor pa zavrsi so nekoi t.n. "raperi"
 

Fluffy

Hellraiser
Член од
6 мај 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
16
Џингрлака џикица (Сузана Спасовска).
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Дефинитивно, една песничка од некое си типче Ване Аризанов (или така некако) во дует со Елена Велевска - Нека пукнат душмани.
Во Струмица ја пуштаат на поздрави желби и честитки по локалниве станици, а е препев на онаа олд скул турбо фолк Нек пукну душмани.
Тешка бљувотина, кич, невкус...кој предизвикува стомачни проблеми проследени со трчање во тоалет.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Имаше една Чоколадни девојки ама не ми текнува како се викаше групата. Мислиш само за да се смее народов направиле песна
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.692
Поени од реакции
21.973
За Алпина и Kiss Me можам да зборам до утревечер. Мегаестрадните хитови Беше летна вечер кога се збогувавме, Оди дома малолетничке многу мала си за љубење, Слатка мала како чоколада... Групата Кода што е повторно во мода... Огнени момчиња... Ника ника убава Марика, Чудна жена беше Вера, коки-Без љубов животот е прав и гола вода, Чаршиските фраери, Амбасадори, Роберт Пирнер, Бомба е (таа од Карев), ХХЛ, Црна Тачка, Биоритам и Султана, Султана- Ех да бидам паша, паша...Колку ветрови ме шибале, Елена Ристеска-Она другото, Чваре, Панчо, Кочо-Ху баба ху пази се од Вуду или Лева Десна џебен биљард, Трифун и неговите градоначалнички жалопојки, Тоше-И ледена и медена, беше моја дива јагода...

Џабе набројувам квантитетот е преголем за капацитето на мојот хард-диск
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Еј не ми текнува од која група беше песната идеше нешто: Мрдам газ јас мрдаш газ ти жени убави на бла бла ритмови :):) По пациентска песна немав слушано од таа :) Не ми текнува од кој беше ама напад на психа беше песната :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.692
Поени од реакции
21.973
HeRbEs напиша:
Еј не ми текнува од која група беше песната идеше нешто: Мрдам газ јас мрдаш газ ти жени убави на бла бла ритмови :):) По пациентска песна немав слушано од таа :) Не ми текнува од кој беше ама напад на психа беше песната :)
Peace brothers- Мрдам газ
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
hehe dobro beeee vie samo da kritikuvate znaete :)veze dase nemalo od muzika :) abe za razlika od bugarskine i bivsho jugoslovenski biseri nie sme u zabavishte.glejte samo srbine kakvi biseri imaaa kako stoja, mile,mitar,isl ili bugarine aziz:) hehe nedaj boze makedonska muzicka scena dase positovetuva so niv:).kazete za dani vlado janevski , sintezis,arhangel,biba dodeva isto taka za mene e edna od vodeckite so ubavi glasovni moznosti ,kaliopi e dosta dobro prifatena na yu prostorite a tuka necini ? bogda cua od vas sl i tose karolina i dane nabrojuvam. mislam deka imame edna od najmuzicka scena na balkan samo ni treba promocija reklam i sl.nasite radija i mediumi podobri im se srpskite i bugarskite subkulturni vrednosti:) . mislam deka seuste imame arna muzika .
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Уф ги има многуууу! Сеа последна беше онаа абракадабра јас добра вила би ти била... :):):)
Постари па сигурно некои од Андријана или од Марјан! Дефинитивно полупи и погрди песни неам слушнато!
 
П

Паспарту

Гостин
fanatic напиша:
hehe dobro beeee vie samo da kritikuvate znaete :)veze dase nemalo od muzika :) abe za razlika od bugarskine i bivsho jugoslovenski biseri nie sme u zabavishte.glejte samo srbine kakvi biseri imaaa kako stoja, mile,mitar,isl ili bugarine aziz:) hehe nedaj boze makedonska muzicka scena dase positovetuva so niv:).kazete za dani vlado janevski , sintezis,arhangel,biba dodeva isto taka za mene e edna od vodeckite so ubavi glasovni moznosti ,kaliopi e dosta dobro prifatena na yu prostorite a tuka necini ? bogda cua od vas sl i tose karolina i dane nabrojuvam. mislam deka imame edna od najmuzicka scena na balkan samo ni treba promocija reklam i sl.nasite radija i mediumi podobri im se srpskite i bugarskite subkulturni vrednosti:) . mislam deka seuste imame arna muzika .
brat epa temata e takva - najlosi makedonski pesni :) cim nikoj ne gi spomnuva vlado janevski,arhangel... znaci dobri se :)
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
ops pa jas negi vidov drugite temi :) odma se zatrcav izvinajvam se .abe ima biseri makedonski :)nevikam ne.ama za razlika od drugine mnogu pomalku.
 
П

Паспарту

Гостин
fanatic напиша:
ops pa jas negi vidov drugite temi :) odma se zatrcav izvinajvam se .abe ima biseri makedonski :)nevikam ne.ama za razlika od drugine mnogu pomalku.
ej od slavisha kao bese onaa pesna idese neso ...kolku vetroviiii me shibaleeeeeee :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom