Дали некој фрлил магија врз вас?

  • Креатор на темата black angel
  • Време на започнување
S

smart ass

Гостин
Ами еднаш во мојо двор на 15 метра од куќата имаше мртва мачка(се гледаше дека е сечена,а и канџи немаше.

Јас не знаев што да правам па решив да употребам бензин и да ја запалам,а потоа истурив и троа хаце ел...

Дали ова ја решава магијата????..мислам нема тука катанци,чизми и петли...едноставно физички телото се деградираше.

Таа година нит праската роди нит пак јаболкото....ама наредниве почнаа да раѓаат,значи или до ха це ел е или до бензинот???

Како се викаа тие што ги прават маѓиите? Маѓионичари!?

:pos::pos::pos:
Врачови.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ами еднаш во мојо двор на 15 метра од куќата имаше мртва мачка(се гледаше дека е сечена,а и канџи немаше.

Јас не знаев што да правам па решив да употребам бензин и да ја запалам,а потоа истурив и троа хаце ел...

Дали ова ја решава магијата????..мислам нема тука катанци,чизми и петли...едноставно физички телото се деградираше.

Таа година нит праската роди нит пак јаболкото....ама наредниве почнаа да раѓаат,значи или до ха це ел е или до бензинот???



Врачови.

Najverojatno e benzinot. Ги исекле канџите за да остане магијата потентна и по подолго време, а и ја инфузирале со лоши духови, среќа си ја запалил, со бензин, оти да не си ја запалил, некој во фамилија ќе бил неротка, а вака само овошјето настрадало и тоа кратко.
А Ха це елот помогнал за коските, да не се вратат духовите никогаш.
 
S

smart ass

Гостин
Значи канџите ја прават магијата подолготрајна??

Дури и покрај тоа што го сторив сепак беа неплодни(а иам голем двор-нит хаце ел нит бензино беше близу до дрвјето-неротки беа две години)туку ме чуди шо беше расечена баш на стомакот и тој дел беше размачкан со црнило..некое...налик кал???

Можеби расекувањето на тој дел има врска со плодноста....башка шо дедо е 84 години...абе човекот ги знае дрвјата од а до ш и он не можеше да си објасни зошто беа неротки...замисли гаро две години без компот,а и лозницата у дворо(за домашна ракија) настрада дури...лисјето добија боја налик таа...како калта...али сеа е Ок.:toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Значи канџите ја прават магијата подолготрајна??

Дури и покрај тоа што го сторив сепак беа неплодни(а иам голем двор-нит хаце ел нит бензино беше близу до дрвјето-неротки беа две години)туку ме чуди шо беше расечена баш на стомакот и тој дел беше размачкан со црнило..некое...налик кал???

Можеби расекувањето на тој дел има врска со плодноста....башка шо дедо е 84 години...абе човекот ги знае дрвјата од а до ш и он не можеше да си објасни зошто беа неротки...замисли гаро две години без компот,а и лозницата у дворо(за домашна ракија) настрада дури...лисјето добија боја налик таа...како калта...али сеа е Ок.:toe:
Да, да, канџите ако и се отсечат тогаш не може духот (оти инхеретно сите души се добри) да се зграпчи за позитивните аспекти.

Расечена на стомакот за да нема утроба и расплодни органи, за нероткинство.

Црната боја, како кал, е остаток од демонската ектоплазма, си требал да фрлиш вар, бела, негасена. Тоа поништува.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Toa se vistiniti raboti!
Imal covekot maka, se rasprasav kaj edni voudun vracevi, mi kazaa care, mu napisav, koj kur, ako ti ne veruvas, ne moras, ama ne troluvaj na tema.
 
S

StereoLove

Гостин
Jaс почнувам и да помислувам дека ми има некого фрлено магија.Едноставно работите кои ми се случуваат во последно време ме натераа да помислам на тоа.Незнам што да правам:tapp:
 
S

smart ass

Гостин
Еден пријател бизнисмен кој имаше фирма која претходно работеше добро,наеднаш му заглави и пропадна човекот во долгови,а најинтересно е што пред да се случи тоа,пријателот сонил апоен од американски долар и окото кое гледа се...како што ми кажа од окото имало блесок...црвеникав.

За потоа утрото да "случајно" му падне апоен-от и овој го згазил окото.

Веднаш потоа падна вредноста на доларот,а човекот извезуваше во САД,но ете имаше премногу обврски кон банки и...така пропадна фирмата

Дал ова било предупредување да го замни доларот со друга конвертибилна валута оти он планираше швајцарски франци да користи како депозит и заштеда но наместо тоа скоро 80% од кешот го трансформираше во долари??
 
Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Како знаеш дека некој ти прави магија? Како сме сигутни дека магијата е фрлена врз нас? Како можеме да се одбраниме од магија?
На кој начин можеме да ставиме штит од штетни магијски напади?

Тоа се прашањата на кои треба да се даде одговор!
прво покајание молитва за покајание со тоа стануваш под заштита на господ (божјо дете) и читање библија и јас бев врзан и мене ми направија нешто кое си го носев цели 7години.бев кај едно девојче (колешка од работа) на роденден.Никогаш немала дечко мајкаи додека бевме на роденден пикнати со рдруштво во собата,она во ходникот во мојата десна патика ми стави каменче големо а тенко црно со бели прамени во вид на грав кога требаше да си одам од кај неја уште на самото облекување на десната патика нешто ме боцкаше.Си викав ај да не е од врвците од патиката оти ги ставав внатре во самата патика.Вечерта беше на самиот ден на нова година. кога требаше пак да ги облечам патиките кога ја ставив ногата и десната патика пак ме боцна нешто и тогаш ми текна дека нешто уште таму кај неја истото ми се случи ја наведнав патиката и што да видам каменот натре кај потполнката мајками тоеше до мене за да ме испрати и кога виде што испадна од патиката ми рече ова некој ти направил нешто а јас не веруев у тие работи. Одтогаш јас не спиев нешто ми викаше скини и од косата ке ја сонуваш јас на тоа се противев после почна нешто да ме измачува кој и да и пријдеше јас стануев љубоморен а за влакното што не го скинав и не послушав имав демонски напади неколку пати бев укочен не можев да дишам. одев палев во тие 7години секоја недела у недела свеќи али узалуд.прашував али никој од поповите во православна немаше одговор.Дознав дека во велес има евангелска цррква и таму има христијански предавања.уште првата вечер отидов имаше еден пастор кој проповедаше и еден помошник евангелиста одкога завршивме со предавањата јас останав отидовме во канцеларијата на пасторот и он таму се молеше за мене.Кога почна да се моли почна да зборува во тој непознат јазик и кога рече во името на господ исус напушти го ова тело јас скроз се изгубив.после некое време се освестив како товар да беше симнат од мене.после тоа се покајав покајав и го примив господ исус после тоа нападите веке ги немаше толку после водното крштевање јас бев наполно слободен.:smir:

после тоа девојкава сети дека јас веќе не реагирам како порано и почна да ми иде у минич се до последно се грепчеше да ме придобие али ништо после извесно време лицето скроз и се измени како мртовец стана оти кога правиш магија и ако ја растурат после тоа таа се враќа на тој што правел од него бара демонот да си наплати.:smir:

уште додека одев на работа у сервисот една ден пуштив видео клипот awesome god осетив толкава жештина што и девојчево ја сети у другиот дел на дуќанот.кога влегов у другиот дел од дуканот она образите и гореа. и вика што направи што ми е вака а јас кога и реков дека тое е светиот дух она се фати за глава.беше просведочена дека стварно постои бог.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
500
Поени од реакции
282
Имам читано текст во некој од дневниве весници ама пред повеќе години. Текстот беше во овај контекст:
Дека единствена вера т.е. дека треба да веруваме само во Господ Бог. Ако нашата верба е силна тогаш ниедна магија не можи да ти наштети. Магиите, гатањето, одењето кај одредени луѓе на баење(освен оние кои моќта ја добиле од Него), гледањето на кафе се ѓаволски работи.
Друго на дискавери гледав реконструкција од вистински егзорцизам во куќа. Ми беше многу страв ко го гледав и сменав програма ама го видов најбитниот дел :nesvest:.
Се читаше заедничка молитва, свештеникот заедно со сите членови од семејството. Во тој момент демонот влегува во едната керка ја крева и зборува преку неа, родителите нејзини сакајќи да и помогнат се спречени од свештеникот кој им вели: Можете да го победите само ако го игнорирате неговото постоење. И тогаш родителиве седнаа пак и продолжија со молитвата. Момичето го фрли во ѕидот, тоа стана и продолжи да се моли.
Значи најбитно за борбата против злото е да не веруваш во него т.е. демонот и магијата. Па така си најсигурен.
Така имам прочитано и видено и така знам. Можи сум во право можи не...:kesa:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Еден пријател бизнисмен кој имаше фирма која претходно работеше добро,наеднаш му заглави и пропадна човекот во долгови,а најинтересно е што пред да се случи тоа,пријателот сонил апоен од американски долар и окото кое гледа се...како што ми кажа од окото имало блесок...црвеникав.

За потоа утрото да "случајно" му падне апоен-от и овој го згазил окото.

Веднаш потоа падна вредноста на доларот,а човекот извезуваше во САД,но ете имаше премногу обврски кон банки и...така пропадна фирмата

Дал ова било предупредување да го замни доларот со друга конвертибилна валута оти он планираше швајцарски франци да користи како депозит и заштеда но наместо тоа скоро 80% од кешот го трансформираше во долари??
Гарант тоа било, и тоа како амбивалентна магија.
има и такви, кои не се злонамерни само. Туку they go both ways
Бил предупреден, морал (да знаел) веднаш да реагира, но бидејќи не реагирал, маЃијата се свртела на негативното поле и се поларизирала за штета. Не смеел да го згази доларот, бидејќи со тоа го поништил за себе бидејќи инфузиран со магија, само је преточил таа во негација на истиот. Но, кога веќе го згазил требал да промени се што имал во таа валута.
Предупредувањето било добронамерно, но со варијабила во реалноста, да може да отиде на едната страна и да направи добра зделка или како што се случило, да пропадне.
Друго решение би било да го однесе доларот кај некој кој се разбира и да му го ослободи од магијата. Но, кој да знае кога има онакви кои тврдат дека маѓија не постои и истовремено дека од неа треба да се браниме со "бидување божји деца, верба во бог итн".
Тоа нема врска едно со друго. маѓијата и божествата постојат паралелно и независно едни од други иако понекогаш се испреплеткуваат под притиск на елементите.
 
S

smart ass

Гостин
кој би правел вакви магиижќќќ
...дали овие магии се може и некој тест,или пак се 70 спрема триесе,во полза на првата двоцифрена вредост.
 
M

marsovka

Гостин
кој би правел вакви магиижќќќ
...дали овие магии се може и некој тест,или пак се 70 спрема триесе,во полза на првата двоцифрена вредост.
Тест нема ... едино се манифестира како сонови или главоболки ако ти немаш свесност и конекција околу себе - чорба
 

Kajgana Shop

На врв Bottom