Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
Тоа не е никакво правило. Доколку не нудат квалитет на услугата и нови услуги, а конкуренцијата го прави тоа и не спие, 120.000 корисници можат да загубат за 7 дена (1 недела). Јас се кладам во ова.
Единствен мотив која една компанија турка напред е ризикот од конкуренцијата. Доколку оставаме на нив да сменат нешто дека не сакаат... ќе се начекаме.
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
ех колку сакам сите претплатници да ги изгубат

а за фиксната дека си бегаат луѓето арно му се прави
и пак не му текнува да ја исклучат таа ебана претплата од 400 ден а не збораш за тие пари и за при пејд шо ти бараат секој месец 655 ден за картичка

одвај чекам да се ребрендира Космофон па да се префрлам кај нив во фиксната и да си го задржам бројот

само се чудам како Т-Мобиле има успех (кога во кругот ти наплаќа 3 ден за воспоставување повик) шо мене најмногу ме нервира а и се најскапи

да ми го :pusk:
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
ех колку сакам сите претплатници да ги изгубат

а за фиксната дека си бегаат луѓето арно му се прави
и пак не му текнува да ја исклучат таа ебана претплата од 400 ден а не збораш за тие пари и за при пејд шо ти бараат секој месец 655 ден за картичка

одвај чекам да се ребрендира Космофон па да се префрлам кај нив во фиксната и да си го задржам бројот

само се чудам како Т-Мобиле има успех (кога во кругот ти наплаќа 3 ден за воспоставување повик) шо мене најмногу ме нервира а и се најскапи

да ми го :pusk:
сега ако направиш договор на 18 месеци тие 400 ден. можеш да ги употребиш за разговори ама само првите 6 месеци :pos2:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
сега ако направиш договор на 18 месеци тие 400 ден. можеш да ги употребиш за разговори ама само првите 6 месеци :pos2:
јас одамна сум на при пејд оти имав не претплата и ми го исклучија пред 2 год мислам дека беше и за да ми го пуштат мораше на картичка
ама ова шо велиш договор на 18 месеци а 12 месеци плаќаш 400 а не збораш не знам кој го прават будала (мене сигурно не)

така и со Макс ТВ
(сега на ваше барање "а не поради конкуренцијата од Космофон" туку на ваше барање понудата продолжува и првите 4 месеци телевизијата е бесплатна ама ке те врзат 18 месеци

а не беше порано на 12 месеци Макс ТВ??? ако беше така значи сега пак ке те заебат само плус уште 2 месеци т.е плаќаш 14 месеци ама само за ТВ а за телефон и интернет пак си ебан 18 месеци
:drk::drk::drk::drk::drk:
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
^Понудата уште е на година, али ако сакаш 4 месеци гратис мора 18 месечен договор :)Ова се исплати само ако си сигурен дека ќе останеш на т-хоум па тие 6 месеци и не ти менуваат многу.
 

kire_koste

Которец
Член од
9 декември 2008
Мислења
303
Поени од реакции
129
Абе ајде ова Макс ТВ е ван конкуренција, не вреди за тие пари.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
во моментов Македонија има најслаб и најскап интернет на балканот.
косово е пред нас веќе:kesa:
србија се далеку позади нас,и со цени и со брзини :)
 

Blue_Boy

THE WAY I AM
Член од
29 октомври 2009
Мислења
345
Поени од реакции
33
И ја иам мах адсл и интернетов е шит.Кинев коси порано,сеа се соочив со реалноста.А ова мах тв е живо срање,се е крадење пара.А телефонот уопште да на збориме,не сумс вртел на мобилен ми дое сметка 2 иљади.:tapp:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
србија се далеку позади нас,и со цени и со брзини :)
Негде видов (го немам линкот во моментов) понуда од Србските оператори: 60 Mbps Download / 20 Mbps Upload.

Па тука сме негде килобајт плус-минус :)
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
беа србите позади нас до пред 1 месец, сега имат 60мбпс така да сме меѓу последните на балканов, не знам за албанија и косово
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Тоа не е никакво правило. Доколку не нудат квалитет на услугата и нови услуги, а конкуренцијата го прави тоа и не спие, 120.000 корисници можат да загубат за 7 дена (1 недела). Јас се кладам во ова.
Единствен мотив која една компанија турка напред е ризикот од конкуренцијата. Доколку оставаме на нив да сменат нешто дека не сакаат... ќе се начекаме.
Tuka te podrzuvam skroz :)Mnogu pati sum kazal nema konkurencija...kako ce bide kabelska konkurencijaa kaa od niv zimat protok :toe:..
 
P

Princ

Гостин
Негде видов (го немам линкот во моментов) понуда од Србските оператори: 60 Mbps Download / 20 Mbps Upload.

Па тука сме негде килобајт плус-минус :)
Кај го виде ова? Јас максимална брзина што видов дека нуди телеком србија е 16 Mbps за околу 3500 наши денари месечно. И кај нас преку телеком истово можеш да го добиеш во некои подрачја (нели за 200 денари има понуда да одиш на 20 Mbps конекција).
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Кај го виде ова? Јас максимална брзина што видов дека нуди телеком србија е 16 Mbps за околу 3500 наши денари месечно. И кај нас преку телеком истово можеш да го добиеш во некои подрачја (нели за 200 денари има понуда да одиш на 20 Mbps конекција).

Srbite se dobri ..najmnogu voa (Nema merenja protoka (tzv. "flat rate"))) ..Znaci site paketi mu se flat...bar nemat 10 Gb :))Toa e najsmesnoto u T-Horror
 

Kajgana Shop

На врв Bottom