Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
момци, значи вака:
- имав макс100 година дена, арно ама економска криза ме зафати, и удрив трансфер у макс10.
Додека бев на Макс 100, интернетот еднаш у 365 дена ми паѓаше,
откако се префрлив на Макс 10, интернетот 365 пати у ден ми паѓа...
Нервоза е, кланска организираме на цс, и онака.. падни-стани, МУКИ! :)
Иам комшија што користи Макс 10, на него никогаш му нема паднато,
ги прашувам дебиливе од Т-хоме, ми викаат преоптеретена е мрежата,
а како може да е преоптеретена за мене, а за комшијата да не е?

Сега планирам да се префрлам на некој од Call & Surf Comfort пакетите,
доколку го направам тоа, би ми паѓала ли исто како сега конекцијава, или ноуп ?

ени ајдиа ?!
Види сега, сигурно од мт те ебаваат поштено со преоптеретена мрежа и слично зашто на 100 си плаќал 1.651 со ДДВ а сега на 10 плаќаш 589 со ДДВ. Се е до нив, не е ни пакетот ни мрежата ни ништо. Убаво ќе биде да си провериш и компјутерот да не ти е и до него ништо чудно.
Размисли си убаво пред да се префрлиш да не го јадеш пак:vozbud:
 

Акаша

Hydra
Член од
28 мај 2006
Мислења
1.684
Поени од реакции
128
слевине = симнува/download-ира ?
И може ако си мерел преку фајрфокс, па некој баг ова ти покажал така голем резултат. Побарај го она програмчето sm50, и види колку точно брзина ти имаат пуштено.

Мислам дека на сите ќе ја зголемат брзината..Еве јас симнувам со 1 мб.
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
Види сега, сигурно од мт те ебаваат поштено со преоптеретена мрежа и слично зашто на 100 си плаќал 1.651 со ДДВ а сега на 10 плаќаш 589 со ДДВ. Се е до нив, не е ни пакетот ни мрежата ни ништо. Убаво ќе биде да си провериш и компјутерот да не ти е и до него ништо чудно.
Размисли си убаво пред да се префрлиш да не го јадеш пак:vozbud:
не бе братче, му удрив реинстал, 4 антивируси сменив...
Викаш они ме шибаат а? Ќе пробам, ќе се префрлам на Call&Surf Comfort+, али проблемот е у тоа што у договорот не пишуе дека нема да ми паѓа нетот, такада ке не пеглаат како сакаат, неам материјал за до суд да ја дотераме! :nerv:

______________________________________

дајте линче од тоа sm50, пошо мене ми наоѓа за моторола нешо, као
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
По еден месец од официјалната најава за зголемувањето на брзините ништо.

По се изгледа и овие го имаат истиот проблем со владата, неажурноста на администрацијата.

Проектот е заглавен бла, бла , бла
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
момци вака..
склучив договор за Call & Surf Comfort, потпиша татко ми, све тоа :)
сеа чекам да дојдат да ми го поврзат рутерот (демек ја незнам, али татко ми така рекол... пошо гага поврзување, као) и ми НАГЛАСИЈА дека ке имам 8 Mbps брзина...
после првото конектирање на интернет преку новиот пакет, ќе бидете известени дали го остваруваат проектот ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ, или не...

поздрав (и поправ) :motor:
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
момци вака..
склучив договор за Call & Surf Comfort, потпиша татко ми, све тоа :)
сеа чекам да дојдат да ми го поврзат рутерот (демек ја незнам, али татко ми така рекол... пошо гага поврзување, као) и ми НАГЛАСИЈА дека ке имам 8 Mbps брзина...
после првото конектирање на интернет преку новиот пакет, ќе бидете известени дали го остваруваат проектот ЗГОЛЕМЕНИ БРЗИНИ, или не...

поздрав (и поправ) :motor:
Мора они да дојдат да ти инсталираат, таква е процедурата, а мислам и неможеш сам:toe:
П.С. Нема ништо гага:helou:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Мора они да дојдат да ти инсталираат, таква е процедурата, а мислам и неможеш сам:toe:
П.С. Нема ништо гага:helou:
Братче не е филозофија нешто да се поврзе но ако веќе тоа го прават бесплатно зашто да не? Ако ти земеш да го направиш после за секој проблем ти ќе бидеш виновен така да остај ги да си го работат тоа за што се платени.
 

InTr0

138 bpm
Член од
28 јуни 2007
Мислења
90
Поени од реакции
8
Братче не е филозофија нешто да се поврзе но ако веќе тоа го прават бесплатно зашто да не? Ако ти земеш да го направиш после за секој проблем ти ќе бидеш виновен така да остај ги да си го работат тоа за што се платени.
got that! ;)

Мора они да дојдат да ти инсталираат, таква е процедурата, а мислам и неможеш сам:toe:
П.С. Нема ништо гага:helou:
за модем се плаќа, за рутер е гага! (ваљда) :wink:
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Jas sakam da prasam nesto .Dali so uklucen reciver brzinata na internetot treba da mi bide 10mbs ili?Posto kaj mene so uklucen e 6 i nesto mbs a so 2 reciveri e pod 5 mbs ?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Jas sakam da prasam nesto .Dali so uklucen reciver brzinata na internetot treba da mi bide 10mbs ili?Posto kaj mene so uklucen e 6 i nesto mbs a so 2 reciveri e pod 5 mbs ?
Ти беше 3мах+, кај тебе треба да биди до 10мбпс со вклучен ресивер
 
P

Princ

Гостин
Подобро тоа отколку со месеци да се жалиш на форум. Т-хоум немаат (официјален) претставник на форумов :helou:

utre obavezno na 080012345 .Znaci 10 mbs treba da imam stalno aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :tapp:
Не, брзините се ДО, не се загарантирани. Тоа и утре верувам ќе ти го повторат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom