Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
P

Princ

Гостин
Пак не ме разбра и не ми кажа што барав. Баш иксовите ми требаа :)
Нормалниот "апгрејд" на сите пакети автоматски се прави и ќе се прави. Така барем кај многумина апгрејдираа.
За Premium брзината се дава барање на 171.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Корисник сум на 3МАХ Comfort, што значи од 5 требе да добијам ДО 8.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Бегај апаши...до 15 сум напраил 31гб....не дека е невозможно ама само 2-3 филма што сум симнал и една компилација од 700мб :nesum:
И сеа до 1ви април ке сурфам со 70/80 :nesvest:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Бегај апаши...до 15 сум напраил 31гб....не дека е невозможно ама само 2-3 филма што сум симнал и една компилација од 700мб :nesum:
И сеа до 1ви април ке сурфам со 70/80
:nesvest:
64/64
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Некад е и помалце од 64 а уплоадот варира, некогаш и до 90..барем на тоа спедтест така ми покажува.и сеа уште 10 дена само кајгана отварам и мсн :(
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1


Se javuam na 080012345 i tipot mi vika deka do Distribucija bil problemot:uvo: .Padni stani e Internetot.Znaci se odnesuva vo Kavadarci .Dedo ti problem imas li
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Кога ќе дојде денот кога ќе имаме оптички кабли (додуша имам пред зграда али само за украс се), и брзините ќе ги мериме во Gbps како во Словенија??? Кога??!
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804


Se javuam na 080012345 i tipot mi vika deka do Distribucija bil problemot:uvo: .Padni stani e Internetot.Znaci se odnesuva vo Kavadarci .Dedo ti problem imas li
Ајде нека е тоа падни-стани проблем на дистрибуција, ама и пингот е нивни проблем ? :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Toa de :)Abe se cudam zs televizija ima a internet nema :)Znaci po toa ce znais deka e do niv problemot.Ako strujata e problem ondah i Tv ce nema Ama aj :))toa e nema borba.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Kaj mene e super cela den, samo sega pred pola saat imase mal problem okolu 5-10 minuti.

:helou:
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Јас одам во понеделник да активирам 10мбс со 100гб, лимит како и до сега.
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Јас одам во понеделник да активирам 10мбс со 100гб, лимит како и до сега.
и пиши тука шо си направил . ја уште чекам они автоматски да ми зголемат брзина,ама изгледа ќе се изначекам..
 

KD

Член од
21 март 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Imam Call&Surf Comfort... Prvo gi molev da dojdat 2 meseci da mi sredat internetot zosto mi beshe 2.5Mbps download-ot, koga dojdoa doma deckite mi gi smenija samo kablite i mi rekoa deka tolku znaat. Katastrofa. na prvi mart konecno posle 1000 pati zvonjenje na 080012345 se pogodi eden decko (gospod zdravje da mu dade) posle 15 minuti ubeduvanje deka tolku mi poddrzuva linijata, konecno mi sredi da mi ide so 7Mbps (mi se sinhronizira na 8). A inace od pred nova godina koga go staviv imam problemi so telefonot. Imam shum i koga zboram so nekoj na telefon, ako mi zvoni nekoj tret kaj mene doma mu pokazuva slobodna linija. Stvarno neznam so da praam. Osobeno mi se cuvsvuva shumot koga mi zvonat na mene. Jas koga zvonam na nekoj sve e ok, a imam primeteno i deka koga mi zvoni nekoj sto ima 3Max ili C&S isto taka nemam problem so signalot.. Imam pirelli ruter, i ako ima nekoj sto znae nekoj nesto poveke neka mi pise.
Fala
 
Член од
11 август 2008
Мислења
18
Поени од реакции
2
абе дечки интернетот денеска е трактор, паѓа по цел ден незнам шо е работата
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Imam Call&Surf Comfort... Prvo gi molev da dojdat 2 meseci da mi sredat internetot zosto mi beshe 2.5Mbps download-ot, koga dojdoa doma deckite mi gi smenija samo kablite i mi rekoa deka tolku znaat. Katastrofa. na prvi mart konecno posle 1000 pati zvonjenje na 080012345 se pogodi eden decko (gospod zdravje da mu dade) posle 15 minuti ubeduvanje deka tolku mi poddrzuva linijata, konecno mi sredi da mi ide so 7Mbps (mi se sinhronizira na 8). A inace od pred nova godina koga go staviv imam problemi so telefonot. Imam shum i koga zboram so nekoj na telefon, ako mi zvoni nekoj tret kaj mene doma mu pokazuva slobodna linija. Stvarno neznam so da praam. Osobeno mi se cuvsvuva shumot koga mi zvonat na mene. Jas koga zvonam na nekoj sve e ok, a imam primeteno i deka koga mi zvoni nekoj sto ima 3Max ili C&S isto taka nemam problem so signalot.. Imam pirelli ruter, i ako ima nekoj sto znae nekoj nesto poveke neka mi pise.
Fala
Побарај да ти го сменат рутерот. Пирелито нечини. Нека ти дадат Томпсон Т782, јас го имам истиот и супер иде, ниеднаш не паднал, нема никаков шум и задоволен сум :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom