Телеком ADSL и OPTIC интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  • Креатор на темата vmx
  • Време на започнување
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
шо пакет имаш? за да добијам брзина од 8 мб,оти иам пакет од 25 гб шо треба да направам,да им се јавам или да им идам у салон? , јас се јавував на 171 ама нешто не беше у ред линијата. или како шо прочитав погоре дека овие автоматски ќе покачувале брзина и без барање. како ти ја тебе покачија брзината тебе?
Комфорт имам бе бате, и јас би требало да имам 8 нонстоп ама ги немам :toe: Инаку порано ме лажеа дека линијата не држела повеќе од 6 мб, а се случувало да имам и по 8мб брзина. У салон ако одеш ништо нема да направиш, подобро би ти било 171/080012345
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Само оптички кабел не спасува :D
Додека ми стават во населба, ќе помине доста време....
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Комфорт имам бе бате, и јас би требало да имам 8 нонстоп ама ги немам :toe: Инаку порано ме лажеа дека линијата не држела повеќе од 6 мб, а се случувало да имам и по 8мб брзина. У салон ако одеш ништо нема да направиш, подобро би ти било 171/080012345
ок фала; ќе пробам да им се јавам ..
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Call & Surf comfort +

Лимитот на нетот е 100 GB или 150 GB ?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
Јас на работа имам нивен рутер "D-Link 564T" и имам АДСЛ Про Флат. Сегашна брзина е 8/1. Ај објасни ми ти сега како ќе ми пушти 16М на тој рутер кој не подржава АДСЛ2+ стандард. И ич не ми е гајле што рутер е. Важно е да си ја брка работата, а тоа и го прави. И не ми го продадоа го добив гратис.
А кој сака нека си купи Cisco за ДСЛ конекција, ако мисли дека за тоа има потреба - него гратис ни у Шведска не го дават.
одговорот си го напишал сам, кажи прво колку плаќаш на работа ?
се разбира на фирми ќе ти дадат гратис рутер, него кој кажа нешто дека Cisco опрема да даваат ?.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
395
Поени од реакции
6
Se ima li nekoj javeno na 171 da podnese baranje za zgolemuvanje na brzinata, i sto odgovor dobi vo vrska so toa?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Se ima li nekoj javeno na 171 da podnese baranje za zgolemuvanje na brzinata, i sto odgovor dobi vo vrska so toa?
Еве само што се јавив. И како по обичај ме измафтаа едно 20 минути за на крај да ми кажат дека треба да ми ја проверат линијата одново (по незнам кој пат). Иначе мене требало автоматски да ми се забрза интернетот ама...Ќе видиме понатака :)
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Еве само што се јавив. И како по обичај ме измафтаа едно 20 минути за на крај да ми кажат дека треба да ми ја проверат линијата одново (по незнам кој пат). Иначе мене требало автоматски да ми се забрза интернетот ама...Ќе видиме понатака :)
мислиш они од таму да ти ја проверат линијата за да видат дали подржува поголема брзина или ? а викаш автоматски тоа треба да дојде збрзувањето ?
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Se ima li nekoj javeno na 171 da podnese baranje za zgolemuvanje na brzinata, i sto odgovor dobi vo vrska so toa?
Јас вчера се јавив и ми рекоа од следната недела ќе биле барањата за покачување, кај мене уште е старата брзина
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
Јас вчера се јавив и ми рекоа од следната недела ќе биле барањата за покачување, кај мене уште е старата брзина
значи испадна онаа ''ако не оваа среда ,другио петок обавезно''
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
значи испадна онаа ''ако не оваа среда ,другио петок обавезно''
Е добро де битно ги кренаа брзините за исти пари.
Најблиску се до оптика и се најстабилни. Тоа е факт. И мрежата е нивна сите други се на нивна мрежа :D
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.589
Поени од реакции
738
Е добро де битно ги кренаа брзините за исти пари.
Најблиску се до оптика и се најстабилни. Тоа е факт. И мрежата е нивна сите други се на нивна мрежа :D
хахаха не е нивна мрежата таа беше наша ама нашиве им ја продадоа бидејки толку се писмени а се бидејки има некој лапнато дебела провизија па сега т-хоме може да прави што сака
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Абе луѓе, они веќе ја покачиле брзината, проверив и на рутерот има, и оттаму ми рекоа да сум проверувал на Германските и Унгарските сервери дека одтаму им доаѓал интернетот. И стварно од Нирнберг ми покажа 7600 Kbps. Значи ако имате интернет од Мак Телеком немојте да ги користите серверите од Софија и Белград зашто нема точно да ви испадне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom