Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
работата е тоа што ме разбирате буквално а јас субјективно ви одговорив кој е ''најзаслужен'' за вашата титула..како прво нормално е тоа што победивте со помош на одличната одбрана во последната четвртина и со тројките на фишер и артест..инаку поентата ми беше тоа што ален изигра како аматер од улица во наклучната утакмица и ви продаде 5-6 топки кога се кршеше утакмицата и тоа беше клучот..најмногу ми е криво што гасил и брајант ви беа најслаби и апсолутно ништо не изиграа и повторно на крајот победивте(педерски и со судиска помош како секогаш)..нека ви е честито титулата според мене незаслужена али тоа е.....(додуша и бостон не ја заслужија )
А кој ја заслужи?
Гасол не изиграл добро?18 скока друже,18.Колку имаше Гарнет? Па гледам си напишал Гарнет ги изел на Гасол.Дај не пишувај повеќе,помал ќе е срамот.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ауф ауф. Јас си реков ќе се смириш и ќе дадеш некое разумно мислење, а сега гледам...

Што да гледам, што да читам.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А кој ја заслужи?
Гасол не изиграл добро?18 скока друже,18.Колку имаше Гарнет? Па гледам си напишал Гарнет ги изел на Гасол.Дај не пишувај повеќе,помал ќе е срамот.
Ти бе го гледаше натпреварот..гасол изеде 5 банани и постигна помалку од 10 коша и викаш изигра добар натпревар..сега мислам сите да се преиспитате во врска со гасол со такво мислење дека изиграл добар натпревар!!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ти бе го гледаше натпреварот..гасол изеде 5 банани и постигна помалку од 10 коша и викаш изигра добар натпревар..сега мислам сите да се преиспитате во врска со гасол со такво мислење дека изиграл добар натпревар!!
Види брат, ти на мене ми се смееше што одма после утакмицата пишав Коби најдобар во историјата, а ти очигледно си ја ,,гледал" утакмицата со полузатворени очи :)

Ете сега ќе ти реплицирам. NBA следам повеќе од 10 години. Иако во минатото е имало одлични играчи, за мене Мајкл и Коби се најдобрите кошаркари на сите времиња. Тоа што вчера не го пишав Мајкл беше од чиста еуфорија, а ти ,,изиграваше", демек не сум при себе што зборувам.
Пак ќе ти повторам МАЈКЛ и КОБИ се најдобрите кошаркари во историјата!!!! Нив меѓусебно нема да ги споредувам, бидејки Брајант има од кариерата уште неколку години.

Зошто реков си ја гледал утакмицата, а уствари ништо не си видел. Па Гасол и Артест се најзаслужни за победата. Ти велиш дека Гасол одиграл слабо. Гасол ги имаше клучните офанзивни скокови. Гасол погодуваше кога беше најпотребно, заедно со Артест.Коби јавно му се заблагодари на Поу за победата и за неговиот учинок на вчерашниот натпревар. Прво согледај ти што збориш па критикувај друг и подсмевај се како Мистер Бин во пола 12 да го гледаш :toe:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Не ми се верува ова што ќе речам- ама Артест и Гасол ја донесоа титулата :) Kоби потфрли во клучниот меч и никад до тогаш го немам видено така стегнат и напнат,баскетот му паѓаше од раце.. Али кога е најпотребно тука беа Гасол и посебно Артест, за кого кажав многу грди зборови во претходните дуели,али сега се извади за се :)

--- надополнето ---



Ми текна на постот од пред 2 месеци :) прашав какви се шансите за титулата :) аууу кој лош прогнозер си :pos2: :smir:
Ауууууууууу фала ти боже шо ме демантираа.....двеста пати ми е помило отколку да сум бил у право:)

Инаку момци со едно задоцнување нека ни е честито титулата и следнава година да се израмниме со Бостон:)

--- надополнето ---

Види брат, ти на мене ми се смееше што одма после утакмицата пишав Коби најдобар во историјата, а ти очигледно си ја ,,гледал" утакмицата со полузатворени очи :)

Ете сега ќе ти реплицирам. NBA следам повеќе од 10 години. Иако во минатото е имало одлични играчи, за мене Мајкл и Коби се најдобрите кошаркари на денешницата. Тоа што вчера не го пишав Мајкл беше од чиста еуфорија, а ти ,,изиграваше", демек не сум при себе што зборувам.
Пак ќе ти повторам МАЈКЛ и КОБИ се најдобрите кошаркари во историјата!!!! Нив меѓусебно нема да ги споредувам, бидејки Брајант има од кариерата уште неколку години.

Зошто реков си ја гледал утакмицата, а уствари ништо не си видел. Па Гасол и Артест се најзаслужни за победата. Ти велиш дека Гасол одиграл слабо. Гасол ги имаше клучните офанзивни скокови. Гасол погодуваше кога беше најпотребно, заедно со Артест.Коби јавно му се заблагодари на Поу за победата и за неговиот учинок на вчерашниот натпревар. Прво согледај ти што збориш па критикувај друг и подсмевај се како Мистер Бин во пола 12 да го гледаш :toe:
Поубаво објаснето од ова здравје. По сетоа пцуење шо го изеде Гасол после петтиот натпревар и Артест во текот на целата серија, двајцата изиграа кога беше најпотребно. Кога не му одеше на Коби и кога очајнички беа потребни скоковите.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Кој што сака нека збори ама титулата си е заслужена.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.498
Поени од реакции
22.208
Ти бе го гледаше натпреварот..гасол изеде 5 банани и постигна помалку од 10 коша и викаш изигра добар натпревар..сега мислам сите да се преиспитате во врска со гасол со такво мислење дека изиграл добар натпревар!!

Накрајот Гасол изигра одличо..Нетреба повеке зборење..:)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Абе денес требаше да има парада.Гледаше некој или допрва ќе има?
едит;најдов линк каде да се гледа ама ништо не даваат,завршена е?
http://www.nba.com/lakers/multimedia/2010_parade_stream.html
едит2:не е уште почната најверојатно..:)
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Добра му е маичкава на Коби :) Него женчево многу ниско бе...

Се товараат сеа у бусот.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
aaaaa.JPG :tv:
Пристигна ѕверот..
^иначе глас има кај тебе?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Пуштија и на другиот линк звук.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom