Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Мислам дека ти зборува за на сателитска. :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
By Man!!!

so e toa be ? daj kazi raskazi sakam da gleam porano na alfa gleav sea nema prenos
Ubavo ti kaza Perfecto satelitska e povrzano so internet so ruter,
pretplata imas godisna,najdobro ke bide vo gradot kaj cto imas,
satelitski dukan da si prasas,da ne naveduvam ceni segde e
razlicno,ke si se dogovoris ke ti dojdat i ke ti namestat,sto da
ti kazam cverska raabota za NBA,za FUDBAL e strasna se odi
vo prenos,golemite 5ligi 99% site utakmici,ako imas zelba
posebno za NBA,ne stedi pari,se isplati naj dobro e kako
cto ti vikam vo dukan da si otides,covekot se ke ti kaze,
ima mnogu resiveri no ti e naj dobro moe mislenje,ke si
baras DREMBOX,toa e vo sustina,sekoja vecer po 2 imas,
utakmici,za 2dena 6izgledav utakmici,namesti ke ti gi kazam
site da ne gi baras,i ti ide na TV poveketo se derbi,cela dolga
sezona ke gledas 5-6 i Minnesota poslabi timovi se na se mesti
cversko e brat,ajde pozzdrav i ako mestis site programi od mene gratis ti se:icon_bigg
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Хммм утре ќе го нема пак Гасол...сега Одом или Артест ќе треба да го чуваат Новицки...штета, баш сакав да видам Пау против Дирк .

Нема да биде лесно, особено ако се распали Новицки и Тери.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.639
Поени од реакции
3.261
Вечер против Маверикс во 3:30. Осеќам Артест ќе ја реши вечер :)
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.563
Поени од реакции
22.322
Што бидна со Гасол до кога ќе биде повреден??
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.995
Mногу . . . многу луда утакмица, нејкев да трошам на стрим па следев на nba.com, на минут и 22 до крај губеа 89-85, на 30 секунди до крај водеа 89-92, на 14 секунди беше изрмането, 92-92 ( претпоставувам тројка примиле ) и конечно отидоа во продолженија .
Неам сили да го дочекам крајот, atdhe не ми отвара за стрим, баш сакам да ги видам утре најинтересните моменто од средбава, поготово крајот и последните 2 минути, многу нервозни ко што гледам, Ариза техничка кај Хјустон, кај Ел Еј нормално, Артест но и Коби и Бајнам, се на се склопено, добар дуел за око штета што немав прилика да го следам .

Edit : :vozbud:
Сепак ја начекав на стрим за последни 5 од продолжение, Коби секоја чест, 41 кош, 4 во онаа серија од 7-0 од 85-89 до 92-89, и во продолжение 6 коша од кои еден со фаул кој му го направи Скола и со тоа Хјустон останаа без својот центар у последни 2 минути ( 16 поени и 13 скока ) .
Капа доле и за Бајнам, страшен дабл дабл, 17 поени и 17 скока ( 10 дефанзивни и 7 офанзивни :vozbud:), 3 поени во продолжение, сите 3 од слободни и он ја донесе победата зашто на 102-102 беше фаулиран и погоди едно што на крај беше доволно, Хјустон немаа ни обид за поен во последни 24 секунди, прво беше направен фаул на 14 секунди од страна на Одом, не беа влезени во бонус па немаше слободни, Броокс превзема одговорност на крај но џабе, Фишер украде топка на 3 секунди пред да упатат шут за победа и се завери триумфот од 103-102 .

Ке го начекам утре и цел хајлајтс, мора да се видат техничкиве, и пресвртот у последна минута на Лејкерс како и израмнувањето на Хјустон за продолжетоци .
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Mногу . . . многу луда утакмица, нејкев да трошам на стрим па следев на nba.com, на минут и 22 до крај губеа 89-85, на 30 секунди до крај водеа 89-92, на 14 секунди беше изрмането, 92-92 ( претпоставувам тројка примиле ) и конечно отидоа во продолженија .
Неам сили да го дочекам крајот, atdhe не ми отвара за стрим, баш сакам да ги видам утре најинтересните моменто од средбава, поготово крајот и последните 2 минути, многу нервозни ко што гледам, Ариза техничка кај Хјустон, кај Ел Еј нормално, Артест но и Коби и Бајнам, се на се склопено, добар дуел за око штета што немав прилика да го следам .

Edit : :vozbud:
Сепак ја начекав на стрим за последни 5 од продолжение, Коби секоја чест, 41 кош, 4 во онаа серија од 7-0 од 85-89 до 92-89, и во продолжение 6 коша од кои еден со фаул кој му го направи Скола и со тоа Хјустон останаа без својот центар у последни 2 минути ( 16 поени и 13 скока ) .
Капа доле и за Бајнам, страшен дабл дабл, 17 поени и 17 скока ( 10 дефанзивни и 7 офанзивни :vozbud:), 3 поени во продолжение, сите 3 од слободни и он ја донесе победата зашто на 102-102 беше фаулиран и погоди едно што на крај беше доволно, Хјустон немаа ни обид за поен во последни 24 секунди, прво беше направен фаул на 14 секунди од страна на Одом, не беа влезени во бонус па немаше слободни, Броокс превзема одговорност на крај но џабе, Фишер украде топка на 3 секунди пред да упатат шут за победа и се завери триумфот од 103-102 .

Ке го начекам утре и цел хајлајтс, мора да се видат техничкиве, и пресвртот у последна минута на Лејкерс како и израмнувањето на Хјустон за продолжетоци .
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Вечерва ќе биде тешко против Феникс на домашен терен се надевам на победа:vozbud:Ќе има пренос некаде од овој натпревар?:vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom