Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

back from hell

the number 23
Член од
17 март 2008
Мислења
786
Поени од реакции
7
како го чуваа јао вчера тоа комедии беше. кога му ја зеде ариза :pos:
вчера како и изминатите натпревари, се спасувавме во последните минути.
да не беше коби со тројката на крај не знам што ќе се десеше.
многу добра игра вчера на ариза, висок процент на реализација имаше момакот, само нека продолжи така да игра. гасол не беше на потребното ниво исто и бајнам. ама битно победивме и да ЛО is back!!!!

п.с. како може некои анонимуси само против нас да изиграат феноменално???како само против нас да имаат мотивација???еве на пример вчера вафер. 23 што ги постигна вчера му се рекорд.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
како го чуваа јао вчера тоа комедии беше. кога му ја зеде ариза :pos:
вчера како и изминатите натпревари, се спасувавме во последните минути.
да не беше коби со тројката на крај не знам што ќе се десеше.
многу добра игра вчера на ариза, висок процент на реализација имаше момакот, само нека продолжи така да игра. гасол не беше на потребното ниво исто и бајнам. ама битно победивме и да ЛО is back!!!!

п.с. како може некои анонимуси само против нас да изиграат феноменално???како само против нас да имаат мотивација???еве на пример вчера вафер. 23 што ги постигна вчера му се рекорд.
Лејкерс се поим за кошарка, нели е едноставно:toe:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Вечер очекувам Мејсон да биде нешто како Вафер вчера. А и Паркер 30/10.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Кај го кажа друже, не потопи :kesa:
Сите играчи што сакаат да се докажат (или се имаат докажано) имаат добри партии против Лејкерс. Таков е одбранбениот систем на Лејкерс, кога играат просечна кошарка, противниците влегуваат во натпреварот, имаат премногу простор, чист шут за 3(баш во ова утакмица можеше да се види). Ама кога сакаат стварно да изиграат како што знаат го затвораат тимот како што му направија на Бостон, а и очекувам така да му направат на Орландо за два дена и Кливленд наредниот ден.

За натпреварот со Спарси единствено што премногу ми е стварно жал е тоа што целиот труд на Коби, сите тие ассистенции и тројката преку Мејсон, паднаа во вода поради несмасниот не знам како да го наречам фал на Фишер. Ветеран со 36-37 години да направи таква грешка...стварно невозможно. Ама ако Спарси може да се радуваат колку сакаат, играме без тројца доста битни играчи...и пак Спарси не решија со наш поклон. Оооо ќе се сретнеме ние пак со нив...само резултатот ќе биде поинаков...ќе биде нешто слично како лани.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Да да, стварно штета за Коби, се виде дека беше разочаран на крајот, али лично мене за Пауел ми многу е мака, како беше in the zone човекот, он не врати во живот шо се вели, ќе беше добро да тепавме, чисто за позитивен тимски дух :)
И Пауел дечкото кој до вчера имаше 2 минути просек на утакмица се повеќе се докажува, се гледа дека има капацитет, мислам дека полека ја добива довербата на Фил, а богами и на соиграчите, опасен скок шут има.

А баш вчера сакав да речам, штом со ваков десеткуван состав тепаме во Хјустон, мора да имаме стварно квалитетен тим, истото се случи и оваа вечер, само со доскорашниот НБА првак, па што останало за другите. Искрено, со полн состав, мислам дека Лајкерс ќе се незапирливи.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.446
Не заебаа судите...

Но што е тука тука е:toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ајде вечерва одиме на победа против Орландо на домашен терен, нема лабаво:helou:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ке ја дават ли негде лејкерс - орландо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom