Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
1.sosreka neka im e titulata na boston lejkers ne odigra kako so znae i umee
2.se nadevam deka pak ke se sretnemr vo finaleto i ovoj pat lejkers ke bidat prvaci pozzz.,
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Јбга, тоа е.
На почеток за сезонава не бевме меѓу првите фаворити за титулата, а ете стигнавме до финале. Догодина со Бајнам во тимот ќе бидеме екстра јаки.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Абе уживајте сите, треба да се среди тимот. Гасол дојде на сред сезона, па нови тактики, нови места, па го нема Бајнам ... па Гасол играше центар. Кога Бајнам ќе се врати Бајнам , Гасол ќе си завземе неговата природна позиција-крилен центар а таму е убиствен. Плус ако се трејдова Одом за Принц или Батиер...ќе биде жустро. Не му ја сеќирајте, ќе има уште игри во Јуни од Лејкерс наредните години.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Еве една листа на кошаркари кои мислам дека треба да бидат трејдувани:
Лук Волтон, Крис Мим, Рони Тириаф, В. Радманович, Мбенга (ако има уште време од договорот).
За сите овие да добиеме еден квалитетен small forward и back-up power forward за Гасол.
За Ламар Одом не сум сигурен, мислам дека да не беше тој после повредата на Бајнам ќе не убиеа под обрачи, ама во секој случај може квалитетно да се трејдува.
Во случај да остане Одом подобро би било да се донесе и центар како back-up за Бајнам.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
Абе уживајте сите, треба да се среди тимот. Гасол дојде на сред сезона, па нови тактики, нови места, па го нема Бајнам ... па Гасол играше центар. Кога Бајнам ќе се врати Бајнам , Гасол ќе си завземе неговата природна позиција-крилен центар а таму е убиствен. Плус ако се трејдова Одом за Принц или Батиер...ќе биде жустро. Не му ја сеќирајте, ќе има уште игри во Јуни од Лејкерс наредните години.

kade procita odom za princ
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Еве една листа на кошаркари кои мислам дека треба да бидат трејдувани:
Лук Волтон, Крис Мим, Рони Тириаф, В. Радманович, Мбенга (ако има уште време од договорот).
За сите овие да добиеме еден квалитетен small forward и back-up power forward за Гасол.
За Ламар Одом не сум сигурен, мислам дека да не беше тој после повредата на Бајнам ќе не убиеа под обрачи, ама во секој случај може квалитетно да се трејдува.
Во случај да остане Одом подобро би било да се донесе и центар како back-up за Бајнам.
Овие двата нема да мрднат од Лејкерс, иако на Туриаф му поминува ова лето договорот , ќе го задржат.

Да бев јас Капчек одма би ги сменал Волтон и Радманович за чипси. А за Одом би направил некоја добра замена, за Рон Артест,Принц,Мерион или Ночиони.

И ни треба добар плејмејкер...Фишер не е елитен во својата класа повеќе, Фармар нема шанси за во стартните пет, хмм е овде ако поплнуваме место, ќе биде тешко да се најде некој...едино сега што ми паѓа на ум е Гилберт "Agent Zero" Аренас. :icon_cool Или евентуално другарчето на Гасол - Хуан карлос Наваро.

П.С Рон Артест е многу добар другар со Коби и плус беше на секоја утакмица во Стејплс...ми мириса на нешто.



kade procita odom za princ
Не е ништо официјално, гледав емисија на ESPN и се зборуваше за трампите што можат да се случат оваа лето.
Плус, генералниот менаџер на Детроит Думарс рече дека никој не е сигурен во тимот на Детроит веќе. Ќе биде весело.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Според мене моментално сме најслаби на позиција SF, нема потреба да се опишува играта на Радманович, Ариза е добар но е сеуште млад и мислам дека треба да се задржи по секој цена, ама не за прва петорка.

Ако веќе го трампаме Одом мислам дека најдобар избор би бил Принс без сомнение, гледам и Батиер и спомнат, мене лично ми прават ќеиф и двајцата, Батиер несомнено е еден од најдобрите дефанзивци во НБА, а и одличен тројкаш е, само платата му е поливина од на Одом па ако го земаме него ќе треба Рокетси уште некој да уфрлат во понудата, во секој случај добар избор, овој трејд ако падне ќе биде супер.

Уште подобар избор ми се чини е Тејшон Принс, нема потреба да се зборува за него, фантастичен е, а и платите му се на слично рамниште со Одом па би можеле да бидат трејдувани “глава за глава :).

За плејмејкер, јасно е дека Фиш не е оној стариот од времето на шампионскиот тим на Лејкерс, ама сум голем фан на Џордан Фармар и никако не сакам да си оде.
Евентуално кога би го земале Аренас би било супер.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
taaa godinaa beeme dobri zdravje i zivot dr uste podobri i da staname sampioni
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Еве ги платите на Лејкерс:

G Kobe Bryant three seasons, $69.1 million
F-C Pau Gasol three seasons, $49.4 million
F Lamar Odom one season, $14.1 million
C Andrew Bynum one season, $2.8 million
G Derek Fisher two seasons, $9.7 million
F Luke Walton five seasons, $26 million
F Vladimir Radmanovic three seasons, $19.4 million
G Jordan Farmar two seasons, $3 million
F Trevor Ariza one season, $3.1 million-a
F-C Chris Mihm one season, $2.5 million-a
G Coby Karl one season, $712,000-b
G Sasha Vujacic restricted free agent
F Ronny Turiaf restricted free agent
F Ira Newble unrestricted free agent
C DJ Mbenga unrestricted free agent

(a-player option; b-team option).
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.553
Поени од реакции
22.313
jas mislam deka odom treba da ostane wolton i farmar podhitno da si odat nema za so da se a princ da go zememe ke bide odlicno a i fiser ne e veke kako porano bas steta bese so ne go zedovme dejson kid
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
А бе треба уште еден квалитетен играч и враќање на терените на првиот центар Бинум! После се ќе биде ОК!
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ни треба играч што ќе војува и ќе умре на теренот, ни треба играч што не се плаши да влезе во дуел со некој, играч што сака а на да бега од физички контакт...Рон Артест е сето тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom