Навивачки групи во Македонија

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Brat ne se nadevaj mnogu mnogu lani nas sekoja utakmica bez razlika so koj i da igravme odevme ne pomalku od 200 dusi a vo finale so fersped i po 500 , 600 dusi bevme.Ovaaa sezona neznam sto se slucuva stvarno so nas po 50 dusi odime na utakmica samo so cedevita i lokomotiv se sobravme nekade 300 do 350 dusi.Za razlika od lani nie ovaa godina sme cista 0 (nula).Jas odam na sekoja utakmica bidejki sakam da ima atmosfera vo salava a ne da sedam da jadam semki i da mislam oti sum na teatar.Se nadevam deka sega vo 2 rata polusezona ke se smeni nesto ama tesko kako sto trgnale rabotite.pozdrav
Како мислиш да не се надевам? Зошто да не се надевам.. Надевај се и ти.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
hahahaha abe bratce daj ne zaebavaj bre.Toa sto navivase cela sala toa e drugo i cela sala navivase poslednite 2 minuti od natprevarot.Kaj bevme nie ne ne slusavte cela utakmica hahahahaha me nasmea mnogu da znaes.Od strumica trgnavme 2 polni avotobusi i nekoj so sopstveni vozila sto znaci ne imase 150 dusi . Cela utakmica navivavme ostanavme bez glas lozarite nemaa ni edna pesna celo vreme samo feni feni no eve priznavam deka poslednite 2 minuti od natprevarot navivase cela sala i tuka ne nadvikavte barem koga zboruvas kazi kako stoeja realno rabotite.I zosto ne kazes koga ne ni dozvolija da gi zakaceme znaminjata koga ripnavme na kotek cela tribina stana i pocna da bega koj na deka ke fati i plus toa cela utakmica ne cuvaa samo 4,5 policajci i ako sakavte da se presmetate lesno ke stignevte do nas.A i plus toa da vi kazam deka do deka da stignavme do mestoto kako sto trebase da bideme smesteni znaci na krajot na ednata tribina za da stignavme do tamu moravme da pominuvame niz kavadareckiot narod odnosno odevme na sred tribina i toa bez nikakva pridruzba od policija nisto i nikoj od kavadarcani zbor ne pregovori tuku se pravea kako nisto da ne se slucuva. A za lozari da ne zboruvame vleguvame vo sala i sto da vidam nabuteni vo edno kose 20 tina dusi gi nemase poveke i koga kaza deka bevme nadvikani bidi iskren i kazi deka celo vreme vie glas ne pustivte osven poslednite 2 min koga pocna da naviva cela sala.pozz
]

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ej brat ti si mnogu isfilman covek treba malce da se soberis ripnale da se tepat 100 nasprema 2000 ti znais li so lafis ili samo da se kaze nestoi ke ti kazam so navivavte vie koga site vikaa Vie vracavte tisina tisina toa li ti go vikas navivanje be..Nikoj ne vi rekol nisto mozebi ama cisto sumljam vo toa na rakometen natprevar pomegu Pelister nasite pobratimi i Komiti za kupot na Makedonija prasaj gi komitite sto mu se sluci i ne samo se pravi mnogu silen ke ve vidime za kupot tuka kolku ste silni i malce da pocnis da zboris realen muabet...
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
]

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ej brat ti si mnogu isfilman covek treba malce da se soberis ripnale da se tepat 100 nasprema 2000 ti znais li so lafis ili samo da se kaze nestoi ke ti kazam so navivavte vie koga site vikaa Vie vracavte tisina tisina toa li ti go vikas navivanje be..Nikoj ne vi rekol nisto mozebi ama cisto sumljam vo toa na rakometen natprevar pomegu Pelister nasite pobratimi i Komiti za kupot na Makedonija prasaj gi komitite sto mu se sluci i ne samo se pravi mnogu silen ke ve vidime za kupot tuka kolku ste silni i malce da pocnis da zboris realen muabet...
hahahahaha c c c zarem ednata tribina vi sobira 2000.abe odi legni si negde bre vie ne znaete kako da izlazete neli nisto ne ne slusavte koga navivavte cela sala pa kako ste go slusnale ova tisina tisina ne mi e jasno? i odi legni si negde bre koga vlegovme vo sala po sred tribina pominuvavme za da dojdeme do mestoto kade sto trebase da bideme smesteni pa vasite kavadracani site si sedea demek nisto ne se slucuva. dojdi vo strumica pomini niz sredtribina pa ke vidis so ke ti se sluci i ne mi lafaj mnogu mnogu cela utakmica 4,5 policajci ne civaa samo ako bese toj maz zosto ne dojdese da se presmetas so nas be , a vo strumica koga dojdovte ve cuvaaa 200 dusi i toa od privatno obezbeduvanje plus policja, a za kupot ke dojdeme ne se sekiraj ti.I sto mi raskazuvas prikazni loga vi dojdovme bevte smesteni vo edno kosence 20 dusi cela utrakmica ve nemase nikade pa sega ke mi zboruvas taka bilo onaka bilo.Prasaj go onoj kelaviot kako si pomina sto se praves fraer tamu koga ne davase da gi zakaceme znaminjata.
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
]

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Ej brat ti si mnogu isfilman covek treba malce da se soberis ripnale da se tepat 100 nasprema 2000 ti znais li so lafis ili samo da se kaze nestoi ke ti kazam so navivavte vie koga site vikaa Vie vracavte tisina tisina toa li ti go vikas navivanje be..Nikoj ne vi rekol nisto mozebi ama cisto sumljam vo toa na rakometen natprevar pomegu Pelister nasite pobratimi i Komiti za kupot na Makedonija prasaj gi komitite sto mu se sluci i ne samo se pravi mnogu silen ke ve vidime za kupot tuka kolku ste silni i malce da pocnis da zboris realen muabet...
abe sto mesas saa pelister..komiti...zbori za vas....se poseravte 3000 narod nasproti 120 dusi koga flegovme vo sala....a za kelaviot sto zborese konvist...hehehehe....pa ja mu zalediv edna...koga ne ni davaa da zakaceme znameto....koga ripnavme se razbegavte pola tribina...peza ejjj..a za kupot...sto ke videme be roslo....nejkam da zboram pred vreme ama siguren sum oti ke dojdeme okolu 4-5 avtobusi pa ke vidime togas..pozz
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe sto mesas saa pelister..komiti...zbori za vas....se poseravte 3000 narod nasproti 120 dusi koga flegovme vo sala....a za kelaviot sto zborese konvist...hehehehe....pa ja mu zalediv edna...koga ne ni davaa da zakaceme znameto....koga ripnavme se razbegavte pola tribina...peza ejjj..a za kupot...sto ke videme be roslo....nejkam da zboram pred vreme ama siguren sum oti ke dojdeme okolu 4-5 avtobusi pa ke vidime togas..pozz
So seljaci ka tebe i via nadtebe neam namera da se raspravam oti ti si najsilen kako sto gledam na via forumot cela tribina se razbegaa od tebe i od tvoite drugari :pos2: :pos2: torko nieden ti si slapnal ce vidis na kupot kaj ke se napikas i ti i tvoite drugari ve cuvale 5 dusi oti mnogu ste opasni abe odi namu u zelkite tamu vi e mestoto vas setaj i ne me citiraj poveke oti nesakam da razgovaram sotebe i bilo koj od taa vasa druzina..:tapp: :drk:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
So seljaci ka tebe i via nadtebe neam namera da se raspravam oti ti si najsilen kako sto gledam na via forumot cela tribina se razbegaa od tebe i od tvoite drugari :pos2: :pos2: torko nieden ti si slapnal ce vidis na kupot kaj ke se napikas i ti i tvoite drugari ve cuvale 5 dusi oti mnogu ste opasni abe odi namu u zelkite tamu vi e mestoto vas setaj i ne me citiraj poveke oti nesakam da razgovaram sotebe i bilo koj od taa vasa druzina..:tapp: :drk:
Ej ti be imas li osnovno zavrseno ?Znam deka ova ne treba da go mesam ovde no
neznaes da pisuvas a izigravas nekoj ...VIA-NADTEBE-SOTEBE ?neli e vie,nad tebe,so tebe ili ti kako znaes taka ?I te molam procitaj gi pravilata.Deka ne smees da pisuvas na sopstven DIJALEKT
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ej ti be imas li osnovno zavrseno ?Znam deka ova ne treba da go mesam ovde no
neznaes da pisuvas a izigravas nekoj ...VIA-NADTEBE-SOTEBE ?neli e vie,nad tebe,so tebe ili ti kako znaes taka ?I te molam procitaj gi pravilata.Deka ne smees da pisuvas na sopstven DIJALEKT
Не треси бе...мислиш многу се придржуваат до тие правила..
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Не сум веќе ништо овде,само обичен член...пишаните правила си се пишани и пожелно би било да се почитуваат..
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
So seljaci ka tebe i via nadtebe neam namera da se raspravam oti ti si najsilen kako sto gledam na via forumot cela tribina se razbegaa od tebe i od tvoite drugari :pos2: :pos2: torko nieden ti si slapnal ce vidis na kupot kaj ke se napikas i ti i tvoite drugari ve cuvale 5 dusi oti mnogu ste opasni abe odi namu u zelkite tamu vi e mestoto vas setaj i ne me citiraj poveke oti nesakam da razgovaram sotebe i bilo koj od taa vasa druzina..:tapp: :drk:
Ахааа...
Три дена бан, ќе научиш какви изрази се дозволени на форумов и за какви се оди на одмор. Има време, нов си.

Среќна нова и на тебе.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
Stigna momentot koga nekoja druzina od 30 luge ke se narecat navivacka grupa i ke pocnat da solat pamet za navivanje.

1.Eve veke koga pocnavme da gi zborime i komitite ke kazam deka kaj i da odat site imaat strav zasto site znaeme kako si pominuvale drugite navivacki grupi ne samo vo makedonija tuku i vo cel balkan.Jas mozam da garantiram deka vo komiti seuste ima edno 30-40 luge na koj ne im e vazno dali od sprotiva ima 100-200 ili 1000 navivaci i ke stojat na tribina i ke se tepaat ako ima incident se dodeka ne go ispustat svojot posleden zdiv za Vardar koe ime spored mene e nesto sveto a treba da bide i za site,moze ne od navivacki ama od patriotski aspekt.Zatoa ve molam dosta so toa Lozari se najjaki ili ajduci se najjaki.

2.Komiti se edinstevata navivacka grupa koja redovno sekoj den raboti na novi transparenti i propaganden materijal i edinstvena navivacka grupa koja sekoj vikend e na gradski ili na gostuvanje,a ne kako drugite navivacki grupi sto idat samo na tribina koga nivniot klub igra so vardar zasto site znaat deka ke ima komiti pa doaagaat da se furaat nesto levo desno a na drugi utakmici nigde gi nema.od tamu izleguva i parolata ''NIE SME VI IDOLI''

3.Goleminata i jacinata na navivackata grupa ne e vo toa koj poveke navivaci ima tuku e i vo toa koj kolku pravi i pridonesuva za klubot i za navivackata grupa.Kazi mi ti koga posleden pat nekoja druga navivacka grupa ima napraveno propaganden materijal[bedzovi,zapalki,znaminja,kapi-(zimski,letni),salovi,maici,dukseri,pepeljari,znaminja,transparenti,paroli i dr...]sekoj mesec izleguva po nesto novo od komiti po sto se gleda deka aktivno rabotat za podobruvanje na grupata.

4.Edna i edinstvena navivacka grupa koja raboti na toa da se podobrat uslovite na navivacite vo makedonija i na pretstavuvanje na site navivaci vo makedonija bez razlika na koj klub taa pripaga se komiti.

E posle sevo ova nemoj da mi kazes deka edna druzina od 100 dusi od strumica,kavadarci,ohrid ili neznam od kaj se podobri od komiti.:wink:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Micule тука се зборува за кошаркарски навивачки групи, не за фудбал, ракомет или за било кој друг спорт
 
V

Viktoranius

Гостин
Stigna momentot koga nekoja druzina od 30 luge ke se narecat navivacka grupa i ke pocnat da solat pamet za navivanje.

1.Eve veke koga pocnavme da gi zborime i komitite ke kazam deka kaj i da odat site imaat strav zasto site znaeme kako si pominuvale drugite navivacki grupi ne samo vo makedonija tuku i vo cel balkan.Jas mozam da garantiram deka vo komiti seuste ima edno 30-40 luge na koj ne im e vazno dali od sprotiva ima 100-200 ili 1000 navivaci i ke stojat na tribina i ke se tepaat ako ima incident se dodeka ne go ispustat svojot tposleden zdiv za Vardar koe ime spored mene e nesto sveto a treba da bide i za site,moze ne od navivacki ama od patriotski aspek.Zatoa ve molam dosta so toa Lozari se najjaki ili ajduci se najjaki.

2.Komiti se edinstevata navivacka grupa koja redovno sekoj den raboti na novi transparenti i propaganden materijal i edinstvena navivacka grupa koja sekoj vikend e na gradski ili na gostuvanje,a ne kako drugite navivacki grupi sto idat samo na tribina koga nivniot klub igra so vardar zasto site znaat deka ke ima komiti pa doaagaat da se furaat nesto levo desno a na drugi utakmici nigde gi nema.od tamu izleguva i parolata ''NIE SME VI IDOLI''

3.Goleminata i jacinata na navivackata grupa ne e vo toa koj poveke navivaci ima tuku e i vo toa koj kolku pravi i pridonesuva za klubot i za navivackata grupa.Kazi mi ti koga posleden pat nekoja druga navivacka grupa ima napraveno propaganden materijal[bedzovi,zapalki,znaminja,kapi-(zimski,letni),salovi,maici,dukseri,pepeljari,znaminja,transparenti,paroli i dr...]sekoj mesec izleguva po nesto novo od komiti po sto se gleda deka aktivno rabotat za podobruvanje na grupata.

4.Edna i edinstvena navivacka grupa koja raboti na toa da se podobrat uslovite na navivacite vo makedonija i na pretstavuvanje na site navivaci vo makedonija bez razlika na koj klub taa pripaga se komiti.

E posle sevo ova nemoj da mi kazes deka edna druzina od 100 dusi od strumica,kavadarci,ohrid ili neznam od kaj se podobri od komiti.:wink:
Те разбирам се, ама што имам јас патриотско во мене од името Вардар? То ес НИШТО !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom