Навивачки групи во Македонија

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
koj zema titula togas???????????????????????????????????
ГОлемината на навивачите не се мери во титули. Работнички со 1000 титули Мзт без нитуедна, Работнички без навивачи, Мзт со 1000 навивачи, каква е таа само пропорција

Математички изведено тоа би изгледало вака:

Работнички : Мзт = 1000 : 0 (титули)
СРВ : Фемили = 0 : 1000 (верни навивачи)

Епа сега удри му математика...
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ГОлемината на навивачите не се мери во титули. Работнички со 1000 титули Мзт без нитуедна, Работнички без навивачи, Мзт со 1000 навивачи, каква е таа само пропорција

Математички изведено тоа би изгледало вака:

Работнички : Мзт = 1000 : 0 (титули)
СРВ : Фемили = 0 : 1000 (верни навивачи)

Епа сега удри му математика...
ne me svakas jas nemam NISTO protiv family navivacka grupa kako navivacka grupa
nie 100 dusi 100 jas ne idam na tribina i da recam eeeeej poveke bevme od cpb tebe so ti znaci poveke
1 da pobedite
2 da se soberete poveke
imas samo edna opcija i aj sea?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ne me svakas jas nemam NISTO protiv family navivacka grupa kako navivacka grupa
nie 100 dusi 100 jas ne idam na tribina i da recam eeeeej poveke bevme od cpb tebe so ti znaci poveke
1 da pobedite
2 da se soberete poveke
imas samo edna opcija i aj sea?
Да ја добиеме во секој поглед противничката навивачка група а Мзт ако губи, да изгуби после голема борба, доста ми е. А што ако работнички побеува а нема кој да се израдува на победата? Налет таква победа, нека иде у ку*ац све тогаш
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ne me svakas jas nemam NISTO protiv family navivacka grupa kako navivacka grupa
nie 100 dusi 100 jas ne idam na tribina i da recam eeeeej poveke bevme od cpb tebe so ti znaci poveke
1 da pobedite
2 da se soberete poveke
imas samo edna opcija i aj sea?
ne mi znaci pobedta kolku sto ke mi znaci dobrata atmosvera na tribina

poslednata so rabotnicki kaj vas gubevme 20 razlika i pak si naprajvem ubavo da se custvuvame duri ako ti teknuva deka igravme na majmunceto alis
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Да ја добиеме во секој поглед противничката навивачка група а Мзт ако губи, да изгуби после голема борба, доста ми е. А што ако работнички побеува а нема кој да се израдува на победата? Налет таква победа, нека иде у ку*ац све тогаш
ima sekogas koj da se raduva ne se sekiraj za toa i plus toa ako sme 100-200 dusi mnogu luge se odkazale radi izziveanost na 13 tituli dali me svakas? dokolku mzt gi imase tie 13 tituli family ke bea zapisani u istorija 5 5-6 godini
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
ne mi znaci pobedta kolku sto ke mi znaci dobrata atmosvera na tribina

poslednata so rabotnicki kaj vas gubevme 20 razlika i pak si naprajvem ubavo da se custvuvame duri ako ti teknuva deka igravme na majmunceto alis
i koga si odese nakaj doma si rece eeeh mzt nema da vleze vo prvite 4 pa so mi e gajle!!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ima sekogas koj da se raduva ne se sekiraj za toa i plus toa ako sme 100-200 dusi mnogu luge se odkazale radi izziveanost na 13 tituli dali me svakas? dokolku mzt gi imase tie 13 tituli family ke bea zapisani u istorija 5 5-6 godini
epa zardi toa nejkam titula da osvoime!!!! so edna bitna razlika sega mzt dazemat titula nema da ima mesto u sala kaj igla da frlis
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
i koga si odese nakaj doma si rece eeeh mzt nema da vleze vo prvite 4 pa so mi e gajle!!
Ве надпеавме, бевме 3пати повеке од вас, незнаевте што се случува кога си свиркавме, иако изгубивме и не бевме меѓу први 4 (ма да тоа беше 3 коло и бевме 3ти тогаш, што очигледно ти поима немаш) да можам да сменам, да победиме и да влеземе во плејоф и да кутиме и бидеме надпеани во наша сала, би ја избрал варијантата која се случи, пораз на терен, огромна победа на трибини
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Ве надпеавме, бевме 3пати повеке од вас, незнаевте што се случува кога си свиркавме, иако изгубивме и не бевме меѓу први 4 (ма да тоа беше 3 коло и бевме 3ти тогаш, што очигледно ти поима немаш) да можам да сменам, да победиме и да влеземе во плејоф и да кутиме и бидеме надпеани во наша сала, би ја избрал варијантата која се случи, пораз на терен, огромна победа на трибини
3 to kolo se igrase u aerodrom bratce
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Не е само Маврово...
Претставникот на К.Соколи 2000 најави дека по две- три кола ќе ја растурел лигата, без оглед на тоа дали Маврово ќе добие милост или не.

"Пазарењето" на прволигашите се чини дека не даде плод иако крајната одлука да му се даде шанса на Маврово да собере 5.000 евра беше прифатена, речиси едногласно.

Сепак, одлуката да се пролонгира почетокот на првенството беше дочекана како катастрофална. Пред с$ од тренерите кои ги водат тие или дел од тие екипи. Јасно е и поради кои причини. Но се чини дека добар дел од прволигашите прелесно поминаа преку најавата на претставникот на К. Соколи 2000, кој се закани дека наводно ќе "ја растурел" лигата по две-три одиграни кола.
Со еден збор, се чини дека Маврово не е во моментов единствен проблем, дека е многу поголем, дека нема да биде изненадување ако лигата место со девет, почне со осум, па да продолжи и со седум клубови.

"Удирањето во гради" на претставникот на "соколите" во стилот "моите играчи се тренирани да играат и на минус 30, никој не го сфати сериозно. Ниту, пак, дигна рака да каже нешто, макар тоа било во своја одбрана.

Напротив, сите некако "ги свија опашките", пуштија "да тече" изјавата на претставникот на К. Соколи, како да не било ништо.

И без оглед на тоа, се чини дека ова отвори едно друго прашање.

Дали не е подобро да се врати онаа Котизација, како на времето, кога екипите, пред с$ многу понапред (со времето) си го имаа регулирано статусот, и натпреварувачки и финансиски?

Вака секој присутен на Здружението може, т.е. добива можност да си тера своја политика и да прави што сака, односно наумил, за на крај с$ да се сведе на "голо клубаштво". Секој да си ги гледа своите, а не интересите на лигата.

Ќе треба да реагира федерацијата многу поригорозно, особено сега во време кога лигата "ни тежи" преку два милиони евра, како што беше речено од страна на претседателот Димевски.

Пред с$ за некој од присутните да не "си игра мајтап" со оние другите, пред с$ сериозните...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom