Навивачки групи во Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.539
Поени од реакции
47.992
Епа како можеш да кажеш дека сте имале повеке гостуванја од нас ???
Ај молим те ..ве немаше ни на една утакмица во Струмица а ние бевме кај вас 2 пати...ај да не зборувам веке...:pusk:
ХЕХЕХЕХЕХЕЕХХ Ее Слим шејди ова ми беше поентата...Термините ''гостувања''' '' навивање'' во Струмица се актуелни од ова сезона...како што ти кажав кога ние имавме гостувања вие не знаевте за кој клуб навивате..разглеduваа вашите водачи(оние со портокаловите маициsd) тендери од секој клуб од Струмица па кој плати тамуsd Вашите гостувања се платени од управа??нашето единствено оваа година во Кавадарци го плативме сами..

Ајде ако е така работава сезонава да сме живи и здрави ке ви ја исполниме желбата и на вас и на Чкембари ке се појавиме бар по еднаш и во Струмица и во Битола.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ХЕХЕХЕХЕХЕЕХХ Ее Слим шејди ова ми беше поентата...Термините ''гостувања''' '' навивање'' во Струмица се актуелни од ова сезона...како што ти кажав кога ние имавме гостувања вие не знаевте за кој клуб навивате..разглеduваа вашите водачи(оние со портокаловите маициsd) тендери од секој клуб од Струмица па кој плати тамуsd Вашите гостувања се платени од управа??нашето единствено оваа година во Кавадарци го плативме сами..

Ајде ако е така работава сезонава да сме живи и здрави ке ви ја исполниме желбата и на вас и на Чкембари ке се појавиме бар по еднаш и во Струмица и во Битола.
i ja mislam deka ke im ja ostvarime zelbata
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
добро добро тоа беше твое рангирање..еве сеа мое..
ахм...
1.Чкембари..(се знај :))
2.Комити(тука се и Фамили и С.П.Б)
3.Мјмуни
4.Ајдуци
to e to
Морам да дам поддршка за тврдењево:vozbud:
Чкембари најдобра навивачка група - в за ова нешто доволно имаат зборано и другите навивачки групи па вие до утре ако сакате кажвајте приказни.

п.с. не знам кој се овие ајдуциве (белки доволно е за то колку се (не)интересни):toe:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
:drk::drk::drk::drk::drk: за мене Ајдуците си се најдобри, за некој љубител на Пелистер се Чкембарите, за некој што е за Вардар , Комитите... така одат тие работи и не само ми с*рете тука... тоа е чисто да се најдеш на “муабет“. Оваа сезона во Струмица навивачки групи од другитеградови дојдоа само во Финалето, кога играше...

Ајдуци прво навиваа за Поло Трејд... после се смени името и за Струмица 2005(сега само Струмица) , така да ова ти е 1 клуб. за ФК Беласица навиват уште од почетокот и такви лојални навивачи како Ајдуците кога навиваа само за Беласица, нема да најдеш... А не навиваа подолго време затоа што „протестираа“(барем така знам јас..:kesa:)
:pusk::pusk::pusk:
Ајдуци прво навиваа за Неметали, ама кога било тоа, ти си бил сеуште во мадињата на татко ти
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Момци само тресете глупости. За навивачки групи во кошарката доколку правиме муабет, па тогаш се знае што е поим за навивање, Фемили и СРВ и на времето Кумани и Вампири, ама се покажа дека кога на клубот не му оди сите навивачки групи се откажуваат, т.е прекинуваат да посетуваат, а остануваат само едни. Е затоа се најдобри тие.

Пс треба да ви кажам кои се?
 
V

Viktoranius

Гостин
a gratis karti ke ni dadete :pos2:
Не се секирајте знам оти немате пари, ке ви дадеме и гратис карти...А можеби и некој сок ке има...разгласејте натаму оти ке има бесплатен сок...можеби ке дојдете во поголем број:baeh: :baeh:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Не се секирајте знам оти немате пари, ке ви дадеме и гратис карти...А можеби и некој сок ке има...разгласејте натаму оти ке има бесплатен сок...можеби ке дојдете во поголем број:baeh: :baeh:
Греота сме ние од Скопје, немаме за леб, хехехехе, да не ви дојдеа Грциштата, уште ке преживувавте од нашите пари. И не се издавајте како ве привлекуваат во сала, со безплатен сендвич и пијалок, зашто, жими стапов што ке се соберете 2000 луѓе. Така ке се соберат циганите, да да циганите, знаете многу добро што зборам, оние што доагаа на гостување во Скопје.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Не се секирајте знам оти немате пари, ке ви дадеме и гратис карти...А можеби и некој сок ке има...разгласејте натаму оти ке има бесплатен сок...можеби ке дојдете во поголем број:baeh: :baeh:
nemame nie pari greota sme zatoa ne ideme a shoping vo strumica!!!!! ili ako podramislammalce poveke osven piperki i patlidzani i nema sto drugo da se kupi :tapp:
 
V

Viktoranius

Гостин
Хехе епа ако имавте пари немаше да одите само на едно гостуванје и тоа од ваши пари во Кавадарци ли каде одивте..абе ајде кога немате пари немате што да се прави кога клубот ви нема ни еден добар спонзор...ае чао
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Да тоа е точно ..само да те надополнам...
Ајдуци никогаш не престанаа да навиват за Беласица иако е во 2 лига. Само што сега нема доволно финансии да одат во гости па навиваат само на домашна сцена..и плус тоа секогаш на утакмица има по 500 верни ајдуци што навиваат за Беласица па така молим те не зборувај дека ајдуците навиваат само кога клубот е на врвот:baeh:

Другарче и јас сум од Струмица,ама дај ти кажи ми кога се собраа 500 навивачи на утакмицата на беласица?Во 2002-2003 кога едноставно цветеше Беласица не се збираа толку навивачи...да се збираа 500 навивачи ќе ечеше цел град,ќе ги слушав до дома,како што ги слушав Чкембарите кога беа тука во купот со Вардар.дај молам ти се,бидејте малку пореални.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Другарче и јас сум од Струмица,ама дај ти кажи ми кога се собраа 500 навивачи на утакмицата на беласица?Во 2002-2003 кога едноставно цветеше Беласица не се збираа толку навивачи...да се збираа 500 навивачи ќе ечеше цел град,ќе ги слушав до дома,како што ги слушав Чкембарите кога беа тука во купот со Вардар.дај молам ти се,бидејте малку пореални.
Од 2001 кога игравме со Вардар не се собрале 500 души, а и тогаш немаше...
Ај, бидете реални... Не за Попај, за ајдукот зборам...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Греота сме ние од Скопје, немаме за леб, хехехехе, да не ви дојдеа Грциштата, уште ке преживувавте од нашите пари. И не се издавајте како ве привлекуваат во сала, со безплатен сендвич и пијалок, зашто, жими стапов што ке се соберете 2000 луѓе. Така ке се соберат циганите, да да циганите, знаете многу добро што зборам, оние што доагаа на гостување во Скопје.
Снајди се па живеј, и на вас да не ви беа тие пе*ерите немаше да играте сега кошарка...

Ајдуци прво навиваа за Неметали, ама кога било тоа, ти си бил сеуште во мадињата на татко ти
Фала што ми кажа, незнаев... :rofl:

А кај сум бил, тоа не е твој проблем јас кај сум бил!!!!

a gratis karti ke ni dadete :pos2:
ако сакате ќе дојдеме и со автобуси ќе ве земаме :pos2:

----------------------------------------------
И кога среќата ќе не напушти
Ние знаеме дека сме најдобри
И кога ќе ни биде тешко
Се до крајот на мојот живот
Јас ќе ја сакам Струмица!

И кога ќе дојде тој тажен ден
Кога ќе изгуби наша Струмица...

И кога нема да бидеш првак ти
И тогаш Струмица знај...
Дека те сакам јас

:basket::basket::basket: :lol!:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ни сме имале спонзори од типот, Алкалоид, Комерцијална, Орка, а не некој Грк што ве експлоатира и ви ги зема патлиџаните од дворовите за без пари.

Може да се најдеме и да го земам, ако сакаш. Еве кажи кога можеш да дојдеш во Ск, пошто јас, нели, немам пари да дојдам до таму, ама ем ке ти го направам меракот, ем ке го прошеташ Скопје. Нели пошто сте богати премногу, тоа ке ти биде исплатлива инвестиција, за 500 денари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom