Фан Клуб: Италија

Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Според мене голема грешка на Липи е што игра со 2ца статични напаќачи,неможеш да имаш подвижен напад и да очекуваш многу голови така...

^Ај чим Пирло е спремен ке иде на бољи работава..
Ако добро се сеќавам само Џила имаше улога на статичен напаѓач.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Џила и Јакинта се неподвижни и без класични крила кои можат да им нафрлат топка или да создадат вишок од страна се бескорисни...
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ако добро се сеќавам само Џила имаше улога на статичен напаѓач.
Значи океј може немаат другите таква улога,али по природа се статични сфаќаш?

--- надополнето ---

Џила и Јакинта се неподвижни и без класични крила кои можат да им нафрлат топка или да создадат вишок од страна се бескорисни...
Плус за такви шпицови треба јаки бекови....а овој го игра Замброта,додади дека и Пирло единствениот дистрибутер им фали...

--- надополнето ---

Џила и Јакинта се неподвижни и без класични крила кои можат да им нафрлат топка или да создадат вишок од страна се бескорисни...
Плус за такви шпицови треба јаки бекови....а овој го игра Замброта,додади дека и Пирло единствениот дистрибутер им фали...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Значи океј може немаат другите таква улога,али по природа се статични сфаќаш?

--- надополнето ---


Плус за такви шпицови треба јаки бекови....а овој го игра Замброта,додади дека и Пирло единствениот дистрибутер им фали...

--- надополнето ---


Плус за такви шпицови треба јаки бекови....а овој го игра Замброта,додади дека и Пирло единствениот дистрибутер им фали...
Не беше проблемот во бековите. Еве ќе го земам за пример Замброта (дека е од Милан) и за разлика од тебе мислам дека изигра супер (+ провери оцени по нетов).
Проблемот беше во начинот на игра. Италија се истури во напаѓање со нафрлени топки (види статистика на шутој) и се беше џабе оти овие од нов зеланд беа високи а Италија само со Џила (барем со 20цм инфериорен) во шеснајстерец малку потешко да успеј да дај гол. Јакинта играше повеќе како поддршка.
Липи го виде овај проблем и затоа ја промени формацијата во 4231 за да можи со 3ца да врши опсада на голот ама очигледно ДиНатале го бива само за удинезе.
Јеби га не е крив чоекот шо цел свет сфати оти италијанската игра е најефективна во модерниот фудбал и наголемо ја применваат зада стигнат до резултат. Лошо е што Италија го осеќа катанаџото на своја кожа.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Aбе , не потпиша Пацини за Јубе ?

Буфон
Кана
Киелини
Гросо
Каморанези
Јакинта
Пацини
Маркизио
Монтоливо ? (некој ми кажа отишол у Јуве, мада не сум сигурен)
Пепе


Holy FUCK :) Липи го заборави Амаури бе брааааааааааааааааат има итаљанско Државјанство :toe:
Не се секирај за неколку години ќе го земат тој нигерот ваш, ќе ја разубави репрезентацијата :tv:, само ќе ми биде жал што ќе ги пропушти наредните мечеви зш шансите да добие црвен или да добие некој реквизит од публика во глава се огромни, а тебе може и тренер да те земат многу се разбираш од тактики гледам (овој требало да се земе друг не требало) Деко ака Мурињо хммммммм, јако звучи :tv:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не се секирај за неколку години ќе го земат тој нигерот ваш, ќе ја разубави репрезентацијата :tv:, само ќе ми биде жал што ќе ги пропушти наредните мечеви зш шансите да добие црвен или да добие некој реквизит од публика во глава се огромни, а тебе може и тренер да те земат многу се разбираш од тактики гледам (овој требало да се земе друг не требало) Деко ака Мурињо хммммммм, јако звучи :tv:

Џабе ги вртиме муабетиве по 200 пати .....oсвен 2-3ца фанови на *ЈуБентус* др. ги плескаат зашо го зел цел јувентус и Италија и коа им се посеруе репрезентацијата , сите се криви освен нивните играчи (цела прва постава без 2ца)

пс:Мурињо кој ? Тој шо ја победи ВАШАТА(пошо сите се бусавте у груди дека навивате за ) Барселона ? Челзи ? ЦСКА ?

Тројна круна ? Јувентус ? лол

.!.

Дај не го тупи ...Си кажав мислење .....Ако имаш аргумент , пеј ...ако не - не замарај :)

Иначе и ја бев за Италија до пред некое време =) Дур не се изглупира моронов :P

Ке чекаме за Прандели па после пак за Италија :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Џабе ги вртиме муабетиве по 200 пати .....oсвен 2-3ца фанови на *ЈуБентус* др. ги плескаат зашо го зел цел јувентус и Италија и коа им се посеруе репрезентацијата , сите се криви освен нивните играчи (цела прва постава без 2ца)

пс:Мурињо кој ? Тој шо ја победи ВАШАТА(пошо сите се бусавте у груди дека навивате за ) Барселона ? Челзи ? ЦСКА ?

Тројна круна ? Јувентус ? лол

.!.

Дај не го тупи ...Си кажав мислење .....Ако имаш аргумент , пеј ...ако не - не замарај :)

Иначе и ја бев за Италија до пред некое време =) Дур не се изглупира моронов :P

Ке чекаме за Прандели па после пак за Италија :)
Не сум пеач за жал :wink:, ако те бива ела повели пеј им малку на играчите на Италија и ќе видиш како ќе им тргне :tv: Јувентус лол а хахахххахх, ајде пак ќе бидам досаден според вас ама од една работа не се бега 29 наспрема 17, многу боди во очи за да не се напише, и уште нешто само да додадам (за крај на дискусијава) за Мурињо да го постигне она што го има постигнато Липи треба да поминат години и години и уште 100 фурни леб да изеде циркузантот :tv: , само признај, одсекогаш ви боде во очи тоа што цела репрезентација се играчи на ЈУВЕ така било друже, така и ќе остане :wink:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не сум пеач за жал :wink:, ако те бива ела повели пеј им малку на играчите на Италија и ќе видиш како ќе им тргне :tv: Јувентус лол а хахахххахх, ајде пак ќе бидам досаден според вас ама од една работа не се бега 29 наспрема 17, многу боди во очи за да не се напише, и уште нешто само да додадам (за крај на дискусијава) за Мурињо да го постигне она што го има постигнато Липи треба да поминат години и години и уште 100 фурни леб да изеде циркузантот :tv: , само признај, одсекогаш ви боде во очи тоа што цела репрезентација се играчи на ЈУВЕ така било друже, така и ќе остане :wink:

1.Не се 29 , 27 се .....ебати навивачот , не знае колку титули му има тимот
2.Ств. од секогаш ми било криво , затоа Интераш им ја донесе титулата ахахахха
3.Липи си докажа дека е морон , поготово со последнат аизјава дека викнал толку играчи од Јувентус зашто не се интересни на трансфер пазарот поради регулирање на договорите


Крај !

пс: Ќути Липи тројна круна има , а и јувентус богами :tv:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
1.Не се 29 , 27 се .....ебати навивачот , не знае колку титули му има тимот
2.Ств. од секогаш ми било криво , затоа Интераш им ја донесе титулата ахахахха
3.Липи си докажа дека е морон , поготово со последнат аизјава дека викнал толку играчи од Јувентус зашто не се интересни на трансфер пазарот поради регулирање на договорите


Крај !

пс: Ќути Липи тројна круна има , а и јувентус богами :tv:
На лица со подпросечна интелигенција не планирам да и одговарам така да ова ќе биде последно нешто на што сум ти реплицирал, тоа колку титули има ЈУВЕ јас си знам не мора да ми кажува некој прцул како тебе, што и да кажам повеќе пак ќе јадеш гомна и ќе јадеш, впрочем и за тоа и си роден :toe:, ЈУВЕНТУС како клуб е далеку далеку потрофеен од интер дали тоа тебе ти се свиѓало или не, сепак реалноста е таа, впрочем и не ме чуди што толку си напорен, па нема играчи на интер кои играат за Италија така да братче :pusk:
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Абе не ми е јасно како Ди Натале најдобар стрелец во Серија А му стои резерва на Џилардино кој нема дадено гол со месеци...добро сега составот што го донесе Липи во Јужна Африка е катастрофа ама што е тука е...барем со Ди Натале и со враќањето на Пирло да се исправат работитите и со победа над Словачка да се избегне срам!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Абе не ми е јасно како Ди Натале најдобар стрелец во Серија А му стои резерва на Џилардино кој нема дадено гол со месеци...добро сега составот што го донесе Липи во Јужна Африка е катастрофа ама што е тука е...барем со Ди Натале и со враќањето на Пирло да се исправат работитите и со победа над Словачка да се избегне срам!
Што серете само незнам, ете му се дае на Ди Натале шанса цело полувреме и се виде што гомно е кое вреди само у такви просечни клубови како Удинезе, Фиорентина, Џенова, Сампдорија, Наполи итн. Да вредеше нешто и да беше барем приближно оној Ди Натале од Удинезе верувај дека немаше да седи на клупа. ;)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Што серете само незнам, ете му се дае на Ди Натале шанса цело полувреме и се виде што гомно е кое вреди само у такви просечни клубови како Удинезе, Фиорентина, Џенова, Сампдорија, Наполи итн. Да вредеше нешто и да беше барем приближно оној Ди Натале од Удинезе верувај дека немаше да седи на клупа. ;)


Извини , Јакинта и Џилардино се докажаа дека *вредат* повеќе ..... Типов бар поштено најбољи стрелец у Серија А си е ... па ете , испадна FLOP на Светсково ... али овие др. двајца ионака се FLOPS па сеа уште ги игра прва постава =)

Се разбираме ? ;)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.551
Извини , Јакинта и Џилардино се докажаа дека *вредат* повеќе ..... Типов бар поштено најбољи стрелец у Серија А си е ... па ете , испадна FLOP на Светсково ... али овие др. двајца ионака се FLOPS па сеа уште ги игра прва постава =)

Се разбираме ? ;)
Сакаш да кажеш дека е боље да го игра Ди Натале само ради тоа шо е најбољи стрелец у Сериа А? :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom