Фан Клуб: Италија

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
:helou::helou::helou: Најдобар светски стратегу..
И после Донадони бил крив... дрн-дрн Милојко

@ Ред Девил, Донадони? :)
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Сите за на бесилка. Сега Липи треба да земе едно дрво и да ги искрши од ќотек на полувреме. Ги мрзи да живеат мамата нивна. Го срамат дресот што го носат.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Де Роси Плива Загреб :) . Jуве планираат да го поништат трансферот на Мелберг :) .

Шала на страна, жабариве се најслаби таму каде што у принцип се секогаш најдобри, одбраната .

п.с. Леле Леле, КАТАСТРОФА, Досенче .

п.п.с. Пак Канаваро со неговите офсајд стапици .
Најмалиот грев на Досена е автоголот.
Гледај снимка од првите два гола и од неколкуте 100% шанси на Бразил, батката кафе пие негде на центар.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Сакам да им честитам на навивачите на Јувентус за враќање на нивниот омилен стратег во клубот ...

РЕТАРДИРАН ИДИОТ

ДОБРО БЕ СО КОЈ ПАМЕТ ГИ ИГРА КАНАВАРО/КИЕЛИНИ/ТОНИ и ЗАМБРОТА БЕ ???

На ебани 3 утакмици исти КУР играат сите голови ги примаат ради нив , неможат една акција да пресечат и као ШЛАГ на торта го добиваат ДОСЕНА да игра ...

Идиот ретардиран ..... 0-3 малце им е .... Треба да ги декласираат па бар нека си иде во Јувентус како Лузер каков што е .... Идиот
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Сите за на бесилка. Сега Липи треба да земе едно дрво и да ги искрши од ќотек на полувреме. Ги мрзи да живеат мамата нивна. Го срамат дресот што го носат.
А Липи ич не е крив? Па како може да го пуште Канаваро, а да не пушти некој од Барзаљи, Сантакроче, Гамберини ? А и Јакинта го пушта, а Роси дреме на клупа :uvo: :uvo:
А и овој Досена е скрос утепан, жал ми е за човекот :( Ама и Гросо не е ништо подобар :tapp:

Замброта исто така киксираше ко луд.

Киелини(човекот од кој се очекува да командува во одбраната) се губеше ненормално, голем киксер е:nesvest:

Светла точка беше Каморанези, а и Пирло до кај негде :toe:

@ Деко, Липи ќе се друже таму со Канаваро, Легротаље и Јакинта :pos2::pos2: бисерите на оваа генерација на Италија :pos2:
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Сакам да им честитам на навивачите на Јувентус за враќање на нивниот омилен стратег во клубот ...

РЕТАРДИРАН ИДИОТ

ДОБРО БЕ СО КОЈ ПАМЕТ ГИ ИГРА КАНАВАРО/КИЕЛИНИ/ТОНИ и ЗАМБРОТА БЕ ???

На ебани 3 утакмици исти КУР играат сите голови ги примаат ради нив , неможат една акција да пресечат и као ШЛАГ на торта го добиваат ДОСЕНА да игра ...

Идиот ретардиран ..... 0-3 малце им е .... Треба да ги декласираат па бар нека си иде во Јувентус како Лузер каков што е .... Идиот
ова ти другар знаеш нешо шо ние не знаеме а?????па дај сподели со нас ако не:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
ова ти другар знаеш нешо шо ние не знаеме а?????па дај сподели со нас ако не:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Kista не ме дирај брат напизден сум со идиотов и неговите *стратегии* ...

Ектор Купер боље тактички би одиграл од идиотов ...


И сериозно мислам дека после ваков пораз (заеби не сум толкав оптимист) ке си оди во Јувентус .... Освен ако жабариве не се луди да го остават да ги ДОСЕРЕ !
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Срамота!
Ама имам некое претчувство дека ќе се вратат!
А, и Буфон не е тоа што беше!
Бедотија е овој Канаваро !
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Kista не ме дирај брат напизден сум со идиотов и неговите *стратегии* ...

Ектор Купер боље тактички би одиграл од идиотов ...


И сериозно мислам дека после ваков пораз (заеби не сум толкав оптимист) ке си оди во Јувентус .... Освен ако жабариве не се луди да го остават да ги ДОСЕРЕ !
абе не те дирам,ама после светското сите се крстевте во него шо сте за италија сеа го мрзите од дното на душата и тоа за некаков си куп на конфедерации.бог да чува.:smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
А Липи ич не е крив? Па како може да го пуште Канаваро, а да не пушти некој од Барзаљи, Сантакроче, Гамберини ? А и Јакинта го пушта, а Роси дреме на клупа :uvo: :uvo:
А и овој Досена е скрос утепан, жал ми е за човекот :( Ама и Гросо не е ништо подобар :tapp:

Замброта исто така киксираше ко луд.

Киелини(човекот од кој се очекува да командува во одбраната) се губеше ненормално, голем киксер е:nesvest:

Светла точка беше Каморанези, а и Пирло до кај негде :toe:
Пирло не ми го спомнувај, лепра да има поарен ќе е.
Го имаш гледано последниот меч на Барзаљи.
Сантакроче ??? во репрезентација е?
Гамберини?Го гледаше со НЗ.
Шо очекуваш од киелини да игра за Тројца.
За Досена барем се сложвам.
Замброта е паднат на кондиција скрос.
Роси шо е толку појќе од ЈАкинта?

Липи шо треба да прај да влези и тој да игра. Шо плукате по чоекот. Донесе Светско, и сега очекувате со сакатата репрезенатација од донадони и со заспаните убавици од Милано да игра.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Kista не ме дирај брат напизден сум со идиотов и неговите *стратегии* ...

Ектор Купер боље тактички би одиграл од идиотов ...


И сериозно мислам дека после ваков пораз (заеби не сум толкав оптимист) ке си оди во Јувентус .... Освен ако жабариве не се луди да го остават да ги ДОСЕРЕ !
Сите сме попиздени, ама реално мислам дека не ни имаат кадар на располагање. Дури и оние кои знаеја да одиграат нешто сега се дрва. Нема иднина.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Срамота!
Ама имам некое претчувство дека ќе се вратат!
А, и Буфон не е тоа што беше!
Бедотија е овој Канаваро !
:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo::tapp::tapp::tapp:

којзнае шо си глеал ти
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.655
Поени од реакции
43.534
А, и Буфон не е тоа што беше!
Toчно, не е тоа што беше, одамна не бил ваков грев за жалење со таква одбрана пред него . :toe:

Липи погреши што баш на овој меч се реши да им даде шанса на Досена и Монтоливо, изгубени во преводот се .
А и реков, после овој Куп на Конфедерации нека бара друг партнер за Киелини, мада и Киело треба да ја подобри својата игра, прави грешки тоа е факт .
До СП очекувам Сантон, Пацини, Касано да играат за прв тим .
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
. До СП очекувам Сантон, Пацини, Касано да играат за прв тим .
А се надевам Syn дека покрај овие ке се надоврзат Џовинко, Маркисо, Балотели(иако е доста млад, но има муда да изигра како врвен напаѓач).. А не со Лукатони ми игра на стара слава.. Кваљарела(Годинава изиграл добро и ајде во репрезентација).. Исто мислам дека и Аквилани, Касано.. Се надевам дека ке има чистка од репрезентацијава!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom