Фан Клуб: Англија

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.707
Поени од реакции
9.399
Па и за Шпанија беше пријателска.
Сепак, требаше англичаните бар да пробаат да земат повеќе од 40% посед на тој натпревар.
Много инфериорни беа.
Шпанија секогаш земала посериозен пристап во пријателските натпревари. Англија не играше со овој состав што ја демолира Хрватска. Играше со Даунинг, Агбонлахор,Хески и останати играчи кој не имаа првотимски статус на квалификациите(не го оспорувам нивниот квалитет). Тогаш Капело експиремнтираше и успеа да направи фантастичен колектив. Шпанија како што напоменав погоре, зема посериозен пристап во пријателските мечеви. Игра секогаш со најсилен состав. Види само со која екипа пристигнаа на пријателската против Македонија. Да не беа повредени Рамос и Иниеста сигурно и тие би биле во првиот тим. Глупаво е да се прави споредба сега.:smir:
 
F

fantomX

Гостин
Не е за смеење. Прво , чиста споредба беше на играчки план Англија-Холандија , второ и за светска титула да е , за тебе смешно една ваква Холандија да е претендент? Супер.
Англија на одбрана ја “јади“ Холандија, пред се. Претенденти има еден тон, и Холандија, Брег на Слонова коска исто. Ама колку тие се реално конкурентни за тронот е друга работа.
Англија лично, ми е измеѓу, не можам да ја рамнам со споменатите на пример, а не можам ни да ја рамнам со Бразил и Шпанија.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Натпреварот со Украина,не е толку важен...но сепак не верувам да изгубиме... очекувам победа или нерешено!:helou:
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Иако не им е важен натпреварот со Украина на Англија, а можат и да и вратат на Хрватска за пред 2 години:) ако изгубат, сепак мислам дека Англија ќе ги тепа Украинците само за да ги имаат сите можни освоени бодови.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.690
Поени од реакции
43.622
Хаха..Не се знае како ќе заврши натпреварот..Од една страна ќе сакат да се одмаздат,од друга страна да продолжат со 100% скор што го имаат до сеа...Иначе еве го составот:

England: Green, Johnson, Ferdinand, Terry, A, Cole, Lennon, Carrick, Lampard, Gerrard, Rooney, Heskey.

Subs: James, Bridge, Upson, Barry, Milner, C, Cole, Agbonlahor

Бекам го нема :(
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Па нормално на Англија му е важно да го продолжи 100% скор што го има...:champion:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Хахахах Грин црвен уште у 14 минута ми мириса на наместена.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Хрватите се молат да тепа Англија...:vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.377
Jебига, лошо за Хрватска ако тепа Украина, уште полошо и за Билич, му помина сезоната за Лубеници, од лошо полошо у пм :( .










ako му е, гоу Украина ! :D
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Англија не ојде на Европско,е сега Хрватска нема да оди на Светско...:pos2::pos2::pos2::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom