Фан Клуб: Пелистер

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
6.097
На трибини колку ве имаше(само чкембари),ама реално да кажете?
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
На трибини колку ве имаше,ама реално да кажете?
Кире тука не е место за провоцирање..на трибини не имаше колку што не има секогаш и славете ја оваа победа оти една ви е од ретките што ќе ви биди против Пелистер.....
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
6.097
Кире тука не е место за провоцирање..на трибини не имаше колку што не има секогаш и славете ја оваа победа оти една ви е од ретките што ќе ви биди против Пелистер.....
Кој провоцира бе друже,само прашав колку ве имаше на трибина по што нас не ни беше дозволено гостување богда чува еј сум провоцирал ссс
 
П

Паспарту

Гостин
A WE TAPI STE BILE I KE OSTANETE KAKO MOZEVTE DA NE GO TEPATE VARDAR .EBAVE KLOSARI, NEMIJANI EDNI
Од секогаш ми се допаѓале ваквите идиотски испади од ултрас дечиња...

Кире тука не е место за провоцирање..на трибини не имаше колку што не има секогаш и славете ја оваа победа оти една ви е од ретките што ќе ви биди против Пелистер.....
Кај виде провокација во постот на Кире жити се!?

А за болдираново, сигурно боли поразот од ваков мизерен тим на Вардар, па ќе се тешиш со овие зборови очигледно... :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Кој провоцира бе друже,само прашав колку ве имаше на трибина по што нас не ни беше дозволено гостување богда чува еј сум провоцирал ссс
еми сега ај јас од форумот да ти влезам во психата па да знам дали си ироничен или не??.....според конструктивноста на прашањето заклучив дека идниректно провоцираш со тоа што прашуваш колку сме биле на трибини демек не сме се слушале и не сме навивале на ниво....ти си интераш и не сакам да се расправам со тебе за глупости но ако ти е за јадење тоа што не треба да се јади си имаш таму фан клуб Вардар и серете колку што сакате...

--- надополнето ---

Кај виде провокација во постот на Кире жити се!?

А за болдираново, сигурно боли поразот од ваков мизерен тим на Вардар, па ќе се тешиш со овие зборови очигледно... :)
Ајде ајде добро не беше провокација ...:toe:
а нормално дека ме боли фала богу ....секако дека сум револтиран поради случувањата на теренот !
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Од секогаш ми се допаѓале ваквите идиотски испади од ултрас дечиња...



Кај виде провокација во постот на Кире жити се!?

А за болдираново, сигурно боли поразот од ваков мизерен тим на Вардар, па ќе се тешиш со овие зборови очигледно... :)
На пелистер многу е поарен тимот па на вардар бил мизерен
 
П

Паспарту

Гостин
На пелистер многу е поарен тимот па на вардар бил мизерен
Тука некаде се екипите според мизеријата, може вие малку сте помизерни... :) Инаку и двете екипи се печени за втора лига, а со вакви состави и таму ќе бидеме на средина на табела :)

--- надополнето ---

Заборавив да спомнам дека кај вас многу фали Лазар Илиев, барем во Скопје претходниот натпревар само тој играше...
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Бројка на Чкембари,некаде околу 250,можеби 300...не знам точно....
Запалени 20 бакли....
Се навиваше до 65 минута некаде,потоа почна да се скандира против Управата на клубот(ако воопшто клубот има управа,нема изгледа...)....и се одлучи да се прекини со навивањето...и сите седнавме и не навивавме до крајот на мечот....
Сигурно најслабо посетено дерби досега ...дали и 300 луѓе обична публика имаше....
 
Член од
25 ноември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
114
XA XA XA MN JAK E..C SI TI, ZNAJME ZA TEWE, NE SI TI TOJ SO MU JA UKRADE PUMPATA GLICERINSKA NA MAGARETO.TI MOZIS NA MAJMUNI DA MU PUSIS I LIZIS ISTOVREMENO.A SESTRATI SO DA KAZAM ZA NEZE , E RAZRANI RUPATA VO SKOPJE .
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Бројка на Чкембари,некаде околу 250,можеби 300...не знам точно....
Запалени 20 бакли....
Се навиваше до 65 минута некаде,потоа почна да се скандира против Управата на клубот(ако воопшто клубот има управа,нема изгледа...)....и се одлучи да се прекини со навивањето...и сите седнавме и не навивавме до крајот на мечот....
Сигурно најслабо посетено дерби досега ...дали и 300 луѓе обична публика имаше....
Нормално Комити не идат и сите по дома :) ( се шалам)

--- надополнето ---

XA XA XA MN JAK E..C SI TI, ZNAJME ZA TEWE, NE SI TI TOJ SO MU JA UKRADE PUMPATA GLICERINSKA NA MAGARETO.TI MOZIS NA MAJMUNI DA MU PUSIS I LIZIS ISTOVREMENO.A SESTRATI SO DA KAZAM ZA NEZE , E RAZRANI RUPATA VO SKOPJE .
Дете ај бе научи да пишуваш како што треба па после научи кирилица па научи да навиваш а не да сереш само!
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.431
Поени од реакции
37.711
Бројка на Чкембари,некаде околу 250,можеби 300...не знам точно....
Запалени 20 бакли....
Се навиваше до 65 минута некаде,потоа почна да се скандира против Управата на клубот(ако воопшто клубот има управа,нема изгледа...)....и се одлучи да се прекини со навивањето...и сите седнавме и не навивавме до крајот на мечот....
Сигурно најслабо посетено дерби досега ...дали и 300 луѓе обична публика имаше....
Па ете, го уништија најголемото дерби...пизда им материна мафијашка! Нема навивачи, нема ни обична публика, па за кој кур играат тие 22 на терен?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.374
Па ете, го уништија најголемото дерби...пизда им материна мафијашка! Нема навивачи, нема ни обична публика, па за кој кур играат тие 22 на терен?
Не ми е јасно зашто воопшто пишуваме за ова?па колку паати се дискутирало?Еден ебан Хари и Ѕинго го уништија фудбалот во Македонија и ова единствено дерби што беше за пофалби...Коа ке ми текне коа крцаа и Градски и Тимбе кафе коа се играше и од двете страни какви кореографии и навивања имало...Али ај да не се навраќам во минатото.И обичната публика сака да гледа н ешто асално а не кадети што се со две леви!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom