Фан Клуб: Пелистер

I

InF3cTeD

Гостин
vo nedela so vardar vo 4 poln stadion i pobeda ili barem nereseno i beganje od opasnata zona a posle fudbalo site v sala na rakometo pelister vardar pro vo 6 sato
згуснат распоред за Чкембари....ќе трчаат од стадион во сала...со среќа на двата натпревари
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Aj so sreka da pobedime nedela
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ретко богат спортски викенд, дерби натпревари на сите спортски терени... ќе биде доста интересно. Ќе се обидам да присуствувам на сите настани, а токму од фудбалов ќе бидам објективен и ќе речам дека не очекувам многу но во другите натпревари Пелистер може да издвојува победи.
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
НЕШТО ВО МЕНЕ МИ ВИКА ДЕКА ВО НЕДЕЛА ЌЕ ГИ ИСКРШИТЕ ПЕДЕРИВЕ ЦЕНТАРСКИ ОД СК . СПУШТЕТЕ ГИ НА ЗЕМЈА МАЛЦЕ , МНОГУ ПОЧНАА ДА СЕ КРЕВААТ . АЈДЕ ВИ ДРЖАМ СРЕЌА ЗА ВО НЕДЕЛА :helou::helou::helou:
 
Z

ziko bt

Гостин
ova kako so trgna so fudbalo izgleda so mladinci ke izlezime ovie seniorite demek ne igrat dur ne mu isplatat parite
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Па ако младинци против младинци да видиме кој има појака школа
 
Z

ziko bt

Гостин
so skola ta na vardar od rabotnicki prezemena a inace koga igrale pomladi kategorii stalno ve tepame
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
НЕШТО ВО МЕНЕ МИ ВИКА ДЕКА ВО НЕДЕЛА ЌЕ ГИ ИСКРШИТЕ ПЕДЕРИВЕ ЦЕНТАРСКИ ОД СК . СПУШТЕТЕ ГИ НА ЗЕМЈА МАЛЦЕ , МНОГУ ПОЧНАА ДА СЕ КРЕВААТ . АЈДЕ ВИ ДРЖАМ СРЕЌА ЗА ВО НЕДЕЛА :helou::helou::helou:
Навивачите на Вардар не се делат на Ѓорче, Центар...како што се на пример тие на Македонија ЃП, Металург, Работнички...

За Вардар навива најголемиот дел од Скопје, односно во сите населби 90% од луѓето навиваат за Вардар
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Ќе кажам само едно-дека утре Битола ќе гори од НАВИВАЊЕ:vozbud::vozbud::vozbud:
Направени се добри подготовки на навивачката група Чкембари-ќе имаме добар репертоар,и забавна програма.:vozbud:
За тие шо нема да бидат на стадион-препорака да гледаат на А2,ќе има шо да видат:tv:
Добро тргна викендот-со победа на кошаркарите над големиот фаворит КК Работнички-следува фудбалерите и ракометарите да го обелат образот на спортска Битола!!!!
Пелистер е име наше-Пелистер е живот наш!!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.668
Поени од реакции
2.880
bracko KE GO JADETE DA ZNAES !!!!! ajde sea idam na zeleznicka i doagame vo seloto poz
 
Член од
9 јануари 2009
Мислења
235
Поени од реакции
0
Еве ви рака за денешното навивање ЅВЕРОВИ СТЕ НЕМА ШО
НАПРЕД 4КЕМБАРИ
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Еве ви рака за денешното навивање ЅВЕРОВИ СТЕ НЕМА ШО
НАПРЕД 4КЕМБАРИ
Да да, стварно постов ти е на место, само што ти фали да си ставел наводници за да те сватиме сериозно. Вака ќе мислам дека си луд
 

Kajgana Shop

На врв Bottom