Фан Клуб: Пелистер

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
dobri ste bile
abe joe kolku pari e pravata bakla?
уба бакља е 400 денари а турските се малку поефтини :)
П.С кај бешети вчера :)?..само 5 лозари дојдоја со нас и не нагостија со 5 кила ракја :)
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
уба бакља е 400 денари а турските се малку поефтини :)
П.С кај бешети вчера :)?..само 5 лозари дојдоја со нас и не нагостија со 5 кила ракја :)
Кој петмина бре ако знаеш да ни ги кажиш иако претпоставувам кои може да биле инаку добра екипа сте биле гледам по сликиве.:salut:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
уба бакља е 400 денари а турските се малку поефтини :)
П.С кај бешети вчера :)?..само 5 лозари дојдоја со нас и не нагостија со 5 кила ракја :)
pa ne sum znael deka ke odat
a koi bea ako gi znaes na ime
nie zemavme edna bakla(ne bese bakla kako prskalka nest ne curese)1000 denari na edno mu ja naplatija od sk ja zemavme
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Кој петмина бре ако знаеш да ни ги кажиш иако претпоставувам кои може да биле инаку добра екипа сте биле гледам по сликиве.:salut:
абе не ги знам на име никој.Абе тие шо ви се воџите.а ние не бевме во комплетна бројка могу истакнати Чкембари недојдоа и Ветераните не дојдоа али добро беше...

П.С за баклите шо бе прашваше овие се најбавите
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
абе не ги знам на име никој.Абе тие шо ви се воџите.а ние не бевме во комплетна бројка могу истакнати Чкембари недојдоа и Ветераните не дојдоа али добро беше...

П.С за баклите шо бе прашваше овие се најбавите
ovaa le e od 400
leeee nie ama sme za nigde taa sto ja zemavme bese ko golema petarda i samo prskase pu u pm
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
iam neso komentar za lozarive mn ve falat vas ckembarive,ama toa e toa koga zboram jas za lozarite deka pojma si nemaat od navivanje mislam sramota se tuku dobri bea ckembarite u sabotata i cestito pobeda bolji bevte poz
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
iam neso komentar za lozarive mn ve falat vas ckembarive,ama toa e toa koga zboram jas za lozarite deka pojma si nemaat od navivanje mislam sramota se tuku dobri bea ckembarite u sabotata i cestito pobeda bolji bevte poz

Епа како нема да ги фалат кога заедно навиваат. доказ за тоа е овој транспарент од саботното дерби.

 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Лозари скоро секогаш идат и Скопје и Битола кога играт Пелситер и Вардар
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Епа како нема да ги фалат кога заедно навиваат. доказ за тоа е овој транспарент од саботното дерби.

:bravo: :bravo: za toni :eek:lee:
ova e nasiot vodza i vie od cpb moze voda da mu nosite a sekako i nas voda da ni nosite:toe:
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
pravo ckembari dobri bevte vo sabota .. poz... im pokazavte koj e koj na skopjanite na teren i na tribini
 
T

tino097

Гостин
браос деца

3-2 со Милано

3то место сигурно е веќе, да целиме на 2то
:)
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Сега кој ги даде голојте? да не даде пак 3 Миранда :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom