Фан Клуб: Шкупи

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Ај освој титула па дои прај муабет на кој каде му е местото:helou:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.991
Ај освој титула па дои прај муабет на кој каде му е местото:helou:
aj sega osvojte titula i kaj nas koga precedatelot na klubot ke bidi vo rakovodstvoto na ffm sigurno ke osvoime kako i vie i red drugi klubovi sto osvojuvaa titula sileks pa pobeda i dr:kesa:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
Не ти држи муабетот брат,Хари колку години е у ФФМ па Победа зема 2 титули само и толку . Слога има 3 титули и 3 купа само да те подсетам а Рафет не беше на чело на ФФМ ако не ти текнува онака...да ти кажам :smir:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.991
Не ти држи муабетот брат,Хари колку години е у ФФМ па Победа зема 2 титули само и толку . Слога има 3 титули и 3 купа само да те подсетам а Рафет не беше на чело на ФФМ ако не ти текнува онака...да ти кажам :smir:
ne bese na celo ama bese vo intimna vrska so rekovodstvoto na togasno FSM
pa ti vidi sega :tapp:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
А тој шо бил на чело на ФФМ да можел не би го напраил неговиот тим шампион,туку би го напраил на неговиот интимен другар (Муслиман) ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.216
Поени од реакции
7.991
А тој шо бил на чело на ФФМ да можел не би го напраил неговиот тим шампион,туку би го напраил на неговиот интимен другар (Муслиман) ?
слушај како прво до пред гостиварските настани и војната во 2001 немаше толкава омараза меѓу нас па така не ти држи муабетот за муслиман друго рафет колку што знам е бошњак и има разлика со вас друго во тоа време ираа само два тројца албанци во слога повеќето беа македонци што значи нема врска националната основа туку ситни профитерски и финансиски интереси и се разбира за гласови не знам како да ти објаснам и нема врска важно е да патувате 2лига со другарчината од куманово :kez:
 

unique9

Il Principe
Член од
23 октомври 2008
Мислења
75
Поени од реакции
2
слушај како прво до пред гостиварските настани и војната во 2001 немаше толкава омараза меѓу нас па така не ти држи муабетот за муслиман друго рафет колку што знам е бошњак и има разлика со вас друго во тоа време ираа само два тројца албанци во слога повеќето беа македонци што значи нема врска националната основа туку ситни профитерски и финансиски интереси и се разбира за гласови не знам како да ти објаснам и нема врска важно е да патувате 2лига со другарчината од куманово :kez:
Прво..не беа 2-3 албанци туку 90% од играчите беа албанци,второ...Слога ја зема титулата кога најмалку смееше да ја земе и кога Георгиевски и Бошковски му наредија на Таковски дека Слога МОРА! да изгуби у последно коло во Струмица за да Вардар стане шампион,Рафет отиде против сите и изиграа 0-0 у Струмица...Слога шампион-ЈУНИ 2001ва ГОДИНА ! (Ако имаш некој што малку се разбира у историјата на мак фудбалот ќе ти го каже истово ) И трето...не глеам дека негде ми пишува каква националност сум и нз шо сакаш да кажеш со Рафет е поразличен од вас ?! :tapp:
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.358
Поени од реакции
7.343
Прво..не беа 2-3 албанци туку 90% од играчите беа албанци,второ...Слога ја зема титулата кога најмалку смееше да ја земе и кога Георгиевски и Бошковски му наредија на Таковски дека Слога МОРА! да изгуби у последно коло во Струмица за да Вардар стане шампион,Рафет отиде против сите и изиграа 0-0 у Струмица...Слога шампион-ЈУНИ 2001ва ГОДИНА ! (Ако имаш некој што малку се разбира у историјата на мак фудбалот ќе ти го каже истово ) И трето...не глеам дека негде ми пишува каква националност сум и нз шо сакаш да кажеш со Рафет е поразличен од вас ?! :tapp:
Кои 90 % Албанци бе!? Тренерот Ѓоре, Јане Николоски, браќата Јовановски, Секуловски, Сашо Здравевски, Мазнов и други на кои не можам да се сетам сега.
И очигледно не знаеш како стоеа работите. Толку беше зајаден Таковски со управата на Вардар така да не постоеа теоретски шанси да игра за нив. Баш обратно, тој беше во одлични односи со Рафет и им дозволи на Слога да земат бод за титула во Струмица. Потоа и наредните години имаше трговија на бодови меѓу двајцата
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
aj sega osvojte titula i kaj nas koga precedatelot na klubot ke bidi vo rakovodstvoto na ffm sigurno ke osvoime kako i vie i red drugi klubovi sto osvojuvaa titula sileks pa pobeda i dr:kesa:
Муабетов не ти држи место.За титула треба пари, играчи и ништо друго.Си се запрашал колку пари порано Ацуле фрлаше за фудбалери(тоа шо никој во ПП не го сака е друга тема)?
 

vlade_kav

Добро дете !!!
Член од
30 ноември 2008
Мислења
201
Поени од реакции
3
Сите про-албански тимови освојуваа титули со македонец трењер, со капитен македонец, и од 11 првотимци 7-8 беа македонци... Во спортот нема место за националност, лошо е што политиката игра голема улога....
Пример е и кога Башкими освои куп на македонија, ако се сеќавате, капитен беше Бруно Пресилски, и уште многу многу случаеви...:smir:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
41
Поени од реакции
4
Сите про-албански тимови освојуваа титули со македонец трењер, со капитен македонец, и од 11 првотимци 7-8 беа македонци... Во спортот нема место за националност, лошо е што политиката игра голема улога....
Пример е и кога Башкими освои куп на македонија, ако се сеќавате, капитен беше Бруно Пресилски, и уште многу многу случаеви...:smir:
Toj bruno dade gol vo finaleto od 50m.. :vozbud:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
26
Поени од реакции
2
Dobro be sto ima vrska kakva nacionalnost e kapiteno, trenerot itn. Sloga imala dobar tim, imale dobra plata igracite zs da ne bidat prvi. A uste povise tituli ke zemese da ne gi mestese natprevarite Rafet a istovremeno u bugarija ja igrase single. Shvercerite i igracite ne go sakat Rafet ama toa e toa, lopov si e lopov. :mad:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Гледајте сега сами си ширите омраза со тоа што почнувате да спомнувате колку албанци, македонци, турци, роми или бразилзи воопшто не е важно кој играл во тој тим на Слога. Во тоа време едноставно ни немаше рамен слободно другите тимовие да си ги земеа 18 најдобри играчи од цела лига немаше да направат подоминантен тим од тој на Слога што беше, е сега не знам со каква логика ми зборува тука некој дека титулита ги добиваа со тоа што Рафет бил близок со тогашниот претседател на ФФМ, а за тоа колку навистина силни бевме нека каже некој од Прилеп, како го јадеа на нивни терен во финалето на купот со 0-6, повеќе нема потреба да зборувам на оваа тема. поз
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Гледајте сега сами си ширите омраза со тоа што почнувате да спомнувате колку албанци, македонци, турци, роми или бразилзи воопшто не е важно кој играл во тој тим на Слога. Во тоа време едноставно ни немаше рамен слободно другите тимовие да си ги земеа 18 најдобри играчи од цела лига немаше да направат подоминантен тим од тој на Слога што беше, е сега не знам со каква логика ми зборува тука некој дека титулита ги добиваа со тоа што Рафет бил близок со тогашниот претседател на ФФМ, а за тоа колку навистина силни бевме нека каже некој од Прилеп, како го јадеа на нивни терен во финалето на купот со 0-6, повеќе нема потреба да зборувам на оваа тема. поз
Точно е дека Слога доминираше и го имаше најсилнио состав во тоа време, а за то колку албанци и колку македонци играле во тој или друг состав воопшто не е битно и не е тема.На тој натпревар јас бев присутен и победа беше декласирана.Причина за високио пораз беше неисплатениот долг од страна на Ацуле кон фудбалерите.Значи не реков дека не бевте најквалитетни и дека титулите беа незаслужени ама причината за таков висок пораз беше друга!Како и да е на крајо на натпреваро Слога беше наградена со громогласен аплауз од 15 000 публика од НАЈфудбалскиот град на балканов.Ние Прилепчани сне големи патриоти ама си имаме свои правила!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom