Ви се случила некоја натприродна работа?

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
Тоа темнината е сенка у сенка, а у спиење телото често затрнува(или фаќа грч, мислам дека е исто), така и мене ми се дешава нешто да поврзам и да сонувам како неам рака, се будам и стварно не си ја осеќам раката, дури кога ќе ја видам знам дека било грч.:helou:
Знам дека ако спиеш на едната рака крвта престанува да доаѓа поради притисокот на телото врз нејзе и кога ќе се разбудиш не ја чуствуваш.
Ова што го напишав не беше сенка во сенка или грч, беше нешто друго.
 
D

Daftie

Гостин
Чудно ми е што секоја вечер сонувам војна, а не сум бил во војска, а уште поретко гледам воени филмови, тоа ќе се изгледа флешови од минатиот живот, сигурно претходниот јас загинал во војната :)
Можно е, верувам во такви ствари пошто ми се има десено да сонувам човек што нити го знам ни познавам, па после некое време стварно го упознавам... Тоа ми е многу чудно.

Zeng напиша:
Знам дека ако спиеш на едната рака крвта престанува да доаѓа поради притисокот на телото врз нејзе и кога ќе се разбудиш не ја чуствуваш.
Ова што го напишав не беше сенка во сенка или грч, беше нешто друго.
А можно е и тоа да си го сонувал.
Јас многу сонувам, па некогаш ми случува да забегам и да не разликувам сон од јаве...:toe:
 
B

black angel

Гостин
sedime so drugarka mi kaj nea ne znam kako ispadna ama bas pod krst bevme sednati i fativme muabeti za jezivi stvari i nesto go spomnavme Tose po nekoja sekunda molcime nie i se slusna neso ko epten jako da zagrmi odma posle samo ednas zagraka cavka,ja gleam drugarkami i mi vika zamisli krstot da padne vrz nas i tuka fativme da begame.Prasavme minimum 10 dusi i nikoj ne go slusnal grmenjeto epten mi bese jezivo
 
L

lubenakov

Гостин
Pred 5 i pol godini mi se sluchi neshto, koe seushte ne mozam da si objasnam shto e toa i den denes imam uplav i ne mozam da spijam ako nema vo sobata i najmala svetlina...
Si legnav vo 03:15 i samo shto pochnav da "tonam" vo son, slushnav kako se otvora vratata i vo istiot moment se pochuvstvuvav ukochena, ne mozev da ispushtam glas ni da prasham koj e... Inache ne mozam da zaspijam na grb ili na strana, znachi legnav na stomak... Krevotot mi e do zid, a samo malku treba da potstanam, za da zapalam svetlo...
Temnica beshe i ne mozev da vidam nishto, no pochuvstvuvav deka neshto se doblizuva do krevetot... Pochuvstvuvav golema tezina na nozete, neshto kako da mi sedna i naednash se spushti vrz mene... Osetiv tolku golema tezina, shto mislev deka ke propadnam vo krevetot... Najteshko mi beshe shto ne mozev da prozboram, a kamoli da viknam ili da stanam... Posle nekoe vreme chuvstvuvav povtorno tezina samo na nozete i neshto naednash me svrte na grb...
Vo sebe si rekov deka mozam da se ispravam i da zapalam svetlo, no koga se obidov, neshto mi ja zatvori ustata i me turna nazad na krevetot... Povtorno bev ukochena, se trudev da prozboram, no ne mozev... Ne znam od kaj sobrav sila, no naednash se ispraviv, ja ispruziv rakata i zapaliv svetlo... Normalno, vo sobata nemashe nikoj, no vratata beshe otvorena...
Istrchav celata isplashena vo spalnata na moite i gi razbudiv celata stresena i so solzi... Mi kazaa deka nikoj od niv ne stanal i ne ja otvoril vratata...
Ne znam kako da si go objasnam toa, ogromen stres beshe toa za mene, utredenta ne otidov na uchilishte (bev 4ta godina) i otidov v crkva...
Shukjur do den denes ne mi se ima toa slucheno povtorno, no se plasham od potpolna temnica :(
Nesto slicno se ima sluceno na moj drugar, samo toj kazuvase deka lebdal nad krevetot a ne custvuval tezina vrz nego i isto kako sto velis ti nemozel da kaze zbor i se gusel. I nesto veleja deka toa bile senki i go macele. Takvo neseto....
 
L

lubenakov

Гостин
Mene mi se imat sluceno nekoj raboti sto nemozam da gi objasnam:

1. Si legnuvam nekade kaj 06:30 i veke se razdenuva i se glede nadvor svetlo od tarasata (ama bidejki roletnata e spustena ima ubava temnica za spienje) i taka zavrten jas nakaj dzidot odednas vo sobata se slusna kako nesto se skrsi (u stil na luster kako da padna do mene). Odma stanuvam od krevetot svetnuvam lamba i gledam deka nisto nema padnato i skrseno vo sobata. Otidov vo drugata soba kaj tatko mi i mu vikam dali slusna nesto deka se skrsi kaj mene u sobata i vika de ne slusnal nisto. CUDNO!

P.S. Ama posle toa si ja najdov omilenata TOGAJA (Stap) i so nea si spijam, pa neka mi dojde nekoj taka dodeka spijam. Nad glavata mi e :)

2. Si odam jas od Stip nakaj Strumica so avtobusot i pocnav da pisuvam poraka na eden drugar da mu kazam deka si idam za Strumica. I veruvate li deka koga izlegov od aftobuska pocnav da pisam poraka i za nekade 4-5 min. ja ispravam glavata da vidam kade sme i gledam go rudnikot BUCIM kaj Radovis. Mi falat dobri 35-40 min. i nemam poima so se desavalo. Znam porakata ja ispratih za 5 min. Nesto vremenska zona vamu tamu..... Aj neka dade nekoj obajsnenie za tie 2 raboti.

Aaa i ke zabavaah ДеЖаву so nogo cesto mi se slucuva. Nekade sme soberani i se znam so ke se sluce u momento kako da sum bil porano. Sto veruvam deka na poveke narod mu se ima sluceno.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Абе ај немојте до толку страшно да расправате барем преку редови многу души ќе неможат да спијат на вечер. Страшни се овие работи...
Мене само овие работи ме плашат во животот...
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Пред не знам колку време можеби пред две години, сонував еден сон и следниот ден буквално истиот се оствари, се до детаљ беше исто и облека и место и истите зборови....:nesvest:
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Пред не знам колку време можеби пред две години, сонував еден сон и следниот ден буквално истиот се оствари, се до детаљ беше исто и облека и место и истите зборови....:nesvest:
И мене ми се има случено само за неколку дена:smir:
 
Б

БејбиГрл

Гостин
И мене ми се има случено она со "сенките" :) Ама не верувам во вакви работи и сигурна сум дека за се постои објаснување. Ај да кажам како ми се случи. Цела ноќ учев, сабајлето отдов на испит и коа се вратив си пуштив музика да одморам малку. Сум заспала во дневна среде бел ден (значи нема врска она дека само во целосна темница се дешава). Незнам колку сум спиела и по некое време со сонот како да осеќам нешто да се движи околу мене, онака у полусон ја слушам сеуште музиката и наеднаш почав да слушам само језиви пискања, како некој да се дере на цел глас. Се уплашив, коа ги оотворив очите тогаш не слушав веќе ништо ниту пак видов нешто чудно оклолу мене ама неможев да се помрднав ни глас да испуштам и осеќав огрома тежина врз целото тело. Сакав да станам, а неможев. Многу беше страшно, најгрдо чувство што некогаш сум го имала. Подоцна се освестив, си дојдов при свест, се тресев целата и уплашена и се јавив на мајка ми да и кажам. Таа ми рече да не се плашам, дека и нејзе и се случувало ова ако била преуморна. Отогаш ми се има случувано ова повеќе пати, некогаш и немам сила да ги отворам ни очите. Знам дека не е ништо натприродно ама оние што не осетиле вакво нешто немаат појма колку е страшно. Ова ми се немаше случувано додека живеев со моите. Коа почнав да живеам сама од тогаш, па мислам дека е во психата, тоа што по цел ден сум сама и навечер сама, доволно е да тропне нешто и да се исплашам и после у сон да си правам филм :)
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
и мене пред некоја вечер ми се деси да слушнам глас како вели "ќе умре сестра ти"
но тоа е само поради сто многу се грижам за нејзе.....барем се надевам до тоа е
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
И мене ми се имат десено то со ,,сенките,, !:vozbud:

Беше негде 3 и пол - 4 сатот... И едно време се подразбудив и осетив некоја тежина. Пробав да мрднам ама не можев ( знам дек пред некој ден имав читано дек им се имало дешавано и на други, ама мислев демек... како мојт да не мојш да се мрдниш) :vozbud: И така поседав некое време, па од ко помина од страв не заспав дур не се раздена :wink:

Другиот ден ко умрена бев :tapp:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
1.495
Поени од реакции
38
И мене ми се имат десено то со ,,сенките,, !:vozbud:

Беше негде 3 и пол - 4 сатот... И едно време се подразбудив и осетив некоја тежина. Пробав да мрднам ама не можев ( знам дек пред некој ден имав читано дек им се имало дешавано и на други, ама мислев демек... како мојт да не мојш да се мрдниш) :vozbud: И така поседав некое време, па од ко помина од страв не заспав дур не се раздена :wink:

Другиот ден ко умрена бев :tapp:
Abe ova e paraliza vo son koga ne mozes da se mrdnes. Citav nekade deka toa se slucuvalo bidejki koga spieme muskulite ni odmaraat i koga naednas ke se razbudime tie ne se aktivni i im treba nekoe vreme da se aktiviraat. A ova so glasovite sto gi slusame koga imame paraliza vo son e bidejki naednas se budime i sme vo sok. Barem taka citav. I jas veruvam vo natprirodni, ama lekarite se obiduvaat se da objasnat. Pozdrav
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Мене како мал ми се случи една мн. чудна работа.
Бев околу 6-7 год. и мама и тато не беа дома, бев дома со сестра ми ама таа спиеше и кога се свртувам накај прозорецот имаше сенка што покажува 3 прста!!!
Не беше дрво! како некој да ја ставил својата рака на прозорецот и ми покажува 3 прсти. И стоеше можеби околу 10мин. и потоа од страв сум заспал некако и утредента кога се разбудив почнав да им раскажувам на сите.
До ден денешен сеуште незнам што беше тоа :nesum:
 
Член од
13 август 2008
Мислења
41
Поени од реакции
0
пред 4-5 месеци секоја вечер кога и да заспијам немам поима дали сонувам или не сонувам (зошто се е исто... мојта соба, на иста страна спијам итн.) не мозам да се помрднам. Така пробавам да викнам не мозам и пробавам да се концетрирам, да се разубедам дека тоа е само сон без успех. Ме фака паника пробавам да се мрднам да вриснам и некако после некое време ке се разбудам. Лежам така некое време и пак заспијам и ми се случи истото. Така сигурно 2 месеца секоја вечер. Очите ми беа како на некој наркоман со подочнаци до устата ми се спие а не мозам да спијам:nesum:.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
последно шо ми се деси т.е. денеска беше ко ојдов сама да пливам во езероно..и сега ај ппјдов до негде длабоко и да се враќам...и си пливам нормално све и после нурнав еднаш и дека секогаш во вода дур нуркам гледам и како од светлината на сонцето т.е. од зраците се формираше лик на некој постар маж и наеднаш ко некоја сила ме крена скорс на површина за мн брзо време...ко излегов се преплашив...:toe:отсеа не одам сама да пливам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom