Помош, софтверски проблеми и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ама он сака одкако ќе биде пдф, да го дели по луѓе и они да допишуваат
нонсенс
Епа нека си инсталираат и они NitroPDF...

.... или нека го испритнаат листот па нека си допишуваат што сакаат :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Не може пдф на кој се пишува.
Може ворд -> пдф. Али ќе си биде “непишлив“ ко што си е пдф-то.
Може и да едитуваш готово пдф, али после едитување = пак “непишливо“.
Така да, нека е ворд :)
Зашто нонсенс?

Може, затоа и прашав, и јас мислев дека е „непишливо“, еве пример дека може :toe:
NitroPDF

Или направи си што сакаш во Word и само зачувај како PDF
За да го зачувам во пдф преку ворд е океј, али потребно ми е тоа што го барам јас.

Може преку НитроПДФ да се пишува на готов пдф фајл?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зашто нонсенс?

Може, затоа и прашав, и јас мислев дека е „непишливо“, еве пример дека може :toe:

За да го зачувам во пдф преку ворд е океј, али потребно ми е тоа што го барам јас.

Може преку НитроПДФ да се пишува на готов пдф фајл?
Ако го зачуваш и отвориш преку NitroPDF, тогаш 100%, а за друго, не ми притребало, не сум чепкал, разгледај го програмот.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.304
Поени од реакции
15.538
Ако го зачуваш и отвориш преку NitroPDF, тогаш 100%, а за друго, не ми притребало, не сум чепкал, разгледај го програмот.
Не сите имаат нитропдф :)

Сепак, мислам дека најдов на нет, преку Адобе дизајнер.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Имам проблем или па проблемче. Со оглед на тоа јас врска што си немам изгледа е проблемиште :) Имам некои (да бидам искрен) прашања со се одговори ама ми се во Excel формат. За принтање излегуваат полошо од катастрофа т.е. само бројките на првата страна а понатаму не сакам ни да пробам. Пробав да ги копирам во Word ама и таму не е средено како што треба значи излегуваат измешано.....Итно ми треба да ги испринтам па повелете со Вашите решенија. Кажете некоја програма, некој начин или било што за како можам да ги испечатам и да е се ок (да не е измешано). Се надевам бев доволно јасен и чекам одговор :)

:salut:
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Iam golem problem ke moze li nekoj da mi pomogne kako da go resam problemob so nv4_disp.dll BSoD znaci igram fifa ja gasam pa pak ja pustam mi se poremetuva cel kom mi se pojavuvaat amblemi so koj tim igram, faci na nekoj igraci, cela topka nekoj linii i od ednas BSoD so problem nv4_dsip.dll probuvav sto pati so uninstal na graficka pa pak instal so najnovi driveri(patem 9800gt mi e ) nisto nemoze da se napravi
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
346
Поени од реакции
146
Iam golem problem ke moze li nekoj da mi pomogne kako da go resam problemob so nv4_disp.dll BSoD znaci igram fifa ja gasam pa pak ja pustam mi se poremetuva cel kom mi se pojavuvaat amblemi so koj tim igram, faci na nekoj igraci, cela topka nekoj linii i od ednas BSoD so problem nv4_dsip.dll probuvav sto pati so uninstal na graficka pa pak instal so najnovi driveri(patem 9800gt mi e ) nisto nemoze da se napravi
nv4_disp.dll = Nvidia_display
кажи ми само... 64 бит или 32 и на кој виндоус си?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Како и каде можам во utorrent 3.0 beta, да видам колку сум аплоадирал за некој торент? Ако не може, како да го враќам една верзија поназад а притоа сите торенти и сите информации за тоа колку сум аплоадирал за одредени торенти да ми остануваат. Или не може вака?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Како и каде можам во utorrent 3.0 beta, да видам колку сум аплоадирал за некој торент? Ако не може, како да го враќам една верзија поназад а притоа сите торенти и сите информации за тоа колку сум аплоадирал за одредени торенти да ми остануваат. Или не може вака?
десен клик на барот со информациите, и штиклирај Uploaded.
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Вака сеа компјутерот ми е 2 месеци стар и почна да ми дава главоболки.
Овака стојат работите.
На мултимедијални содржини (пример ѕу туб видео или филм у хд или нешто слично) знае да замрзне компјутеро истото нормално се случува и кај игрите нејке да писне додека не го рестартирам.
драјвери за графичката се у ред(со најнов апдејт(не е до апдејто и пред тоа праеше така)).Е сеа прашањето мош е и за у хардвер ама тука се реши да прашам дека може и да е до рам,напојување и слино.И да чат пат секунди пред да блокира појават се некој црвени линии или зелени по екрано на секунда две и само на некој места (секогаш различно) не по целио екран.Значи ако е имал некој слично искуство или знае да ми каже шо да праам би му бил крајно благодарен.
Спецификации
Intel Core i5 2.8Ghz
Ram 4Gb ddr3
Ge force GTS 450 1gb
и користам 7мица.....
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Вака сеа компјутерот ми е 2 месеци стар и почна да ми дава главоболки.
Овака стојат работите.
На мултимедијални содржини (пример ѕу туб видео или филм у хд или нешто слично) знае да замрзне компјутеро истото нормално се случува и кај игрите нејке да писне додека не го рестартирам.
драјвери за графичката се у ред(со најнов апдејт(не е до апдејто и пред тоа праеше така)).Е сеа прашањето мош е и за у хардвер ама тука се реши да прашам дека може и да е до рам,напојување и слино.И да чат пат секунди пред да блокира појават се некој црвени линии или зелени по екрано на секунда две и само на некој места (секогаш различно) не по целио екран.Значи ако е имал некој слично искуство или знае да ми каже шо да праам би му бил крајно благодарен.
Спецификации
Intel Core i5 2.8Ghz
Ram 4Gb ddr3
Ge force GTS 450 1gb
и користам 7мица.....
А зошто не однесеш на сервис ако е стар 2 месеци?
Има гаранцја. Сигурно е некој хардверски проблем чим замрзнува и се појавуваат некои линии во боја. Или рам или графичка ( може и напојување да е слаба па едвај работи системот )
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам проблем или па проблемче. Со оглед на тоа јас врска што си немам изгледа е проблемиште :) Имам некои (да бидам искрен) прашања со се одговори ама ми се во Excel формат. За принтање излегуваат полошо од катастрофа т.е. само бројките на првата страна а понатаму не сакам ни да пробам. Пробав да ги копирам во Word ама и таму не е средено како што треба значи излегуваат измешано.....Итно ми треба да ги испринтам па повелете со Вашите решенија. Кажете некоја програма, некој начин или било што за како можам да ги испечатам и да е се ок (да не е измешано). Се надевам бев доволно јасен и чекам одговор :)

:salut:
Најубаво, дај еден принт скрин од ексел документот и сликај (или нацртај) еден испринтан документ, да ти кажам што ти е проблемот.

Iam golem problem ke moze li nekoj da mi pomogne kako da go resam problemob so nv4_disp.dll BSoD znaci igram fifa ja gasam pa pak ja pustam mi se poremetuva cel kom mi se pojavuvaat amblemi so koj tim igram, faci na nekoj igraci, cela topka nekoj linii i od ednas BSoD so problem nv4_dsip.dll probuvav sto pati so uninstal na graficka pa pak instal so najnovi driveri(patem 9800gt mi e ) nisto nemoze da se napravi
Што конфигурација имаш и од кога ти прави вака?

Вака сеа компјутерот ми е 2 месеци стар и почна да ми дава главоболки.
Овака стојат работите.
На мултимедијални содржини (пример ѕу туб видео или филм у хд или нешто слично) знае да замрзне компјутеро истото нормално се случува и кај игрите нејке да писне додека не го рестартирам.
драјвери за графичката се у ред(со најнов апдејт(не е до апдејто и пред тоа праеше така)).Е сеа прашањето мош е и за у хардвер ама тука се реши да прашам дека може и да е до рам,напојување и слино.И да чат пат секунди пред да блокира појават се некој црвени линии или зелени по екрано на секунда две и само на некој места (секогаш различно) не по целио екран.Значи ако е имал некој слично искуство или знае да ми каже шо да праам би му бил крајно благодарен.
Спецификации
Intel Core i5 2.8Ghz
Ram 4Gb ddr3
Ge force GTS 450 1gb
и користам 7мица.....
Зачисти си го цел компјутер детално (од прашина и пајажина) и смени паста на кулерите за графичка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom