Помош, софтверски проблеми и совети

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Дали знае некој како да инсталирам Mac osx Snow leopard на обичен компјутер.Не можам да го бутам ЦД-то да почне сетапот.Благодарам однапред
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали знае некој како да инсталирам Mac osx Snow leopard на обичен компјутер.Не можам да го бутам ЦД-то да почне сетапот.Благодарам однапред
Не можеш. Барај Hackintosh
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Дали знае некој како да инсталирам Mac osx Snow leopard на обичен компјутер.Не можам да го бутам ЦД-то да почне сетапот.Благодарам однапред
Од каде симна Хакинтош? Симни од leohazard.Треба да знаеш каков хардвер имаш. Графичка, звучна, мрежа и процесор. Според тоа при инсталација ќе си одбереш драјверитe..
A тоа ако не знаеш како да дојдеш до инсталацијата не ни се нафаќај подобро. Прво гледај овде што пишува потоа гледај овде како се прави. Лесно е. Само нешто најбитно кога ќе одбереш драјверите немој пример од Audıo да одбереш 2 драјври ќе ти рпави проблеми.
И да ако сакаш подетално...нема :D само кажи каков хардвер имаш за одприлика да можам да ти помогнам подобро, појасно итн.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Прашав и во темата Интернет и мрежи ама никој не ми одговори па си викам ај и тука ...
Од кога ставив бежичен рутер, добар дел од страните воопшто не ми се отвараат, има ли некое чаре, освен да стаам нов интернет, иако кога направив пинг тест добра оценка доби интернетот? :smir:


 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
3 опции,

1.Clear Cache
2.Reload Page
3.Change browser

Уште една опција на која налетав по крато барање на додатна солуција,

To fix this all you have to do in some - but most - cases is look at your adress bar, if at the end of it you see there is the code index=2, all you have to do is change the 2 to a 1 and press enter. You will then be taken to the webpage that you were trying to reach.
За тоа Clear Cache,незнам како да го направам :jaj:..за да сменам browser пробав со мозила истиот ерор ми го дава..со reload пак истиот ерор ми го дава..а ова последново не успева пошто не покажува бројка на крај од инернет адресата..:\ Финтава е,некои клипови можам да ги гледам на јутјуб,а некои ми го дава ерор-ов..:tapp:

--- надополнето ---

т.е еве и направив Clear data со све cache и пак истиот еррор..:\
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Прашав и во темата Интернет и мрежи ама никој не ми одговори па си викам ај и тука ...
Од кога ставив бежичен рутер, добар дел од страните воопшто не ми се отвараат, има ли некое чаре, освен да стаам нов интернет, иако кога направив пинг тест добра оценка доби интернетот? :smir:


Колку компјутери имаш поврзано со рутерот?
Кај сите прави така? сите безжично се конектираат или некои со кабел? и да предпоставувам ти безжично се конектираш. и кажи каков рутер имаш :D
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Колку компјутери имаш поврзано со рутерот?
Кај сите прави така? сите безжично се конектираат или некои со кабел? и да предпоставувам ти безжично се конектираш. и кажи каков рутер имаш :D
Имам компјутер и лап топ поврзано. Компјутерот ми е со кабел. И таму и таму истиот проблем :) Рутер Netgear
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Имам компјутер и лап топ поврзано. Компјутерот ми е со кабел. И таму и таму истиот проблем :) Рутер Netgear
Сега одкако даде повеќе информации некој што се разбира подобро во рутери може да ти помогне :)))
И ако предпоставувам до рутерот е.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сега одкако даде повеќе информации некој што се разбира подобро во рутери може да ти помогне :)))
И ако предпоставувам до рутерот е.
Ахахахахахаха а таман се порадував дека ќе ми помогнеш :) Ако некој знае нека помага, не се издржува ова :) :smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Што требаше да се расчепка низ опциите на мсн-то за да ми отвара две мсн-а наеднаш ??
Сум забораил...

и ова...ми треба програмче со кој можам да напрамм обична песна,не знам што формат е,да ја преправам во мп3.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513


кога пуштам игра... или филм , клип ... ми се појавува ова...

Х Е Л П !
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18


кога пуштам игра... или филм , клип ... ми се појавува ова...

Х Е Л П !
druze a ti da si pustis testovi i da vidis so tie na kompjuterot da ne tuka nie pogoduvame oti mozno e da grafika mozno da e ram mozno da e sistemot simni si Hirens boot i testiraj
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
МОже не е на соодветно место прашањево, али не знам кај да го сместам, па затоа овде.
Како можам да копирам текст од слика и да си го ставам на ворд???
Пробав преку пеинт али ми го дава многу ситен и матен. Некое друго решение!?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
druze a ti da si pustis testovi i da vidis so tie na kompjuterot da ne tuka nie pogoduvame oti mozno e da grafika mozno da e ram mozno da e sistemot simni si Hirens boot i testiraj
ај пушти линкче... пошто на гугл ми вади мн ствари па незнам што точно да данлоудриам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom