Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Зошто C:,D: и цедињата ми ги отвара во Search ? Кога ќе појдам во My Computer и ќе стиснам во C: или D: ми се отвара Search прозорецот. Пробував нешто во Folder Options дали нешто ќе се направи но ништо не се смени. Прегледај го приврзокот 38079Прегледај го приврзокот 38081Прегледај го приврзокот 38080
Дали е тоа дека кладов икони од Vista ?
И порано вака ми беше но немаше тогаш икони од Vista, но потоа го фоматирафме компјуерот.
Pozz.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.710
Поени од реакции
27.676
Симни го прикачениов фајл, extract, double click, yes/ok блабла i VOILA, проблемот треба да е решен.
 
T

Tetro

Гостин
Зошто C:,D: и цедињата ми ги отвара во Search ? Кога ќе појдам во My Computer и ќе стиснам во C: или D: ми се отвара Search прозорецот. Пробував нешто во Folder Options дали нешто ќе се направи но ништо не се смени. Прегледај го приврзокот 38079Прегледај го приврзокот 38081Прегледај го приврзокот 38080
Дали е тоа дека кладов икони од Vista ?
И порано вака ми беше но немаше тогаш икони од Vista, но потоа го фоматирафме компјуерот.
Pozz.

ВируФче имаш некое.
И мене вака ми праеше порано, да се расчукам у дрво, одамна не сум имал некој проблем, преминав на 7-ка.
 
Член од
13 ноември 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
Проблемот е решен. Го сметнав она што го кажа Anon и ми се отворија во Open.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки.. дајте некоја асална верзија на неро за вин седмица али да не е трајал верзија или крак нешо да има со него едно друго...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
дечки.. дајте некоја асална верзија на неро за вин седмица али да не е трајал верзија или крак нешо да има со него едно друго...
Последната едиција од 7 верзијата (7.11.11.0 нешто така беше).

На замунда имаш, чедо :)
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Ај некој нека ми каже ако можи некој убав софтвер за едитирање на преводи.. само да не е Subtitle Workshop..
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Последната едиција од 7 верзијата (7.11.11.0 нешто така беше).

На замунда имаш, чедо :)
најдов вцерзија 10ка и ја симнав само не е уште инсталирана. незнам дали ке бара лиценца или нешо друго не ми треба за да ми служи само за 30 дена :\
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
Во google chrome во google accounts ми дава локација Алжир. Македонија не постои во опции (ни фиром, ни тфиром). Јас не ја гледам или...Чаре некое?
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
554
Во google chrome во google accounts ми дава локација Алжир. Македонија не постои во опции (ни фиром, ни тфиром). Јас не ја гледам или...Чаре некое?
Изгледа по аватаров те препознале :tv:


Немам поима не користам хром.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
вака сакам да глеам филм и лап топот си го уклучив на монитор е арно ама сеа незнам како да напраа коа ке го спуштам екранчето од лап топот да не превзема акција т.е да не праи хибернација или шат даун него да си продолжи со работа т.е да имам слика само на телевизорот а на мониторот да нема нишо.. ПОМОШ?

П.С се работи за виндоус 7 !!!
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Форматирав PC па ми треба OFFICE сеа, дали ќе може линк за данлоуд :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom