Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Прегледај го приврзокот 34203

На другарка ми и се појавува ова, кога ќе кликне на don't send и пада конекцијата и не може да се конектира додека не го рестартира компјутерот.
Помош? :)
90% дека вирус е во прашање. 10% дека е она погоре што го пиша Грејвдигер (иначе тоа е решение ако онаа грешка се појавува кога ќе се стартува Windows).
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Усб, 1 гига, незнамкоја марка...
По форматирање ми вика дека има 473 од 473 мега слободни...и по безброј форматирања и обиди...не мрда од тој став.

Како да го оправам?
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
81
Поени од реакции
0
Грејвдигер

фала за ова ај види пп дали ти стигна ......
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Pentium(R) D CPU 2.80 GHz , 2,79 GHz - процесор
1 GB - рам
GeForce 7100 GS - графичка

А прашањето е , да ставам Windows 7 ( мислев на некои од овие модифицираните верзии за гејминг или перформанс ) или пак да продолжам да си користам Windows XP service pack 3 ?!

Сакам да чујам некое мислење ;)
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Според мене остани си на икс-пе. Мислам дека ќе ти биде спора седмицата.
 
T

Tetro

Гостин
Усб, 1 гига, незнамкоја марка...
По форматирање ми вика дека има 473 од 473 мега слободни...и по безброј форматирања и обиди...не мрда од тој став.

Како да го оправам?
пиши_пропало, кај мене беше од 1 гига, го кажуваше 8 гига, а на него се ставаа комплетно 7,20 и нешто ситно гига. :) одеше така, кутрото едно 2 месеци и цркна :(
после си купив ново од 8 гига за 1000-че, маки нема веќе година и повеќе :)
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
како да го направам воа... незнам како ми се смени секогаш кога го уклучував компјутерот сам се уклучуваше до дестоп сега мора да кликнам на јузерот за да влезам таму хелп?



Uploaded with ImageShack.us
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Имаше една опција кај што се прават акаунтите, кај што ставаш пасворд за јузерите, да го користи велком скринот.. Не ми текнува точно како беше, прочепкај ќе го најдеш..
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Pentium(R) D CPU 2.80 GHz , 2,79 GHz - процесор
1 GB - рам
GeForce 7100 GS - графичка

А прашањето е , да ставам Windows 7 ( мислев на некои од овие модифицираните верзии за гејминг или перформанс ) или пак да продолжам да си користам Windows XP service pack 3 ?!

Сакам да чујам некое мислење ;)
Можеш да ставиш, не мора модифицирана верзија. И онака со таа графичка само игри од пред 4 години на лоу можеш да играш.

И нормално ќе исклучиш Aero.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
како да го направам воа... незнам како ми се смени секогаш кога го уклучував компјутерот сам се уклучуваше до дестоп сега мора да кликнам на јузерот за да влезам таму хелп?



Uploaded with ImageShack.us
Еден начин:
Control Panel - User Accounts - Change the way user log on or off - отштиклирај го „Use the welcome screen“.

Друг начин:

Start - Run - regedit
Оди на локација: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\WinLogon и вредноста на LogonType намести ја на 0.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
како да го направам воа... незнам како ми се смени секогаш кога го уклучував компјутерот сам се уклучуваше до дестоп сега мора да кликнам на јузерот за да влезам таму хелп?
Од безбедносни причине не е препорачливо. Подобро е и да да ставиш лозинка.
Но ако си сигурен, еве како http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/tips/advanced/autologon.mspx (постапка во 5 чекори)

Еден начин:
Control Panel - User Accounts - Change the way user log on or off - отштиклирај го „Use the welcome screen“.

Друг начин:

Start - Run - regedit
Оди на локација: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\WinLogon и вредноста на LogonType намести ја на 0.
Тоа е за да го исклучиш Welcome screen и да влегуваш преку едно прозорче.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Да, да, да... Моја грешка. Од увек сум се зезал со овие при стартување кое е, што е, како е... :) Нема везе, ќе му се најде тоа на некој друг.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Иам проблем кога ставам уесбе во компјутер на почетокот ми вика Found new hardware usb data1 и после Found usb mass storage и на крај ми отвара прозорче Found new hardware wizard ени хелп???
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
дечки...со која програма можам повеќе mp3-ки да ги направам во еден mp3 фајл?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom