Помош, софтверски проблеми и совети

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
ОК е сега тука имам

Normal startup
Diagnostic startup
Selectiv startup

Кое од овие 3 да селектирам и потоа бара да се рестартира компјутерот..
Си превидел еден чекор. Нема тука ништо да чепкаш, ако видиш убаво моментално си горе во табот ГЕНЕРАЛ. Кликни на табот Startup и тука барај да одштиклираш било што поврзано со WGA. Потоа оди на ОК и рестартирај!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
има програма за бришење. дај меил ке ти ја пратам
igor_mit_@hotmail.com еве го мејлот, неможеш нешто ПП да примаш.. Genuine не ми прави проблем никаков,само се појавува прозор кога се вклучува компј. и толку, други проблеми немам

--- надополнето ---

Си превидел еден чекор. Нема тука ништо да чепкаш, ако видиш убаво моментално си горе во табот ГЕНЕРАЛ. Кликни на табот Startup и тука барај да одштиклираш било што поврзано со WGA. Потоа оди на ОК и рестартирај!
Да видов сега дека имало Startup :) моја грешка , али нема ништо поврзано со WGA..

--- надополнето ---

има програма за бришење. дај меил ке ти ја пратам
П.С. Нејќе пак, у програмот ми пишува дека wgatray.exe не постои... а Genuine прозорот пак се појавува на почеток :toe:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
igor_mit_@hotmail.com еве го мејлот, неможеш нешто ПП да примаш.. Genuine не ми прави проблем никаков,само се појавува прозор кога се вклучува компј. и толку, други проблеми немам

--- надополнето ---



Да видов сега дека имало Startup :) моја грешка , али нема ништо поврзано со WGA..

--- надополнето ---



П.С. Нејќе пак, у програмот ми пишува дека wgatray.exe не постои... а Genuine прозорот пак се појавува на почеток :toe:
Моеш да ја пробаш постапката и од официјалната страна на Microsoft.
How to disable or uninstall the pilot version of Microsoft Windows Genuine Advantage Notifications for Windows XP


или
How to Remove Windows Genuine Advantage Notifications
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Некој програм за промена на VOLUME на партиции? За Windows 7 компатибилен по можност.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Проба директно преку виндовсот со менаџирање на Storing devices?
Овој Windows не го знам многу, да не речам ич, па ако може подетално да ми објасниш како да пробам така.
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Како можам да извадам програма од компјтер на кој што е веќе инсталирана меѓутоа немам инсталационо ЦД на друго место не можам да ја најдам кракувана.
 
T

Tetro

Гостин
Како можам да извадам програма од компјтер на кој што е веќе инсталирана меѓутоа немам инсталационо ЦД на друго место не можам да ја најдам кракувана.
како се вика програмата? линк на пп ти праќам, ако ја најдам...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Овој Windows не го знам многу, да не речам ич, па ако може подетално да ми објасниш како да пробам така.
Start - Control panel - Administrative tools - Computer menagement - Storage - Disk menagement. Тука десен клик на партицијата чија големина сакаш да ја промениш и Shrink Volume. Натаму ќе се снајдеш:smir:

Како можам да извадам програма од компјтер на кој што е веќе инсталирана меѓутоа немам инсталационо ЦД на друго место не можам да ја најдам кракувана.
Никако!
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Start - Control panel - Administrative tools - Computer menagement - Storage - Disk menagement. Тука десен клик на партицијата чија големина сакаш да ја промениш и Shrink Volume. Натаму ќе се снајдеш:smir:
Се снајдов некако за да одделам простор од партиција. Ама некако за додавање ослободеното во C, како да го направам пошо според тоа шо го глеам, нема таква опција. Т.е. зошто не ми дава Extend на C?
 
T

Tetro

Гостин
Win 7 ми паѓа на секоја 5-та секунда со ерор:



Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: explorer.exe
Application Version: 6.1.7600.16450
Application Timestamp: 4aeba271
Fault Module Name: StackHash_f652
Fault Module Version: 6.1.7600.16385
Fault Module Timestamp: 4a5bdadb
Exception Code: c0000374
Exception Offset: 000c283b
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033
Additional Information 1: f652
Additional Information 2: f6523bee059b885b69b42b9d2ab32a91
Additional Information 3: edc8
Additional Information 4: edc8a33439c0fbb2a695d1109225b105

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?link...8&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt


Someone HELP ME​
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Пробај со некој програм за ерори, али мислам дека нема да успееш :S. Јас имав ист проблем на икспе пред некое време и на крај морав со формат. Али почекај можеби некој поискусен ќе ти помогне. Обиди се и да пуштиш инсталација на виндоус 7 ама не да бришеш се туку направи recovery :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Ми треба некој програм (поедноставен) за банери и флеш анимации правење ..free
 

Kajgana Shop

На врв Bottom