Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Преку Power ISO, пробувам да инсталирам Office 2003 преку Image, но ми излегува ерор кој вели: The file format is invalid or unsupported. А сум го инсталирал Office-от од ова и порано, не знам зошто сега ми излегува ова. Btw, и кога пробувам да инсталирам друг Image, повторно излегува истово. Нешто совет ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Преку Power ISO, пробувам да инсталирам Office 2003 преку Image, но ми излегува ерор кој вели: The file format is invalid or unsupported. А сум го инсталирал Office-от од ова и порано, не знам зошто сега ми излегува ова. Btw, и кога пробувам да инсталирам друг Image, повторно излегува истово. Нешто совет ?
Батали Power ISO-то, пробај со Daemon Tools.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Некој да ми каже програма која може да снима(record) видеа во игрици? Сакам да праам некои филмчиња.. Иам една програма, вадат добра графика видеата, али ептен се големи. Пример, 29 секунди - 646МБ.
 
Член од
12 август 2009
Мислења
141
Поени од реакции
9
Преку Power ISO, пробувам да инсталирам Office 2003 преку Image, но ми излегува ерор кој вели: The file format is invalid or unsupported. А сум го инсталирал Office-от од ова и порано, не знам зошто сега ми излегува ова. Btw, и кога пробувам да инсталирам друг Image, повторно излегува истово. Нешто совет ?
А дали направи рестарт после инсталацијата? Да не си заборавил на тоа случајно? :smir:

Некој да ми каже програма која може да снима(record) видеа во игрици? Сакам да праам некои филмчиња.. Иам една програма, вадат добра графика видеата, али ептен се големи. Пример, 29 секунди - 646МБ.
FRAPS,ZD Recorder (оваа мислам дека ги компресира фајловите),FastCapPro,... :))
 
Член од
4 ноември 2009
Мислења
10
Поени од реакции
0
Превод

Може ли некој да ми каже како на најлесен начин можам да преведувам цели текстови, притоа да не се изгуби значењето. Мене ми треба заради превод на титлови од филмови.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
А дали направи рестарт после инсталацијата? Да не си заборавил на тоа случајно? :smir:
Направив рестарт, ја преинсталирав 3 пати, но пак не сакаше. Спуштив Magic ISO, и со неа се си беше добро значи нешто програмата не чинела.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ли некој да ми каже како на најлесен начин можам да преведувам цели текстови, притоа да не се изгуби значењето. Мене ми треба заради превод на титлови од филмови.
Сакаш да кажеш ДА НЕ СЕ МАЧИШ?

Стај го цел превод на Google Translate... е сеа што ќе искочи од тоа и какво “значење“ ќе има, ти си знаеш.

Нјаубаво, преведувај си сам.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.291
Поени од реакции
1.583
Може ли некој да ми каже како на најлесен начин можам да преведувам цели текстови, притоа да не се изгуби значењето. Мене ми треба заради превод на титлови од филмови.
За правење превод на филм се користи Subtitle Workshop и е бесплатна

Download :http://www.urusoft.net/products.php?cat=sw

Повеќето што прават превод на македонски симнуваат превод српски или хрвацки и од него го преведуваат на македонски со Subtitle Workshop е одличен за такви работи

Иначе ако сакаш цели текстови да преведуваш како што ти кажа корун google translate ама поарно ти е да преведуваш сам бидејки ако преведуваш преку електроника преводот ке излезе српско македонски или англиско македонски срање у боја поарно ти е сам да преведуваш
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Имам еден голем проблем со десктоп компјутерот. Се случи наутро. Без да сакам во Task Manager на svchost.exe му претиснав end process. Ми се исклучи компјутерот и сега не сака да се подигне windows-от. Ако некој знае што е проблемот, нека помага. Многу ќе му бидам благодарен:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам еден голем проблем со десктоп компјутерот. Се случи наутро. Без да сакам во Task Manager на svchost.exe му претиснав end process. Ми се исклучи компјутерот и сега не сака да се подигне windows-от. Ако некој знае што е проблемот, нека помага. Многу ќе му бидам благодарен:smir:
Ова не треба да има никаква врска со тоа што не сака да се уклучи компјутерот...

Ај пробај преку SAFE MODE
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ова не треба да има никаква врска со тоа што не сака да се уклучи компјутерот...

Ај пробај преку SAFE MODE
Друже, не бива ни преку SAFE MODE. Не стига до таму. Одма се појавува црн екран. И мене ми е чудно како дојде до тоа, со што ком. работеше перфектно и со само еден рестарт се случи тоа. Да не знаеш друго решение?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom