Помош, софтверски проблеми и совети

M

Mario Gómez

Гостин
Heeelp! Како да го средам микрофонот, имам ново куќиште и се е океј ама ми вика скајп can not hear you talk, зошто е така? Имам слушалки и добро се ставени ама така ми вика :S:S:S
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Heeelp! Како да го средам микрофонот, имам ново куќиште и се е океј ама ми вика скајп can not hear you talk, зошто е така? Имам слушалки и добро се ставени ама така ми вика :S:S:S
Мислам дека треба да направиш Enable Microphone или некоја слична опција, да му дозволи на микрофонот да „дејствува“.
 

devil!

weirdo
Член од
19 јули 2008
Мислења
1.047
Поени од реакции
462
Ај ако сакате дај те ми рег код по пп за овоа
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Heeelp! Како да го средам микрофонот, имам ново куќиште и се е океј ама ми вика скајп can not hear you talk, зошто е така? Имам слушалки и добро се ставени ама така ми вика :S:S:S
Имаш Windows 7? (или Vista?)

Таму Skype дупчи со микрофонот.
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Mи праи проблеми тоа Windows Genuine... снемав нет од 4 сабајле до сеа немав. Ми се појави тоа WG и додека траеше инсталирањето ми стигна нет. Потоа коа заврши тоа инсталација пак снемав. Демек windowsot не ми го поминал тестот:toe:
сеа по некоја грешка пак ми стигна нет, али осеќам пак ќе го снема и ќе го скршам компјутеров... шо да праам сеа, не можам тоа да го избришам :toe:
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Mи праи проблеми тоа Windows Genuine... снемав нет од 4 сабајле до сеа немав. Ми се појави тоа WG и додека траеше инсталирањето ми стигна нет. Потоа коа заврши тоа инсталација пак снемав. Демек windowsot не ми го поминал тестот:toe:
сеа по некоја грешка пак ми стигна нет, али осеќам пак ќе го снема и ќе го скршам компјутеров... шо да праам сеа, не можам тоа да го избришам :toe:
За ова Windows Genuine некој од форумџиите ќе ти прати ПП...
За нетот...имаш телефонски број од провајдерот..прво провери дали од таму се прекините, ако не се.... тогаш барај го проблемот кај тебе...
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
За ова Windows Genuine некој од форумџиите ќе ти прати ПП...
За нетот...имаш телефонски број од провајдерот..прво провери дали од таму се прекините, ако не се.... тогаш барај го проблемот кај тебе...

проверив, проблемот најверојатно е од Windows Genuine.
фала :)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
проверив, проблемот најверојатно е од Windows Genuine.
фала :)
Windows Genuine.....може да ти прави проблеми со оперативниот систем тек после истекувањето на триесетиот ден од инсталирањето на виндовсот......:toe:

А дали провери во

Control panel-system-device manager..... во тоа списокот на хардверските елементи да не има некој жолт извичник?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom