Зошто имате потреба да флертувате и изневерувате?

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Немам потреба...кога сакам некој, не ми е потребен друг...не сум личност што вара...па ни по флертување не сум...го сакам чувството кога му припаѓам на некој, кога некој ми припаѓа мене и никогаш немам потреба да го уништам тоа, немам потреба за нешто ново :)
Се сложувам со твоето мислење. Варањето е само пумпање на егото.Тие сто имаат потреба од варање само се фолираат.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Не можеме да ги ставиме во иста кошница флертувањето и изневерувањето. Јас никогаш во животов не сум имала потреба за изневерување, дури сум со еден само со него сум и точка.
А флертот е друга работа, тоа е начин на подигнување на самодовербата, да се почувствуваме дека сме физички привлечни за тие околу нас и но и за партнерот (баш онака како што кажа Smile=). Затоа имам некогаш потреба од флерт, иако сум во врска, но оној безопасен флерт или шмек, без да повлече било каква акција.
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
166
Поени од реакции
18
Стварно, зашто? (за тие што имаат)

Мислам ако веќе има таква потреба шо кур ондак остануете у врска со дотичната особа шо ја викате дечко/девојка, а?

Хипокрити сте сите... До еден... Пошо полесно Диоген ќе најде човек, отколку што ќе се пријави некој/а на форумов што не го правел/а тоа или не му/и дошло таква потреба...
Да си покажеш самиот на себе еве јас кој сум можам да бидам и со било која друга освен оваа ,некогаш се јавува спонтано кога ќе здогледаш или запознаеш некој/а многу добар/а а некогаш е да си докажеш на себе дека еве јас не сум папучар јас сум мажиште
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Флертот е оправдан во случај кога немаме никакви интенции и не сакаме ништо повеќе од една нијанса на туѓото внимание.

Меѓутоа пренападното флиртување кое свесно води кон очигледен следен чекор (кога настапуваме со намери) како и емоционалното изневерување без конкретен физички контакт би ги ставил во иста категорија како и фактичко изневерување.

Во флертувањето најважно е да знаеш со кого сакаш да бидеш, доколку си се определил за некого во врската обичен површен флерт неможе да ти наштети. И онака е дел од секојдневна комуникација меѓу мажите и жените.
Меѓутоа ако секоја можност за флерт ја користиш за привлекување нов потенцијален партнер тогаш намерите не се чесни и нема оправдување, свесно целиш кон изневерување.
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.119
Поени од реакции
1.571
Не изневерувам у принцип ..... ама имам еднаш (од поодамна)изневерено , и се имам покајано одпосле 100пати, не дека си ја заебав врската туку зошто сватив дека не вредело ич пари :toe:
А флертувам понекогаш - зависи од расположение, ама во граници на дозволеното
Иначе изневерување не е ништо друго освен покажување на психичка слабост у даден момент, дали од несредени односи со партнерот, недоразбирање, караница, недоволна желба и храброст да се решат проблемите па барање утеха во друга особа, и НАЈВАЖНО изнаоѓање на некоја особина во друга личност - особина што вашиот партнер не ја поседува, а во моментот како да ви е најбитна на цел свет....
Е тек отпосле откако ќе се сумираат впечатоците, и се ќе се стави на вага се гледа колку е погрешен потегот ИЗНЕВЕРУВАЊЕ!!! Малку си добил а многу можеш да загубиш, ако веќе и немаш загубено :smir:
 

Jasminka-INTER

ГО САКАМ ИНТЕР
Член од
27 април 2009
Мислења
72
Поени од реакции
10
Поради забава.....и многу други нешта...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Флерт = изневерување??
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Затоа што се курви пичките и сакаат секојдневно некој друг да им го бапне.
Ако не се ебат цело време со различни тоа ќе им ги намали природно поставените шанси за зачнување на најдобро и генетски најспособно дете.
Жените се курви со причина. И ниедна општествено-социјално наметната норма, нема истото да го промени.
Инстинктот е посилен од разумот.
Жените ќе си се ебат, ебат.. а ти кој ме читаш ако не ебеш..жал ми е за тебе..
 
Член од
26 март 2009
Мислења
72
Поени од реакции
8
drustvo,
vaka da ve prasam, vo vrska si so nekoja 6 godini,
posle 4 godini od vrskata ides u stranstvo da rabotis i se vrakas na 150 dena...
ti ja izneveruvas i spies so druga za edna vecer...

a doznavas deka devojkati spiela so drug za edna vecer posle 5 godini?
dali toa e za prostuvanje ili ne?

PS: ne sum siguren dali nekoj i kazal za mojata stvar...:vozbud:
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Епа уствари ко ке видиш, на крај најголем ќар има партнерот. Со флертот само се крева адреналинот и на крај тој иде за партнерот а не кај особата Х со која сме флертувале. А ово со варањево ....
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Не може да опстане една врска без малце флерт.

Досадно е.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
Тоа ми е во крв.А со него сум зошто и секој нареден би го изневерила,а овој ми е посебен.:wink:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Не изневерувам, ама понекогаш имам потреба од флертување.
Зошто? -Не знам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom