Фан клуб: Пелистер!

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
недела во 17.30 со пренос на МТВ

А за поразот ваш од КК Вардар Осигурување (незнам колку ќе се согласите, не морате, ако е поинаку ве молам исправка),мислам дека има некоја заднина во вид на заговор помеѓу двата клуба за да го испаднат КК Мзт Фон Универзитет од учество во плеј- офот, според мои сознанија фабриката и имотот на Свислион во РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА е осигуран од страна на Вардар Осигурување и двете страни ја прошириле соработката во сите сфери :toe:
и во Битола (мое мислење), ако КК Пелистер нема потреба од победата ќе му ја пушти на Вардар
Незнам за вакво инфо ама има логика во тоа што го зборуваш.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
недела во 17.30 со пренос на МТВ

А за поразот ваш од КК Вардар Осигурување (незнам колку ќе се согласите, не морате, ако е поинаку ве молам исправка),мислам дека има некоја заднина во вид на заговор помеѓу двата клуба за да го испаднат КК Мзт Фон Универзитет од учество во плеј- офот, според мои сознанија фабриката и имотот на Свислион во РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА е осигуран од страна на Вардар Осигурување и двете страни ја прошириле соработката во сите сфери :toe:
и во Битола (мое мислење), ако КК Пелистер нема потреба од победата ќе му ја пушти на Вардар
Ако е така нека си Е..т мајката газдите ...

А вие каубојци ке одите ли во Битола бе ? мислам ке се препознаете за кој прашувам...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
недела во 17.30 со пренос на МТВ

А за поразот ваш од КК Вардар Осигурување (незнам колку ќе се согласите, не морате, ако е поинаку ве молам исправка),мислам дека има некоја заднина во вид на заговор помеѓу двата клуба за да го испаднат КК Мзт Фон Универзитет од учество во плеј- офот, според мои сознанија фабриката и имотот на Свислион во РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА е осигуран од страна на Вардар Осигурување и двете страни ја прошириле соработката во сите сфери :toe:
и во Битола (мое мислење), ако КК Пелистер нема потреба од победата ќе му ја пушти на Вардар
Да го испаднат Мзт Скопје, вот д фак? Мзт ако не си видел е 4-ти на табела и притоа има многу полесен распоед во вториот дел на сезоната, пречекувајки ги Струмица, Фени, Работнички и Вардар. Пелистер треба исто така да дојде тука... Зар мислиш дека Пелистер би ја испуштил туку така борбата за второ место за да испадне некој си Мзт Скопје и наместо да одмара во 1/4 фианлето, да си го довете и третото место во прашање и да падне на Мзт или на Работнички во 1/4 финале?

Ако има завера, не е за да го испаднат Мзт Скопје, туку е за да го внесат Вардар, а тоа и тешко дека ке се случи според мене.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
може и така да се рече, ама тогаш на чие место би сакале да го турнат КК Вардар?

Фени и Струмица-недостижни

Пелистер и Амак-квалитетни

Работнички-синоним за мак. кошарка,традиција, сојуз

значи за 6 позиција борба помеѓу Мзт Фон и Вардар
 
V

Viktoranius

Гостин
може и така да се рече, ама тогаш на чие место би сакале да го турнат КК Вардар?

Фени и Струмица-недостижни

Пелистер и Амак-квалитетни

Работнички-синоним за мак. кошарка,традиција, сојуз

значи за 6 позиција борба помеѓу Мзт Фон и Вардар

И Мзт Фон доста засилени, ги ставам во групата кај Пелистер и Амак.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Имаше атмосфера ама сепак го примивме
.....Судиите педерски оти мангупи многу се прат на едниот глата фехи му беше па беше потребна медицинска интервенција
...Ај сеа то е..Фени ке биди шампион а ние ако се избориме со нив во финале да играме супер сме..
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Инача за овие шо гледаја на ТВ навивањето како беше нека оценат?
 
V

Viktoranius

Гостин
Супер беше навивањето за чкембари, а искрено лозари не ги ни слушнав колку бевте ?

Иначе за утакмицата, Пелистер заслужи да победи, ама то е то, паднаа психички. Вотсон промаши некои слободни фрлања, што можеа да бидат клучни за победата на Пелистер.

Фени форсираа игра со 3ки и им успеваше, додека Пелистер одеше повеќе на влезови. Искрено на Пелистер му треба некој тројкаш добар. То е то .
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Инача за овие шо гледаја на ТВ навивањето како беше нека оценат?
jas iskreno ne ja gledav utakmata , samo krajot go fativ i nemozam da ocenam bas bas kako bese, ama razbrav deka ste peele "daj boze da se vrati 1963...." i "boki 13 veren komita" e sega

dali moze da mi odgovoris:
dali bilo stvarno taka?
ako bilo zasto ste peele taka koja igravte so feni , koj nemaat nikakva vrska so skopje?
i zasto sekogas koga navivate protiv skopski tim ja peete "boki 13 e veren komita" , koga komitite nemaat nikakva vrska so kosarkata?


ti balagodaram :)
 

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Од навика бе, ништо страшно...
Да, се пееше 63-та, и боки се пееше, немаше никакво вреѓање меѓу Чкембари и Лозари, ама ете работата се врти пак накај Скопје, изгледа не ве сакаат баш браќата од Битола, уствари нема везе, Лозари почнаа први да ја пеат таа песна.. не се они криви
 

Kajgana Shop

На врв Bottom