Фан клуб: Струмица

Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
Тоа за Реал Мадрид да признавам дека имате голем успех на европска сцена, не сум јас инаетчија како вас, постојано зборувате не сме доживеале, ќе сме се надевале, ќе сме сонувале 50разлика. Дожеавме, надежта ја остваривме, а сонот стана јаве. На европски план успеавме да ја поминеме Цедевита, а ние пак се радувавме на Супер-Купот. Но најважното го немате, 20 години играте во прва лига и неможете една титула да осовите.
малку да те исправам да освоиме титула а не да осовите.....а ти кажав дека болје да постоиш 20 години и да гледаш кошарка цел живот него една година да освоиш титула и после уште 120 години да завршиш со гледанјето кошарка во твојот град...па ти размисли што е поубаво...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
малку да те исправам да освоиме титула а не да осовите.....а ти кажав дека болје да постоиш 20 години и да гледаш кошарка цел живот него една година да освоиш титула и после уште 120 години да завршиш со гледанјето кошарка во твојот град...па ти размисли што е поубаво...
Еден ден , кога ќе се виде историјата на Мак. Кошарката ќе стои едно име КК Струмица 2005 - Шампион 2006-2007. Таму не пишува кој колку години постоел. И Фершпед да го снема и тогаш ли ќе им велите на ЦПБ дека не доживеале освојување на шампионска титула?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Вие од аеродром стварно сте тешки замарачи, како минатата сезона ние да бевме најголеми конкуренти. Ние со нашиот минатогодишен најголем конкурент толку не се расправаме. Освоија титула како така, тие си знаат, нивна си е, си се запиша и Фени во Листата на Македонски Кошаркарски Шампиони, а сепак немаме толку проблеми со нив (Лозарите) колку со вас. Вие по се изгледа имате нависитина фобија од Струмица.

Или во крвта ви е да провоцирате и замарате.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
а по шо да имаме фобија од струмица...немој од вас ајдуци?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
а по шо да имаме фобија од струмица...немој од вас ајдуци?
Па тогаш зошто постојано го напаѓате нашиот клуб, ја ви ваш Фан Клуб: МЗТ-Скопје, пишете си таму. Фобија - 50 разлика. Ај оставете не на раат си имаме титула, вие уште ја немате и овде се е јасно. сега ако имаш некоја корисна информација за Струмица напиши ја, а ако планираш да провоцираш и да продолжиш со расправата обрати се кај вашиот Фан Клуб па може некој ќе ти возврати? :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ,МАЈНУВАЈТЕ СЕ ОД НАШИОТ ФАН КЛУБ БЕ !!!!!!!!ГИТЛА,НА ЧОВЕК ЌЕ МУ СКУРЧИ ОД ВАС ВЕЌЕ ......АЈДЕ РАДУВАЈТЕ СЕ НА АНГЕЛ ТАСЕВСКИ НАРКОМАНОТ И АУТ ОД ТУКА !:tapp::tapp::tapp::tapp:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ,МАЈНУВАЈТЕ СЕ ОД НАШИОТ ФАН КЛУБ БЕ !!!!!!!!ГИТЛА,НА ЧОВЕК ЌЕ МУ СКУРЧИ ОД ВАС ВЕЌЕ ......АЈДЕ РАДУВАЈТЕ СЕ НА АНГЕЛ ТАСЕВСКИ НАРКОМАНОТ И АУТ ОД ТУКА !:tapp::tapp::tapp::tapp:
На купот кога игравте со Амак се молевме во него и го викавме Тарзан:pos::pos:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Вие од аеродром стварно сте тешки замарачи, како минатата сезона ние да бевме најголеми конкуренти. Ние со нашиот минатогодишен најголем конкурент толку не се расправаме. Освоија титула како така, тие си знаат, нивна си е, си се запиша и Фени во Листата на Македонски Кошаркарски Шампиони, а сепак немаме толку проблеми со нив (Лозарите) колку со вас. Вие по се изгледа имате нависитина фобија од Струмица.

Или во крвта ви е да провоцирате и замарате.
Не бе пеер, исфрустрирани се затоа шо немат титула, затоа шо се најдолго во мак баскетот и идат екипи се прават за 1-2 години им зимат титулите а они немат. Таа болест се вика КОМПЛЕКС и е многу лоша за психичкото здравје на луѓето. За жал многу луѓе во аеродром боледуваат од таа болест.

Зошто нема кавги помеѓу струмичани и кавадарчани кога беа најголемите конкуренти изминатата сезона, се играше до последната капка сила, и пак нема такви провокации.

Или зошто пак пробуваат да ги испровоцираат и навивачите на Работнички, ама тие имаат 13 титули и ич не се замарат со КОМПЛЕКСАШИ.

И да ќе заборавев, уште екипи ќе идат шо ќе се прават за 2-3 години и ќе зимат титула, А ТИ СКАПАНО МЗТ, ЌЕ ОСТАНЕШ НАЈДОЛГО ВО МАК БАСКЕТОТ, НО ЌЕ ОСТАНЕШ ВО МИЗЕРИЈА КАКО ШО СИ И ОД САМИОТ ПОЧЕТОК.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
a kazi mi sto imas ti od taa titula ??? sto prestavuva titulata za tebe... sovrsenstvo...??? sto ke mi e titula ako nemozam da go gledam klubot za koj ziveam !!! :smir:
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Немало кавги помеѓу Струмичани и Кавадарчани:pos2::pos2::pos2::pos2: Врати се на постовите од плеј-офот да видиш.
А ТИ СЕЉАКУ БЕДЕН, ЦЕЛ ЖИВОТ ЌЕ СИ ОСТАНЕШ ВО СЕЛОТО КАЈ ШТО ЖИВЕЕШ И ЌЕ СОНУВАШ ДА ЖИВЕЕШ ВО СКОПЈЕ ДЕКА ТУКА Е ЦЕНТАРОТ НА МАКЕДОНИЈА. СИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗАРАБОТУВААТ МАЈКА ТИ И ТАТКО ТИ ИДАТ ВО СКОПЈЕ ЗА ИНФРАСТРУКТУРА.
ЈАС И НАТАМУ ЌЕ СИ ГЛЕДАМ КОШАРКА ЗА РАЗЛИКА ОД ТЕБЕ КАДЕ ШТО МОЖЕШ ДА ГЛЕДАШ САМО ВТОРОЛИГАШКИ ФУДБАЛ. ВО МЕЃУВРЕМЕ ГЛЕДАЈ ГИ КЛИПОВИТЕ ШТО НЕ СНИМАВТЕ КАКО НАВИВАМЕ КОГА БЕВМЕ КАЈ ВАС НА ГОСТУВАЊЕ И СЕ ЧУДЕВТЕ. КЛУЧ НА ТЕМАВА ЧАО
Кавги имаше ама тогаш сите беа во еуфорија од натпреварите па логично е да има провокации и кавги.

Кај си видел ти во последните 3 месеци да има кавги помеѓу струмичани и кавадарчани ?

Само вие ја правите лоша атмосферата на форумот.

Иначе јас да сонувам да дојдам да живеам во Скопје?:pos2: :vozbud:
Јас додека живеам во центарот на Струмица во куќа на 2 спрата, и уживам максимално можно во животот со се што ми пружат, ти за тоа време седаш во Скопје во некоја распадната зграда во стан од 49 квадрати, а другиот 1 квадрат е вецето во кое вршите нужда цела фамилија.

Исто така да не заборавам да кажам ..... НЕМАТЕ СЛОБОДА после 23:00 часот сите сте во кревет. Надвор нема шетање зошто можете да добиете куршум во глава од Албанците, бидејки 40 проценти од населението во скопје се Албанци.

Ај сеа уживај во убавото попладне во скапаното станче, и чекај да дојде некоја интересна појава за да не ти биде толку досаден животот. :helou:

a kazi mi sto imas ti od taa titula ??? sto prestavuva titulata za tebe... sovrsenstvo...??? :smir:
Претставува ГОРДОСТ ЗА МОЈОТ ГРАД, бидејки сега Струмица е запишана во историјата на мак баскетот како шампион на Македонија во сезона 2006-2007, нешто што аеродром го нема, а и ќе го нема да се надеваме.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Кавги имаше ама тогаш сите беа во еуфорија од натпреварите па логично е да има провокации и кавги. Кај си видел ти во последните 3 месеци да има кавги помеѓу струмичани и кавадарчани ?
Само вие ја правите лоша атмосферата на форумот.
Иначе јас да сонувам да дојдам да живеам во Скопје?
Јас додека живеам во центарот на Струмица во куќа на 2 спрата, и уживам максимално можно во животот со се што ми пружат, ти за тоа време седаш во Скопје во некоја распадната зграда во стан од 49 квадрати, а другиот 1 квадрат е вецето во кое вршите нужда цела фамилија.
Исто така да не заборавам да кажам ..... НЕМАТЕ СЛОБОДА после 23:00 часот сите сте во кревет. Надвор нема шетање зошто можете да добиете куршум во глава од Албанците, бидејки 40 проценти од населението во скопје се Албанци.
Ај сеа уживај во убавото попладне во скапаното станче, и чекај да дојде некоја интересна појава за да не ти биде толку досаден животот.
Па како Кавадарчани да се караат со тебе кога вие немате екипа. Со што да ти реплицира. Кој во колкава куќа живее и колкав стан нема да коментирам, само има една стара "Куче што лае, не каса". Инаку да во правo си, во 23:00 сум во кревет (со сестра ти) :baeh:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Kakci Albanci be !!! dojdi vo Aerodrom i ako najdes eden Albanec jas si go secam... 25% se ama toa so aracinovo i kondovo... Gabe ti e celo bogatstvo na svetot koga si provincijalec i seljak vo dusa... da te prasam kolku toni patlagian ti frli godinava??
Минатиот пат бараше да ти го симнат банот со образложување дека нема да навредуваш...Сакаш ли одмор на подолго време?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom