Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
deneska vo KFM nemase pretstavnik od KK Strumica.Strumica e stavena vo zdrepkata oti oficijalno ja nema povleceno prijavata.Kalendaro ne znace oti ke igrame u prva liga.Se uste se ceka na kakov-takov sponzor.Ne se znae nisto,nikoj nisto ne kazuva.
Едноставно никој не се замара.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
кој ти вика ??? мош нешто на тајно се праа да се изненаде со само така се трескате
Da da.Nesto slicno kako vo 1903ta godina koga Goce Delcev,Jane Sandanski i kompanija tajno go organiziraa Ilindenskoto vostanije...:salut::salut::salut::smir::smir:
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Da da.Nesto slicno kako vo 1903ta godina koga Goce Delcev,Jane Sandanski i kompanija tajno go organiziraa Ilindenskoto vostanije...:salut::salut::salut::smir::smir:
Ха,ха... Е, прв пат да се сложам со тебе. Иако сум од Струмица и ја сакам КК Струмица, ама ова веќе е смешно. Мислам стварно е непрофесионално од страна на управата (незнам дали има уште) која досега требаше да излезе со став дали ќе се натпреварува во наредната сезона или ќе биде крај за КК Струмица. Непрофесионално е во поглед на тоа што управата дозволи клубот кој стана шампион на Македонија, и кој имаше големи амбиции да се распаѓа за 3 сезони. Знам дека никој несака да го признае тоа и сите се надеваат на чудо во последен момент (кое тешко дека ќе се случи) но сепак тоа е реалноста. Јас пак ќе кажам дека најголемата грешка на КК Струмица е немањето на младинска школа. Да имаше сега младинска школа клубот ќе функционираше со млади играчи поткрепени со неколку поискусни а и немаше да кошта толку многу (со оглед на расфрлањето на пари за плати на некои играчи кои земаа и по 4 илјади евра месечно).
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ха,ха... Е, прв пат да се сложам со тебе. Иако сум од Струмица и ја сакам КК Струмица, ама ова веќе е смешно. Мислам стварно е непрофесионално од страна на управата (незнам дали има уште) која досега требаше да излезе со став дали ќе се натпреварува во наредната сезона или ќе биде крај за КК Струмица. Непрофесионално е во поглед на тоа што управата дозволи клубот кој стана шампион на Македонија, и кој имаше големи амбиции да се распаѓа за 3 сезони. Знам дека никој несака да го признае тоа и сите се надеваат на чудо во последен момент (кое тешко дека ќе се случи) но сепак тоа е реалноста. Јас пак ќе кажам дека најголемата грешка на КК Струмица е немањето на младинска школа. Да имаше сега младинска школа клубот ќе функционираше со млади играчи поткрепени со неколку поискусни а и немаше да кошта толку многу (со оглед на расфрлањето на пари за плати на некои играчи кои земаа и по 4 илјади евра месечно).
Супер пост браво...Ама Панајот,велеше ќе платам 10 000 евра ама нема да имам младинска екипа...Е сега не младниска,ќе немаш никаква:helou:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Супер пост браво...Ама Панајот,велеше ќе платам 10 000 евра ама нема да имам младинска екипа...Е сега не младниска,ќе немаш никаква:helou:
хехехех !!! е арно викаваззил да иасе младинска скола сега ке имааме каква таква екипа а саа у знак ? е поставена останувањето на струмица у мак баскетото :D
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
Тимче ветеро на дек дуу и ти на там леташ. :pos2:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ха,ха... Е, прв пат да се сложам со тебе. Иако сум од Струмица и ја сакам КК Струмица, ама ова веќе е смешно. Мислам стварно е непрофесионално од страна на управата (незнам дали има уште) која досега требаше да излезе со став дали ќе се натпреварува во наредната сезона или ќе биде крај за КК Струмица. Непрофесионално е во поглед на тоа што управата дозволи клубот кој стана шампион на Македонија, и кој имаше големи амбиции да се распаѓа за 3 сезони. Знам дека никој несака да го признае тоа и сите се надеваат на чудо во последен момент (кое тешко дека ќе се случи) но сепак тоа е реалноста. Јас пак ќе кажам дека најголемата грешка на КК Струмица е немањето на младинска школа. Да имаше сега младинска школа клубот ќе функционираше со млади играчи поткрепени со неколку поискусни а и немаше да кошта толку многу (со оглед на расфрлањето на пари за плати на некои играчи кои земаа и по 4 илјади евра месечно).
A kaj ne sme slagale?Mi se cini na Fan klub Arsenal?????:vozbud::vozbud::smir::smir::nesum::smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Абе нели требаше да си има некое собрание на упавниот одбор во оставка и зошто никој ништо не информира, а нашиот тим вчера беше вклучен во ждрепката за идната сезона, што значи пријавата за прва лига не е повлечена или пак и тоа се го заборавиле???
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Абе нели требаше да си има некое собрание на упавниот одбор во оставка и зошто никој ништо не информира, а нашиот тим вчера беше вклучен во ждрепката за идната сезона, што значи пријавата за прва лига не е повлечена или пак и тоа се го заборавиле???
Изгледа заебале се веке ???:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
НЕ верувам да се забравиле да повлечат пријавата туку се надеваат дека ке најдат спонзор каков таков макар да имаме тим
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
НЕ верувам да се забравиле да повлечат пријавата туку се надеваат дека ке најдат спонзор каков таков макар да имаме тим
Дај Боже да се најде, само незнам кој ќе е тај Маж шо ќе даде така пари :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom