Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па тоа покажува колку долго сме во врвот на македонската кошарка, 4 освоени купа, уште толку финалиња, а вие 1 титула и ни ги подувте тука на сите...Е па од следната сезона ќе имате шанса да ја освоите и Втората лига. Еве јавно ќе признаам пред сите дека сте главни фаворити за тој трофеј. Значи ние сме за вас поим од повеќе аспекти, и тоа, по трофејни во Купот, навивачки би било срамота да се споредуваме, европско претставување на клубот исто така енормно голема разлика, никогаш немаме испаднато од Прва лига, ние сеуште постоиме за разлика од вас:baeh::baeh::baeh::baeh:
Ајде кажи ми ти како постар која година Струмица немала свој кошаркарски клуб ?И ние ке постоиме не се секирај.
П.С Ке играме во 1 лига.:pusk:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ајде кажи ми ти како постар која година Струмица немала свој кошаркарски клуб ?И ние ке постоиме не се секирај.
П.С Ке играме во 1 лига.:pusk:
Па како да ти кажам кога не знам за колку клуба имате навивано, Струмица Табак, Неметали Огражден, Поло Трејд, Струмица 2005 кажи ми ти за кој од овие си навивал па ќе ти кажам. И не се работи за не постоење туку за испаѓање од Прва лига читај малце.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па како да ти кажам кога не знам за колку клуба имате навивано, Струмица Табак, Неметали Огражден, Поло Трејд, Струмица 2005 кажи ми ти за кој од овие си навивал па ќе ти кажам. И не се работи за не постоење туку за испаѓање од Прва лига читај малце.
Сум навивал за Немеетали Огражден,за Поло Трејд,за Струмица 2005,имало е и Македонија се викал клубо.:helou:Ама тоа е пред јас да се родам.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Сум навивал за Немеетали Огражден,за Поло Трејд,за Струмица 2005,имало е и Македонија се викал клубо.:helou:Ама тоа е пред јас да се родам.
Како може да навиваш за Поло Трејд и Неметали Огражден кога во една сезона беа двете заедно во Прва лига. Значи тотално непознавање на кошарка.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Како може да навиваш за Поло Трејд и Неметали Огражден кога во една сезона беа двете заедно во Прва лига. Значи тотално непознавање на кошарка.
Па и толку се разбирав тогаш ...Ама ги сакав и 2та клуба !И 2та од Струмица навивав за двата,ги сакав и двата.:vozbud:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Па и толку се разбирав тогаш ...Ама ги сакав и 2та клуба !И 2та од Струмица навивав за двата,ги сакав и двата.:vozbud:
Столе брат4е издеее то га душта тии ФА еј ццццц БОТОВИ .... гледајте си вашио клуб а не се разправате со нас... које е појак и кој ке биде ке видаме.... сега за сега оставејте на на мира преку к*р ке му доо на човек од вас посебно од Радикал
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Нашето е кажано, него вие што ке кажете, Струмица - Центар што ке ви биде најдобрата утакмица што ке ја гледате
И нашето е кажано..ке се памти тој пораз на таа кобна дата..на тој 08 март...тие 50 разлика сред аеродром..СТРУМИЧАНИ ИСПРАТЕНИ СО ОВАЦИИ!!!
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
И нашето е кажано..ке се памти тој пораз на таа кобна дата..на тој 08 март...тие 50 разлика сред аеродром..СТРУМИЧАНИ ИСПРАТЕНИ СО ОВАЦИИ!!!
Kaкви црви овации бре??? Од каде испратени ??????

И да е во втора лига ке постои,ке навиваме за него и ке го сакаме !А ти Марко,писмено сељачиште не мора да јадиш гомна право,грешка сум напишал и што ?Тоа е вистината,тоа е :vozbud::vozbud:...Немате што да кажате и ќе се фајкате за грешките во пишувањето,БОТОВИ !:pusk:
Па за грешка се смета ако еднаш утнеш ама ти два пати напиша дека постите:pos2::pos2::pos2::pos2:...

А, да, за тебе сум Достоевски....

А за да го видиш сељачиштето види се во огледало....
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Вие си знаете..... Нема јас шо да ви кажувам.
Бевте растурени сред вашето аеродромче и нема што тука повеке.
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Вие си знаете..... Нема јас шо да ви кажувам.
Бевте растурени сред вашето аеродромче и нема што тука повеке.

Пак почнувате со небулози....Добро, растурени бевме,не ебавте,голем срам беше тоа за сите нас ама сепак истрпевме ......Ама ти момак спомињаш некакви овации со кои вашите кошаркари биле испратени од наша сала.....

Сигурен си во ова што го збориш или како повеќето збориш напамет????
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Вие си знаете.... Нема шо да кажувам дали сум сигурен дали напамет... :wink::wink:
Be Cool...And Remember The Date 08.03.2008!!! :helou:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Вие си знаете.... Нема шо да кажувам дали сум сигурен дали напамет... :wink::wink:
Be Cool...And Remember The Date 08.03.2008!!! :helou:

Eпа пошо како и твоите сограѓани(нека ми извинат ретките исклучоци,си знаат они кои се) , збориш напамет и без аргументи тогаш ќе те сметам за идиот кој само билда постови со неиздржаност.....

А за датата, ти памти ја, тебе ти е празник :baeh::baeh::baeh:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Мисли што сакаш но таа е вистината..знам дека боли но то је то.. Позз
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Њукасл - Манчестер Јунајтед 5:0

Меѓусебен скор 200 утакмици, 20 победи на Њукасл, 20 Нерешени и 160 победи на Манчестер? ГИ тепале еднаш 5:0 и кој к*р? Исто е и со вас. Од 100 утакмици имате 20 победи од кои една 50 разлика. Дали таа 50 разлика вреди повеќе од вашите порази од по 30 разлика кога и да игравте, каде и да игравте? Колку пати Струмички тим го елиминирал Мзт од плејоф? да ви кажам? прв пат оваа сезона, сте не тепале 50 разлика, големо такво. Со разлиа во буџет од 250.000 евра имавте една победа повеќе од Мзт во меѓусебни дуели и сте не тепале 50 разлика. Бостон го тепаше Лејкерс 50 разлика во финале и што ако го тепаше? Која е разликата од победа од 1 поен и победа од 50 поени? Повеќе бодови добивте за тоа? Освоивте трофеј? 320.000 евра за што потрошивте? За да се фалите дека сте го тепале Мзт 50 разлика, само таа сатисфакција ја имате, да ви биде врежана во сеќавањата дека некогаш давно сте имале и вие конкурентна екипа во кошарка. А за догодина, верни мои фанови, ке ве видам колку ке бидете во втора лига, не се расправајте за џабе, душата ке ви излезе, зашто ние постоиме и ке играме плејоф, а вие ке играте во црвена и жолта лига и ке имате нисколигашко дерби. Имате титула, имате 50 разлика, а што немате? Немате прволигашка кошарка. Ајт на Нов Милениум сите, да го јадете од Цементара сред струмица. Толку ви беше. Испраа парите, наздравје кошарката...

Мираковски, Аврамовски и Гечевски ке ги враќале ихихихихихих, а кутрите ни Петре Цветков неможат да го задржат. ВТОРА ЛИГА
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Радикал можеш да одговориш што се се деси со струмица.Ќе игра во втора лига?
Не сум у тек со настаниве пред 2 саати се вратив од одмор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom