Фан клуб: Струмица

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
darko neli imase ponuda od germanija ?????:toe:
стварно наместо у германија да игра ке се маа тука низ нашите глупи тимови....:vozbud::vozbud::vozbud:ако се реши да оде да игра за фени а ако стварно има понуда од германија за мене он ке биде најглупио играч... иначе детто е ного просто по карактер
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
стварно наместо у германија да игра ке се маа тука низ нашите глупи тимови....:vozbud::vozbud::vozbud:ако се реши да оде да игра за фени а ако стварно има понуда од германија за мене он ке биде најглупио играч... иначе детто е ного просто по карактер
Аман бе Дарко прост по карактер?Сега полека,полека за сите ли ке јадаш ....:tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Од мои извори дозна дека ќе доага во Кавадарци ?Не,не...Искрено не знам ништо за Дарко,ке пробам да дознаам и ке ти кажам не сум ни прашал што и како со него...
П.С Јас само дискутирав дека тој не сака да игра на 1,туку сака само да игра 2 ...:toe:
Па да бе го бараат во Фени да игра како 2 пошто имаме двајца плејови е се имаме еден израелец на проба на позиција 2 ако тиа не задоволе најверојатно ќе се сврте работата кон Дарко Соколов кој изразил желба да дојде во Кавадарци според првични импресии е сега останува да видиме што ќе се случе за тоа те прашувам дали знаеш нешто за него пошто ногу го лафат у Кавадарци виа денови.:salut:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Па да бе го бараат во Фени да игра како 2 пошто имаме двајца плејови е се имаме еден израелец на проба на позиција 2 ако тиа не задоволе најверојатно ќе се сврте работата кон Дарко Соколов кој изразил желба да дојде во Кавадарци според првични импресии е сега останува да видиме што ќе се случе за тоа те прашувам дали знаеш нешто за него пошто ногу го лафат у Кавадарци виа денови.:salut:
Ке пробам да дознаам вечер.:helou:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
стварно наместо у германија да игра ке се маа тука низ нашите глупи тимови....:vozbud::vozbud::vozbud:ако се реши да оде да игра за фени а ако стварно има понуда од германија за мене он ке биде најглупио играч... иначе детто е ного просто по карактер
Da ne si gneven od raspadot na timot pa sea so site ostanati se glupi.Da ne mislis u Germanija ke zima pogolema plata od tuka.Ke ja zima istata a ke ja gree klupata cela sezona.Za igrac na negovi godini saka da igra da dava pridones a ne da bide gledac...Ako e taka zos se vrati od kimiki vo spored tebe glupite makedonski timovi.Vo slucajot Strumica
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Da ne si gneven od raspadot na timot pa sea so site ostanati se glupi.Da ne mislis u Germanija ke zima pogolema plata od tuka.Ke ja zima istata a ke ja gree klupata cela sezona.Za igrac na negovi godini saka da igra da dava pridones a ne da bide gledac...Ako e taka zos se vrati od kimiki vo spored tebe glupite makedonski timovi.Vo slucajot Strumica
Абе не му замерувај остај го.:tapp:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Аман бе Дарко прост по карактер?Сега полека,полека за сите ли ке јадаш ....:tapp:
не бе човек кој кажа нешто лошо ти знаш ли ги Дарто правил ли си маабет со него?? сакам да кажам назнаа да праам маабет ного е прос...тава само дека сака там нека оде ного мее гајле....де бе столе не кажувам ништо лошо за детто ного добро играја таа сезона

Аман бе Дарко прост по карактер?Сега полека,полека за сите ли ке јадаш ....:tapp:
де бе столе не кажувам ништо лошо за детто ного добро играја таа сезона само такак сакам да кажам такасеее просто незнаа да праа мааабет позззззз

Da ne si gneven od raspadot na timot pa sea so site ostanati se glupi.Da ne mislis u Germanija ke zima pogolema plata od tuka.Ke ja zima istata a ke ja gree klupata cela sezona.Za igrac na negovi godini saka da igra da dava pridones a ne da bide gledac...Ako e taka zos se vrati od kimiki vo spored tebe glupite makedonski timovi.Vo slucajot Strumica
не бе ти па не кажах ништо лошо за Даарто как играја таа сезона шо помина така ви викам оти е ного просто незнаа да праамаабет иначе шо се растури клубо тава е друга работа а шо се глупи тимовте у мак се глупи прво и прво лигата не е глупа треба да напраат барем 1-2 квалификациски кола за да играт за у евро лига или за у челинџ купот а не да треба да се играат 231241 кола па за да се стигне до групите
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
не бе човек кој кажа нешто лошо ти знаш ли ги Дарто правил ли си маабет со него?? сакам да кажам назнаа да праам маабет ного е прос...тава само дека сака там нека оде ного мее гајле....де бе столе не кажувам ништо лошо за детто ного добро играја таа сезона


де бе столе не кажувам ништо лошо за детто ного добро играја таа сезона само такак сакам да кажам такасеее просто незнаа да праа мааабет позззззз


не бе ти па не кажах ништо лошо за Даарто как играја таа сезона шо помина така ви викам оти е ного просто незнаа да праамаабет иначе шо се растури клубо тава е друга работа а шо се глупи тимовте у мак се глупи прво и прво лигата не е глупа треба да напраат барем 1-2 квалификациски кола за да играт за у евро лига или за у челинџ купот а не да треба да се играат 231241 кола па за да се стигне до групите
Охоо Тимче евро лига а ? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
не бе ти па не кажах ништо лошо за Даарто как играја таа сезона шо помина така ви викам оти е ного просто незнаа да праамаабет иначе шо се растури клубо тава е друга работа а шо се глупи тимовте у мак се глупи прво и прво лигата не е глупа треба да напраат барем 1-2 квалификациски кола за да играт за у евро лига или за у челинџ купот а не да треба да се играат 231241 кола па за да се стигне до групите
Abe tim4e.Kakov muabat sakas on da prave so tebe.So si mu ti?Brat?Bratuced?A nasata liga kakva taka ode na podobro.
A ZOSTO NE BESE ZATEBE LITA LIGATA LANI I PREDLANI KOGA IMASE STRUMICA KONKURENTEN TIM?
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Abe tim4e.Kakov muabat sakas on da prave so tebe.So si mu ti?Brat?Bratuced?A nasata liga kakva taka ode na podobro.
A ZOSTO NE BESE ZATEBE LITA LIGATA LANI I PREDLANI KOGA IMASE STRUMICA KONKURENTEN TIM?
за мене неашата лига никој пат не е била лига без разлика дали у фудбал или у кошарка и у некој друг спорт .... за тава шо ме нервират како не третират у европа како да не постоиме.... а ти е тимовите како од Италија Спанија итн играт одма во евро лига и челинџ куп, а за нас треба да напраат баре 1-2 кола па да моземе да играме а не 2142342 кола па после по груби...нели е така?????
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Охоо Тимче евро лига а ? :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::kesa::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
е оти па да не одиме да играме у евро лига или челинџ куп кога наса та кошарка оде у нагорна линија последните неколко години
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
е оти па да не одиме да играме у евро лига или челинџ куп кога наса та кошарка оде у нагорна линија последните неколко години
Cekaj be backo ne ode toa taka.Pred dve godini nie nemavme nastapi nadvor od nasata liga.Lani imase nastap vo evro kup ovaa godina pak ke imame pretstavnik vo toj kup i plus nastap vo BIBL.Bibl mozebi ne e nesto posebno no kako za pocetok e super.Dokolku makedonska ekipa pobedi vo bibl moze da se ocekuva odma narednata da bide povikan vo Jadranskata liga.Toa e tia napredok kojsto ako bide kontinuiran ke bide odlicno.Samo da ima sponzori i da ne se otkazuvaat taka lesno
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Cekaj be backo ne ode toa taka.Pred dve godini nie nemavme nastapi nadvor od nasata liga.Lani imase nastap vo evro kup ovaa godina pak ke imame pretstavnik vo toj kup i plus nastap vo BIBL.Bibl mozebi ne e nesto posebno no kako za pocetok e super.Dokolku makedonska ekipa pobedi vo bibl moze da se ocekuva odma narednata da bide povikan vo Jadranskata liga.Toa e tia napredok kojsto ako bide kontinuiran ke bide odlicno.Samo da ima sponzori i da ne se otkazuvaat taka lesno
не бе брат ако Амак игра во челинџ купот Фени и Струмица треба д играт у поголема лига како евро лигата (преку квалификации)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
не бе брат ако Амак игра во челинџ купот Фени и Струмица треба д играт у поголема лига како евро лигата (преку квалификации)
Aииииииииииииии. Евро лига аиииииииииии што зборуваш бре момче ти

Cekaj be backo ne ode toa taka.Pred dve godini nie nemavme nastapi nadvor od nasata liga.Lani imase nastap vo evro kup ovaa godina pak ke imame pretstavnik vo toj kup i plus nastap vo BIBL.Bibl mozebi ne e nesto posebno no kako za pocetok e super.Dokolku makedonska ekipa pobedi vo bibl moze da se ocekuva odma narednata da bide povikan vo Jadranskata liga.Toa e tia napredok kojsto ako bide kontinuiran ke bide odlicno.Samo da ima sponzori i da ne se otkazuvaat taka lesno
Каква само контрадикција, БИБЛ е паралелна лига на јадранска лига која е основана да биде конкурентна на Јадранска и да стане појака регионална лига од Јадранска. Целта на БИБЛ е да ги земат и јаките клубови од земјте на балканот, како Партизан, Ѕвезда и останатите. Стварно јас неможам да најдам некаква логика во кажувањето дека победниокт од БИБЛ би играл во Јадранска лига. Елементарно непознавање на политиката на АБА покажа. Македонија, реално оваа сезона ја изгуби последната шанса да игра во Јадранска лига. Верувам дека немате поима на напорите на Работнички и на уште неколку други тимови да агитираат за челниците на АБА да прогледаат низ прсти на киксот на Работнички од минатата сезона, за да може колку толку да се извлече некој настап за мкд екипа во Јадранска лига. Но, од врвот на Јадранската Лига е добиена пораката, „имавте шанса, ја упропастивте, во следното проширување место ке добијат Босна и Хрватска„ е тоа беше одговорот. Колку што знам Работнички има уште силно лоби кое агитира за да влезат и можеби ако се реши Штерјо би влегле, но исклучиво тој Работнички и со никаква врска со таа БИБЛ лига. Така да, Кавадарци џабе сонува за таа лига, тоа е недостижен сон како за нас, така и за вас. Друго, вие не исполнувавте услови да играте во БИБЛ, сакате во Јадранска....не иде тоа така, не иде. Да бев јас на местото на Вардар Осигурување, ке ве кикнев од лигата, зашто заради тоа што не излегоа во БИБЛ, почнаа да тонат и тие. А Фени, не ги исполни условите да биде во БИБЛ, кои услови? Да е член на првата лига во континуитет 3 години. Ама има нека тајна веза...Евреј ја основа лигата, евреј ве држи вас, евреј го купи КФМ, КФМ одлучува кој ке игра...БАНАЛНО, КАТАСТРОФАЛНО...па уште некој спомнува и ЕВРОЛИГА...какво само непознавање демонстрира, после ѓаволот ке му е крив кога ке го сметаат за глупав...јеби га

ЕВРОЛИГА ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЈЈЈЈЈЈЈЈЈ :kesa::kesa::kesa:

-неможам да се изначудам што не ке прочитам тука-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom