Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ај сега да обрнеме малку темата рековте дека Виктор ќе биде капитен а јас искрено не сум ни прашал,но според мене !Треба да биде Петре Цветков,тоа не го кажувам на заебанција зошто многу така ќе го сватат јас мислам дека така тој треба да е капитен....:helou:
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
229
Абе ее чаргаре, мислеjте малце со тии големи глави (за тии шо jадат гомна за Богоjо).До дека беше тука: „ее богоjо тава богоjо онава“, ка чуjаате оти ке си оде од струмица: „ее само он га еба работта, сите потпишаа...“ - аjдее фанаа да му лижат газо сите.. „оти не игре тука, оти у амак“...

Он е бек у секоj случаj..
20 коша на утакмица, ни Грнето ни Соколов праваа, а играат иста позициjа со Богоjо.. Пупович, Латович, Црнчугата од фени, центаре се дават по 25 коше..и оj рамни ги..Струмица нек се курчат саа ќе наjдат добар плеjмеjкер мош..така се наваѓе лесно..
не ги викај по име:smir:

Па така му иде тоа на овај првак што имаше пишувано... вчера му ставиле интернет и ајде на кајгана ќе серам одма...

И дај ајде да престанеме за Богојо, не вреде да се расправаме меѓу нас, заради некој шупак од Кавадарци ја започна цела таа расправија...


Маркус ибзириши тии постовите неколку страници назад, нешто ме ебаваше интернето па набрзина искликаш „испрати“ 5-60 пати :D
он шупак ти русе 2.....или боки 15 :vozbud::bip:

kakvo stranstvo be prijatel,kakvi bakraci..vtora,treta liga grcija,mos kipar ili cat pat bugarija.Abe Mirako se mace da naa klub u stranstvo so ke mu plate 5000-6000 evra mesecno...Tasovski so ima kvalitet deset pati poveke od Bogojo nema ponuda,igraa u Strumica za 3000,a so e mnogu kvaliteten igrac(mislam deka ovaa sezona ke blesne...koregiram se...ne mislam,tvrdam).Tava e nasta realnost i kvalitet.Kiculis e tuka zver od igrac , a lanskata sezona ja zavrsi u treta spanska liga-rezerva.Tuku Feni IZVISI GI CENITE NA IGRACITE I SITE SE ISPOZANESEA.Do pred dve godini igraa za po 400-500 evra + hranarina ,a saa???Ili Donald Kol...najde selo bez kucina ,napravia go zvezda,,klasicen BASKETAS.Zamisli go u duel so Jeremaja Mejsi??Pa duri makedonsko drzavjanstvo..Ima ksmet vaj gudina so nasite centri moraa da kalkulirat so licnite oti samo dvujca bea,pa moraa da go ostavat u duele pod koso i napravia go Kevin Garnet
алахе оти даруваш вакви чеда:vozbud::vozbud::vozbud::bip:
јбг комплекс наречен блек мамба(доналд кол)
ах алах гејче едно оти вакви чеда даруваш:jaj::jaj::pos2::pos2:

е тип4е усе еднас ак те видам на фан клуб струмица ке видес ке јадес бан слусна ли само заради тебе се расправаме мо**о:bip::bip:
:back::back::back::pipi:
:bip::bip::bip::bip::bip::bip:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Во Амак:smir:
Не сум го прашал,а и незгодно ми е ...А овде знаеш колку зимаше ?2.000?Сега знаеш колку е разликата?1.500 и ти нема да одаш?Дај не заебавајте и оставејте ми го Богојчето на мира:pos2::pos2::pos2:....
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
Не сум го прашал,а и незгодно ми е ...А овде знаеш колку зимаше ?2.000?Сега знаеш колку е разликата?1.500 и ти нема да одаш?Дај не заебавајте и оставејте ми го Богојчето на мира:pos2::pos2::pos2:....
Се е до финансиииитее е тоа го мразам ... :nenene:
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Капитен си треба да биде најискусниот, најстариот, а во овој момент е Виктор. Јас не гледам натрпевари во нозете на Петрето, и не гледам почит на негова страна од другите, не гледам со што тој може да влијае врз останатит.
Ова е сигурно заебанција:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
не ги викај по име:smir:


он шупак ти русе 2.....или боки 15 :vozbud::bip:


алахе оти даруваш вакви чеда:vozbud::vozbud::vozbud::bip:
јбг комплекс наречен блек мамба(доналд кол)
ах алах гејче едно оти вакви чеда даруваш:jaj::jaj::pos2::pos2:


:back::back::back::pipi:
:bip::bip::bip::bip::bip::bip:
Маркус те молам банирај го од темата на сељакот претерува веќе !:tapp:
 

Dinka

~Кк Струмица~
Член од
28 јуни 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Za kapiten mislam oti i ne e loso i viktor da e oti taa ke mu e treta sezona tuka vo strumica ...:helou:
 
Член од
21 јануари 2008
Мислења
2.782
Поени од реакции
33
стварно знаете ли вие кој ке е капитен на Струмица ова сезона ???????
јас мислам дека ке е првотимец.... а не верувам дека Крстевски ке е во 1виот тим ??? ако знаете кажете ??
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Капитен си треба да биде најискусниот, најстариот, а во овој момент е Виктор. Јас не гледам натрпевари во нозете на Петрето, и не гледам почит на негова страна од другите, не гледам со што тој може да влијае врз останатит.
Ова е сигурно заебанција:toe:
Ок секој има свое мислење а јас имам свое мислам дека Петрето треба да е капитен.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
стварно знаете ли вие кој ке е капитен на Струмица ова сезона ???????
јас мислам дека ке е првотимец.... а не верувам дека Крстевски ке е во 1виот тим ??? ако знаете кажете ??
Капитен не мора да е првотимец. Битно е да биде најискусен. Капитенската работа е таква да тај шо има најного поминано да биде капитен. После Виктор тука може и Тасоски:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Капитен не мора да е првотимец. Битно е да биде најискусен. Капитенската работа е таква да тај шо има најного поминано да биде капитен. После Виктор тука може и Тасоски:toe:
Ајде оставете го и тој муабет за тоа ќе реши Власос:smir:Кој има искуство и сигурен сум дека ќе го избере правиот играч за капитен.:smir:
 
V

Viktoranius

Гостин
За капитен си треба искуство, а Петрето и искуството ....... А додуша и Крстевски нема некоо искуство. Јас мислам Тасевски треба да е, или Латович или Бошњак ако остануват.
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ок секој има свое мислење а јас имам свое мислам дека Петрето треба да е капитен.
капитенот е исто како да бираш командат у војска или слично , така да никој не става некој си млад кој оште нема остено добар дел од македонската кошаркарска лига...
Капитенот има доста голема одговорност во тимот...така да размисли малко поубаво
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
капитенот е исто како да бираш командат у војска или слично , така да никој не става некој си млад кој оште нема остено добар дел од македонската кошаркарска лига...
Капитенот има доста голема одговорност во тимот...така да размисли малко поубаво
Аха...........Па ако веќе е така јас мислам дека капитен би требало да биде или Диме или Виктор...:):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom