Фан клуб: Струмица

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
отишле навивачи и јаделе ќотек...што е тука за бунење мене не ми е јасно. Сакаш да си навивач, ќе јадеш котек, ако сакаш да си на сигурно оди во куклен театар. Ми се смачивте од плачење ве тепала полиција, големо такво. Секоја втора утакмица нас не тепа па дали сте прочитале некаде да се жалиме. И Струмичани, вашето обезбедување не нападна нас кога бевме се спротиставивме малце и прекинаа. Не сте ни вие цвеќе за мирисање, ама до сега не сте имале близок контакт со полиција па затоа плачете сега. Кога доаѓате во Скопје ве чуваат како Бранко Црвенковски тоа желките, посигурните сте во Скопје од колку дома на спиење, ама ете во Кавадарци не било така. Навикнете се ако сакате да бидете навивачи, ако не, има куклен театар секоја сабота, па преориентирајте се, ебаве нежните дечиња
tuka te cenam

a family kolku se tepani,povece od vas i toa pojako pa 1 se nemaat pozalano. arno vika radical-ako ste navivaci trpete cotek. ako ne mozete odete i grickajte semki
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Тони Грнчаров нема под добро да ги памети деновите поминати во Кавадарци, особено финалниот натпревар.

Сем што Струмица го загуби финалето, репрезентативниот бек ќе има работа и со полицијата.

Поради фрлањето на пластично шише во публиката кое патем удрило во една жена присутна во публиката (инаку сопруга на член од раководството на Фени Индустри), репрезентативниот бек на Струмица заработи и полициска пријава.

Полицијата во Кавадарци веќе го евидентирала случајот, кој ќе биде доставен до судиските органи.

jas koga vikav stoleto me pravese budala
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59


Еве го клипот па пресудете сами........

Страшна работа....
Е сега ке ме сфатите погрешно, ама искрено и не ми е нешто многу гајле. Зашто не го тепаа вториот кога го изнесуваа, зашто не се противеше. ВО станица не се ни сомневам дека го прекршиле, ама па јас ли го терав да пали бакља?

Е сега, она што највеќе ме забоде во очи. Влага еден џандар сред навивачка група и ви апси навивач. Хмммммм кога последен пат се има случено тоа во ФА обичен џандар да уапси некого.....НИКОГАШ. Која навивачка група сте вие што само двајца обични џандари ви влагаат во трибина и ви апсат навивач. Кај нас неможат ни прв ред да поминат овие уличари, а не па да влезат како што влегоа тука. Јас мислев и желките мавале, кога тоа двајца чичиња со мустачиња ви ја растурија групата.

И да...од кај ми беа познати песните? :toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Тони Грнчаров нема под добро да ги памети деновите поминати во Кавадарци, особено финалниот натпревар.

Сем што Струмица го загуби финалето, репрезентативниот бек ќе има работа и со полицијата.

Поради фрлањето на пластично шише во публиката кое патем удрило во една жена присутна во публиката (инаку сопруга на член од раководството на Фени Индустри), репрезентативниот бек на Струмица заработи и полициска пријава.

Полицијата во Кавадарци веќе го евидентирала случајот, кој ќе биде доставен до судиските органи.

jas koga vikav stoleto me pravese budala
Дај,не измислувај.Да не го барам постот,јас реков дека ова не е спорски,да се прави така.Што те правев будала?:nesvest:

Е сега ке ме сфатите погрешно, ама искрено и не ми е нешто многу гајле. Зашто не го тепаа вториот кога го изнесуваа, зашто не се противеше. ВО станица не се ни сомневам дека го прекршиле, ама па јас ли го терав да пали бакља?

Е сега, она што највеќе ме забоде во очи. Влага еден џандар сред навивачка група и ви апси навивач. Хмммммм кога последен пат се има случено тоа во ФА обичен џандар да уапси некого.....НИКОГАШ. Која навивачка група сте вие што само двајца обични џандари ви влагаат во трибина и ви апсат навивач. Кај нас неможат ни прв ред да поминат овие уличари, а не па да влезат како што влегоа тука. Јас мислев и желките мавале, кога тоа двајца чичиња со мустачиња ви ја растурија групата.

И да...од кај ми беа познати песните? :toe:
Мислам,дека е во право Радикал,НЕ МИСЛАМ СИГУРЕН СУМ.Како му дозволивте на тоа ѓубрето,да влегува меѓу,вас?:nesvest: Не,не тоа не смее да ви се повтори.:nenene:
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.195
Поени од реакции
950
Edno prasanje do RADIKAL.Mislis deka ako vratevme nemase da mavaat specijalcite?
iii ne pisete gluposti tie sto bea tamu znaat kako si go dobi prviot cajkan a sigurno znaat i deka koga toj si go dobi imavme 4 licna kaj specijalcite za na kraj i tii da zastanat zad nas
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Лесно е да зборувате од страна ... околу нас имаше 100 полицајци и специјалци , еден да се противеше од нас ке направеа каша ... доста зборувате на празно , ставете се на наше место
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе,не реков да се тепате со полицијата,ама му дозволувате на еден полицацец,да ви се прави главен меѓу 200-300 души.!

Утре,во 12:00,во Сириус ке има ЗДРУЖЕНИЕ НА ПРВОЛИГАШИТЕ,одете таму кај 11:30,и чекајте ги тие од Фени,па удрете и го ќотекот:pos2: .Тоа се однесува за АЈДУЦИТЕ.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Лесно е да зборувате од страна ... околу нас имаше 100 полицајци и специјалци , еден да се противеше од нас ке направеа каша ... доста зборувате на празно , ставете се на наше место
Ние не сме биле до сега на утакмици и незнаеме како е да има 3 пати повеќе џандари од навивачи. ВИе измисливте топла вода, вие сте првите што ве тепале. Или сега ново ви е ова, па ај да не видат на телевизја. Смешни сте стварно. Нас не тепаат желки, а вас чичиња со мустачиња и стомачиња и плачете по телевизии. Пак ке ги опцујам џандарите и никогаш нема да престанам да ги мразам, како што нема никогаш да престанам да ве презирам вас, плачковците, што сте изеле 10 пендрека и што почнавте по телевизии да плачете. Јас на свои 15 години сум јадел пендреци, ме тепале двајца џандари, јас сам, па освен пцовка друо од моја уста не излегло. Сакаш да навиваш...јади ќотек, нема навивачка група во светот што не била тепана од џандари, ама до вчера немаше навивачка група во светот што јадела ќотек и што плачела после на телевизија. Убаво ви реков, гледајте си таму животот, ако не сакате гужви, што на ку*ов барате со навивачка група да шетате.

Прашајте ги Комити, Чкембари, Мајмуни, па и СРВ, ако не ми верувате мене, дали не биле тепани од полиција. Биле, биле газени, па никаде не плачеле. Ебаве нежните момчиња, пак ке кажам. Од сега па натака седете и грицкајте семки, бакљи ке палеле, храбрите момци, и после со солзи на телевизија ке излегуваат. Како глумци во шпанска серија сте, колку сакате правдајте се, неможете оправдување да се најде за тоа да навивачка група плаче за некој си пендрек. Ако бевте толку јаки, што не излеговте на крај и превртевте некој крајслер џандраски или не удривте некој џандар кога немаше желки???

Пријателски совет, седете си во Струмица и таму навивајте си, така бар роднините што ви работет во полиција нема да маваат по вас, и вака и така ке се правите некои си опасни навивачи, а уствари цела македонска јавност сега знае што сте, обични плачипички. Седете и навивајте си дома, побезбедно ви е, а и нема после да се бламирате по телевизии
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Ние не сме биле до сега на утакмици и незнаеме како е да има 3 пати повеќе џандари од навивачи. ВИе измисливте топла вода, вие сте првите што ве тепале. Или сега ново ви е ова, па ај да не видат на телевизја. Смешни сте стварно. Нас не тепаат желки, а вас чичиња со мустачиња и стомачиња и плачете по телевизии. Пак ке ги опцујам џандарите и никогаш нема да престанам да ги мразам, како што нема никогаш да престанам да ве презирам вас, плачковците, што сте изеле 10 пендрека и што почнавте по телевизии да плачете. Јас на свои 15 години сум јадел пендреци, ме тепале двајца џандари, јас сам, па освен пцовка друо од моја уста не излегло. Сакаш да навиваш...јади ќотек, нема навивачка група во светот што не била тепана од џандари, ама до вчера немаше навивачка група во светот што јадела ќотек и што плачела после на телевизија. Убаво ви реков, гледајте си таму животот, ако не сакате гужви, што на ку*ов барате со навивачка група да шетате.

Прашајте ги Комити, Чкембари, Мајмуни, па и СРВ, ако не ми верувате мене, дали не биле тепани од полиција. Биле, биле газени, па никаде не плачеле. Ебаве нежните момчиња, пак ке кажам. Од сега па натака седете и грицкајте семки, бакљи ке палеле, храбрите момци, и после со солзи на телевизија ке излегуваат. Како глумци во шпанска серија сте, колку сакате правдајте се, неможете оправдување да се најде за тоа да навивачка група плаче за некој си пендрек. Ако бевте толку јаки, што не излеговте на крај и превртевте некој крајслер џандраски или не удривте некој џандар кога немаше желки???

Пријателски совет, седете си во Струмица и таму навивајте си, така бар роднините што ви работет во полиција нема да маваат по вас, и вака и така ке се правите некои си опасни навивачи, а уствари цела македонска јавност сега знае што сте, обични плачипички. Седете и навивајте си дома, побезбедно ви е, а и нема после да се бламирате по телевизии
Ќе,ми извините сите АЈДУЦИ...Но мислам дека Радикал е потполно во право.:toe:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Ние не плачеме дека сме биле тепани , плачеме дека тоа беше ради некој трет , за да му се направи него кефот ... а инаку во право си ... навивач си , трпи се што се дешава на трибината , но ова веке не треба да го дозволиме , што сме ние , да не сме животни па да не тепат кај и да одеме ? свакаш ? Зошто било која навивачка група да биде тепана ? тоа што се појавуваме на телевизија е тоа дека пвоеке не треба да се дозволи на џандарите да удираат навивачи без врска ... зошто да седиме дома бе ? да бе се исплашив случајно ? а што сте па вие демек некој големите хулигани ?
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
472
Поени од реакции
27
Ние не сме биле до сега на утакмици и незнаеме како е да има 3 пати повеќе џандари од навивачи. ВИе измисливте топла вода, вие сте првите што ве тепале. Или сега ново ви е ова, па ај да не видат на телевизја. Смешни сте стварно. Нас не тепаат желки, а вас чичиња со мустачиња и стомачиња и плачете по телевизии. Пак ке ги опцујам џандарите и никогаш нема да престанам да ги мразам, како што нема никогаш да престанам да ве презирам вас, плачковците, што сте изеле 10 пендрека и што почнавте по телевизии да плачете. Јас на свои 15 години сум јадел пендреци, ме тепале двајца џандари, јас сам, па освен пцовка друо од моја уста не излегло. Сакаш да навиваш...јади ќотек, нема навивачка група во светот што не била тепана од џандари, ама до вчера немаше навивачка група во светот што јадела ќотек и што плачела после на телевизија. Убаво ви реков, гледајте си таму животот, ако не сакате гужви, што на ку*ов барате со навивачка група да шетате.

Прашајте ги Комити, Чкембари, Мајмуни, па и СРВ, ако не ми верувате мене, дали не биле тепани од полиција. Биле, биле газени, па никаде не плачеле. Ебаве нежните момчиња, пак ке кажам. Од сега па натака седете и грицкајте семки, бакљи ке палеле, храбрите момци, и после со солзи на телевизија ке излегуваат. Како глумци во шпанска серија сте, колку сакате правдајте се, неможете оправдување да се најде за тоа да навивачка група плаче за некој си пендрек. Ако бевте толку јаки, што не излеговте на крај и превртевте некој крајслер џандраски или не удривте некој џандар кога немаше желки???

Пријателски совет, седете си во Струмица и таму навивајте си, така бар роднините што ви работет во полиција нема да маваат по вас, и вака и така ке се правите некои си опасни навивачи, а уствари цела македонска јавност сега знае што сте, обични плачипички. Седете и навивајте си дома, побезбедно ви е, а и нема после да се бламирате по телевизии



Па од двакви као тебе ни е ваква државата!!!од 15год пендрак игра потебе а?! и се гордееш овде?!викаш дека навивачките групи треба да бидат тепани,да превртуваат крајслери,да тепате џандари итн итн... поради вакво племе као тебе не одиме никаде!!!некој запалил бакла и поради тоа сите треба да страдаат?!:tapp::tapp:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Сакаш да кажеш дека лесно е да гледаш на децата како ги тепаат без везе и како ги повредуваат , им кршат главите со пендраци а да не пријавиш за да излезеш некој голем маж ? хаха смешни сте бе нека ве тепаат ко си кутите , страв ви е да излезете пред јавноста , ние почнавме и ке завршиме како што треба според законот , оти не е лесно да гледаш невини деца како се тепат за џабе ,,,
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
а што сте па вие демек некој големите хулигани ?
Не ама за вас сме измислени!!!Вакво нешто до сега се нема случено кај нас.Обичните џандари кај нас знаат како можат да поминат на трибина и не ни пробуваат они да апсат него одма иде се преку желките.Знаеш што се случуваше на претпосследната утакмица во парк со работнички?Гарант незнаеш а од ова што ви се случи на вас 3 пати поголем инцидент беше.А незнаеш затоа што никој од нас ни на форум не стигнал да пише за тоа.

После утакмица не држат цела група внатре и не не пуштаат да излеземе пола саат.Последните што останаа во сала беа постарите (значи воџите) и дел од нас помладите.Зошто им текнало на желките дека сме искачал полека или незнам што се накурчија и почнаа да маваат и со пендраци и со ШТИТОВИТЕ.Внатре и ние го јадевме ама и они не поминаа баш најдобро.Излегуваме од сала а таму веќе другата група што беше поголема имаше искршено неколку коли од кој едната на Марче (србиновски) од работничи и неколку крајслери заради тоа што разбрала што се случува внатре.После ова следуваше и испукување на солзавец и бркање низ цел парк со желките.И сега ние што треба да правиме??Да тужиме??Како?Мислиш дека некој нешто им може нив?А и на крај краева како да тужиш кога пола група од кај нас има казни заради вакви срања?

На 20 години ги виде бакљите внатре што беа запалени?Дали беше уапсен некој наш член заради тоа?Не ама заради тоа утре дента пеа приведени и им беа пишани казни.Пред сала исто бркотници со желки и тепање и со ц.п.б и со полиција.Ама тоа е они секогаш ќе бидат во право и никој ништо нема да им може.НИШТО.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
ајдее почнаа пак...

изгледа вок.дијареа се пресели кај аеродромците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom