Фан клуб: Струмица

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
site objasnuvanja za vistinskite navivaci se izlisni.
i vo dobro i vo zlo tuka sme za MZT.pa nema sigurno eden poraz da mi go smeni mislenjeto i da ne idam vise na utakmici.toa e nesto sto vie nikogas nema da go sfatite i da go razberete.
na kraj krajeva,ja se osekjam isto posle poraz od 1 i od 50 razlika.poraz si e poraz.gubime,ne mi e bitno kolku gubime,nego kako gubime.dali se igralo so srce ili se manekenisale na teren........

Е со ова брат .... АЛАЛ ТИ ВЕРА НА ТЕБЕ И НА СВОИТЕ НАВИВАЧИ ШТО ГО ПОДРЖАВАТЕ клубот ... и не ве интересира победа или пораз ... Бравос за вас ...:smir:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Добро де типа 50 разлика се не се повеќе ... хаха
 
V

Viktoranius

Гостин
aj de de ne preterujte sea.ne mu odelo na SKOPJANI ete.
brat da sum na nivno mesto ne odam us ednas na kosarka.
kakov sram e toa na sred aerodrom da izgubat 50 razlika ejjjjjj.
pa i toa se mzt.eden taci go imat i on ne e nogu salam.kolku dusi imase od ajducite u jane?
Со болдираното се е кажано.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Сеуште не ми се верува,очекував победа до 20 разлика.Ама 135 ПОЕНИ,ОВА Е СМЕШНО.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Лекција за МЗТ од шампионот

Струмица 2005 славеше на гости на МЗТ ФОНИ Универзитет Скопје со 135:85 во последниот натпревар од 8. коло во втората натпреварувачка фаза од Првата лига.
Струмичани одиграа феноменално. Нивното водство стана двоцифрено во првите минути, а избраниците на Марјан Лазовски никако не можеа да излезат на крај со своите противници, кои беа посебно расположени, особено во офанзивен план.
Репрезентативното трио Богоев - Грнчаров - Тасовски, потпомогнато од центарот Латовиќ, немилосрдно го полнеше кошот на домашниот тим, погодувајќи од сите позиции. Во одбрана успешно излегуваа на крај со индивидуалните акции ,а Тачи, Петровски и Хил, често знаеја и да прочитаат по некој пас, по што следуваше немилосрдна егзекуција на брзата контра.
Лазовски се обиде со Деспотовиќ, потоа и со три бека, но одбраната не профункционира.
Во игра за Струмица 2005 влезе Пуповиќ, за првпат откако ја излежа суспензијата. Тој, исто така, се вклопи во Струмичката машина, своето во нападот го дадоа Соколов и Бошњак, па предноста на шампионот растеше постојано.
Во финишот сите играчи на Струмица 2005 влегоа во игра, 10 од нив поентираа, а петмина постигнаа двоцифрен број на поени, нанесувајќи му го рекордниот пораз на МЗТ на домашен терен на официјален меч во самостојна Македонија, и тоа со најмногу постигнати поени.

Со оваа игра кошаркарите на Струмица 2005 покажаа дека се наожаат во одлична форма пред настапите на завршниот турнир за Купот на Македонија во Кавадарци следната недела.


СТРУМИЦА ШАМИПИОН....!
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Му се сонил изгледа ос спиење е станат дечкото па го раскажал сонот..
Нели гледате дека не му е точна информацијата да беше толку резултатот ќе се скапеш од фалење..
Значи не сум мало дете да се фалам , имам други обврски . .

Абе да не играте вие со Карпош случајно 30 коша разлика тоа нели е многу овие од Мзт да не стојат само и гледаат како му гу ги учукуваат.:pos2::pos2:
Извини не е 30 , туку е верувале или не 50



ТОООООООООООООООООООООООО ТОООООООО

АЈДЕ СЕГА ПАК НЕКА ЗБОРУВАТ ЗА ЈОЦО.

50 РАЗЛИКА ! СО КАМАТА АЕРОДРОМЦИИ СО КАМАТА !!
Нели лажев кажи и ти нешто друг пат со акл со говораш, дали е од мама или од сестрами не важно .

Ај честито победа.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Брее ного сме јаки.СТРУМИЦА ШАМПИОНИ!:vozbud:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
aj de de ne preterujte sea.ne mu odelo na SKOPJANI ete.
brat da sum na nivno mesto ne odam us ednas na kosarka.
kakov sram e toa na sred aerodrom da izgubat 50 razlika ejjjjjj.
pa i toa se mzt.eden taci go imat i on ne e nogu salam.kolku dusi imase od ajducite u jane?
Tоа е разликата меѓу нас и вас.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
site objasnuvanja za vistinskite navivaci se izlisni.
i vo dobro i vo zlo tuka sme za MZT.pa nema sigurno eden poraz da mi go smeni mislenjeto i da ne idam vise na utakmici.toa e nesto sto vie nikogas nema da go sfatite i da go razberete.
na kraj krajeva,ja se osekjam isto posle poraz od 1 i od 50 razlika.poraz si e poraz.gubime,ne mi e bitno kolku gubime,nego kako gubime.dali se igralo so srce ili se manekenisale na teren........

a ustvari za so navivate vie?taka se vikate,isturate nervoza...ubavo
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Брее ного сме јаки.СТРУМИЦА ШАМПИОНИ!:vozbud:

cestitki za vas.dokazete mu na "golemograganite" deka ne gi biva.iskreno za kupot so amak pa so pelister navivam za vas.sakam finale feni-strumica...pa tamu ako nie sme podobri da pobedeme...ako vie ste podobri da vi cestitame
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
cestitki za vas.dokazete mu na "golemograganite" deka ne gi biva.iskreno za kupot so amak pa so pelister navivam za vas.sakam finale feni-strumica...pa tamu ako nie sme podobri da pobedeme...ako vie ste podobri da vi cestitame
ovoj post go cenam najmnogu od sve...to momce nainteresno bi bilo finale strumica-feni....pozz se gledame vo sabota
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ајде Ајде..СтрумицаНо.1
 

Kajgana Shop

На врв Bottom