Фан клуб: Струмица

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Аман бе човек, аман!
Мислиш дека јас не посакувам две титули и годинава? Грешка си!
Единствено што вас ви боде очи е тоа што Јоцо не ми е симпатичен, т.е. не го сметам за тренер достоен да ја води Струмица. така и ќе остане, што и да се случи, но ќе мора да се бара нов тренер по завршувањето на сезоната. Што и да биде оваа сезона.
Ни треба некој од калибарот на Власиос Влаикидис на пр. Марин Докузовски...
Околу Ајдуците:
Се сте нови деца, ретко некој од оние старите Ајдуци.
Лани на моменти имавте киксови, годинава поискусни, почнувате да личите на вистинска навивачка група, со сите нишани.
Не сум ни за вас, а уште помалце против вас.
Ne ne mislev na toa deka ti ne sakas dve tituli ovaaa godina , daleku od toa a nemoj ni da mislis deka imam nesto protiv tebe ednostavno ti drukse gledas na rabotite za razlika od nekoj drugi i si imas svoe zacrteno mislenje deka Joco ne go biva i tesko deka nekoj ke ti go smeni ova mislenje zatoa zborot mi bese da prestaneme so ovie ubeduvanja. A da se nadovrzam za toa so Ajducite , cela zima zboruvavme deka deka ke se slucat promeni i deka ke se prikazeme vo vistinsko svetlo, se sreduvaat rabotite poleka poleka i se ke bide ok.Sega sleduvaat i uste povazni utakmici taka da ke bide zestoko :)
 
Член од
8 март 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
И мене не ми е симпатичен но сепак е многу искусен ... Тоа го докажа денеска !!!!
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Па и тебе не ти личат некои муабети што ги правиш тука околу дискусиите, ама ај утре е прочка и без бацување рака велам - ПРОСТЕНО ТИ Е! (и паричка не ти давам:pos2: ).



Не, не се правдам, туку кажувам факти за Кајгана.
Туку, што толку слаб МЗТ? Мислиш не е тоа истата таа екипа која не победи двапати, осврт малце околу натпреварот?
Toa што сакав да ти кажам беше дека нема потреба да се правдаш кога не си крив за ништо затоа ти реков дека немора да збориш какви сВе луѓе има на кајгана. Незнам што е со МЗТ па прошлите 6-7 утакмици не беше баш слаб ама незнам што им стана. Ама како што кажав еднаш мое мислење е дека играчите не беа толку криви како што беше тренерот.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ne ne mislev na toa deka ti ne sakas dve tituli ovaaa godina , daleku od toa a nemoj ni da mislis deka imam nesto protiv tebe ednostavno ti drukse gledas na rabotite za razlika od nekoj drugi i si imas svoe zacrteno mislenje deka Joco ne go biva i tesko deka nekoj ke ti go smeni ova mislenje zatoa zborot mi bese da prestaneme so ovie ubeduvanja. A da se nadovrzam za toa so Ajducite , cela zima zboruvavme deka deka ke se slucat promeni i deka ke se prikazeme vo vistinsko svetlo, se sreduvaat rabotite poleka poleka i se ke bide ok.Sega sleduvaat i uste povazni utakmici taka da ke bide zestoko :)
Тоа е...
Моето што сакам да постигнам е да ви објаснам некои работи, бидејќи повеќето следите кошарка две-три години, а јас скоро две децении, па знам и некои работи кои се случувале во спортот во Македонија воопшто, и во кошарката.
Не е се така како што изгледа, ако ме разбираш што сакам да кажам...
Пред некоја страна напишав едни прашања околу Јоцо. Оној кој ќе ги одговори, ќе го знае и одговорот од каде Јоцо стекна репутација. Тој е само просек. Ни треба подобар.

Toa што сакав да ти кажам беше дека нема потреба да се правдаш кога не си крив за ништо затоа ти реков дека немора да збориш какви сВе луѓе има на кајгана. Незнам што е со МЗТ па прошлите 6-7 утакмици не беше баш слаб ама незнам што им стана. Ама како што кажав еднаш мое мислење е дека играчите не беа толку криви како што беше тренерот.
ОК е :)
Знаеш, кога ми јавија, ми се причини како солена шега, но било вистина :)
Искрено, очекував тежок натпревар, а излезе дури и прелесно за нас.
 
Член од
8 март 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
Лелее оваа дата ке си ја запишам во ГИНИСЕЈОВ РЕКОРД НА МАКЕДОНИЈА ... хахахаха ... ако ако ... ова сигурно многу боли ... А мислам на минатата утакмица кога изгубифме ни викаа СЕЛЈАЦИ ... па се гледе Селјаците што можат ...

:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
ОК е :)
Знаеш, кога ми јавија, ми се причини како солена шега, но било вистина :)
Искрено, очекував тежок натпревар, а излезе дури и прелесно за нас.
Епа тоа е тоа излезе што излезе, искрено се надеваме дека ќе биде подобро од нареден натпревар иако ќе биде ептен тежок со Фени. Ајде биди ми поздравен јас излегувам. :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
А што спомна некој дека пак ФА направиле некој инцидент? Потврда или демант?
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
А што спомна некој дека пак ФА направиле некој инцидент? Потврда или демант?
Немаше никаков инцидент колку што видов летнаа 2 упаљачи ама никој не изреагира ни судии ни полиција така да немаше.
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
море ногу воа бе 50 разлика даа
сепак тоа е добро за косарката у државата и да видат другите екипи до кај се.а за првак има 2 опции
фени или струмица
а тоа кој ќе биде.................?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
ОФФ топик 1000% ама пуштете на сител да гледате Шкембари против КОМИТИ

Лелеее ова за струмица уште не ми се веруваааа
 
V

Viktoranius

Гостин
Demonce14;120704[B напиша:
2]ОФФ топик 1000% ама пуштете на сител да гледате Шкембари против КОМИТИ [/B]

Лелеее ова за струмица уште не ми се веруваааа

Да да, сега ја пејаа Бојан 13, сигурно ќе има после фајт. :vozbud:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
еве кој се давале кошеви за нас и кој е најуспешен:
4 E.Бoгoeв 19
5 П.Цвeткoв 3
6 Д.Соколов 9
7 М.Груиќ 8
8 Д.Тасовски 29
9 Т.Грнчaрoв 20
10 В.Крстевски 3
11 И.Бошњак 15
12 М.Пуповиќ 9
13 К.Караманолев 0
14 Д.Латовиќ 20
15 В.Заев0
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Само Заев нема дадено КОШ :nesum: и КАраманолев
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
aj de de ne preterujte sea.ne mu odelo na SKOPJANI ete.
brat da sum na nivno mesto ne odam us ednas na kosarka.
kakov sram e toa na sred aerodrom da izgubat 50 razlika ejjjjjj.
pa i toa se mzt.eden taci go imat i on ne e nogu salam.kolku dusi imase od ajducite u jane?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
site objasnuvanja za vistinskite navivaci se izlisni.
i vo dobro i vo zlo tuka sme za MZT.pa nema sigurno eden poraz da mi go smeni mislenjeto i da ne idam vise na utakmici.toa e nesto sto vie nikogas nema da go sfatite i da go razberete.
na kraj krajeva,ja se osekjam isto posle poraz od 1 i od 50 razlika.poraz si e poraz.gubime,ne mi e bitno kolku gubime,nego kako gubime.dali se igralo so srce ili se manekenisale na teren........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom