Фан клуб: Струмица

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
galaktikos bratko samo jordanco vi e kriv so izgubite. ako izgubite i od fersped vice ce ve stignat. voa mu e 3 poraz na jordanco u 5 utakmici,taka da gospodinot trebe da si ponese odgovornost nekakva. arsic izgubi samo 2 od nas i fino,korektno si podnesi ostavka. ama jordanco dodeka si zima pari-ne e biten ni klub ni navivaci
Мислам дека си грешка малку ако точно се сеќавам Јорданчо има два пораза во 5 утакмици ( победа над Фершед во СР, победа над Карпош Соколи и победа над Маврово, пораз од МЗТ и пораз од Амак) па и поубаво кога ќе се погледне само една победа му вреди таа над Фершпед, Карпош и Маврово и без требер можевме да ги тепаме, а во пријателските утакмици имаше само еден пораз од Вардар осигурување, и мислам дека си во право, со тие играчи кои ги поседува Струмица, и не е баш некој голем успех. АЈ да видиме сега со Фершед шо ќе направи, да се надеваме дека Струмица ќе излезе од криза, Дај Боже.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Само едно прашање дали има некој кој уште вреува дека Јорданчо е вистинскиот тренер за Струмица..или треба да го апне гинежо...
Изгубивме заради неговиот аматеризам...човекот е добар во кошарката кога Штерјо му дише во врат...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
До сега правев муабет со еден кошаркар од нашава лига и ми кажуваше за Струмица. Атмосферата во тимот била на најниско можно ниво. Секој играч со секого бил искаран, тимскиот дух го нема, а Мајмунчо не е кадарен тоа да го среди. Ако не се среди ова во брзо време, отиде јабана сезоната
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
До сега правев муабет со еден кошаркар од нашава лига и ми кажуваше за Струмица. Атмосферата во тимот била на најниско можно ниво. Секој играч со секого бил искаран, тимскиот дух го нема, а Мајмунчо не е кадарен тоа да го среди. Ако не се среди ова во брзо време, отиде јабана сезоната
Јасно ми е како ден ама не сум јас тој што треба да го види тоа...штета е да пропадне капацитетот на играчите заради ваква боранија..
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Дефинитивно му фалат стручњаци на тимот од калибарот на Власиос и Стратос...беа одлични педагози..имаше ред и дисциплина..на овој и два полжава да му нацрташ ќе му избегаат...Ама сега во клубот се неки нови клинци отиде старата гарнитура ја ставија на маргините..
 

Lazarov

К.К Струмица
Член од
9 декември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
64
До сега правев муабет со еден кошаркар од нашава лига и ми кажуваше за Струмица. Атмосферата во тимот била на најниско можно ниво. Секој играч со секого бил искаран, тимскиот дух го нема, а Мајмунчо не е кадарен тоа да го среди. Ако не се среди ова во брзо време, отиде јабана сезоната

Nema vrska . Bea ispokarani no sega Ne se ... :helou:
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Abe dali se seuste ispokareni ili smireni toa ne moze nikoj da go kaze bidejki i da se smireni sega moze lice da si pravat eden na drug demek se e vo red no ne e.A ako ne se sredat nabrzina rabotite dobro si kaza Radical ni otide sezonata , imame odli4ni igraci imame kapacitet za lanskiot dostrel odnosno za odbranuvanje na sampionskata titula no ovi 2 porazi po red ne bea nikako dobredojdeni , ako se bile porano ispokareni igracite mislite deka po ovie 2 porazi se e vo red i sega ne se ispokareni , sega mozam da zamislam deka eden na drug si ja prefrlaaat vinata za ovie porazi i toa ne odi na dobro.
Ако се вистински тим со вистински менталитет кој му прилега на еден шампион(па макар и на македонска лига) ќе се соземат..поточно трнерот ќе ги подготви менатлно и да го растурат Работнички(кој исто така е во криза по поразот од битолчани), и да си ја вратат самодовербата...барем пред Куп натпреварите..да им докажеме на Фени дека и ние коњ за трка имаме...
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
0
Decki HRISTOV ODMARA MALCE I VERUVAM DEKA CE SI GO ISPOLNE DOGOVORENOTO PA TAKA DA OCEKUVAJTE GO NEGDE VO SREDA NAVECER POZZZZZ
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Ако се вистински тим со вистински менталитет кој му прилега на еден шампион(па макар и на македонска лига) ќе се соземат..поточно трнерот ќе ги подготви менатлно и да го растурат Работнички(кој исто така е во криза по поразот од битолчани), и да си ја вратат самодовербата...барем пред Куп натпреварите..да им докажеме на Фени дека и ние коњ за трка имаме...
Ако се вистински тим со вистински менталитет кој му прилега на еден шампион(па макар и на македонска лига) ќе се соземат..поточно трнерот ќе ги подготви менатлно и да го растурат Работнички(кој исто така е во криза по поразот од битолчани), и да си ја вратат самодовербата...барем пред Куп натпреварите..да им докажеме на Фени дека и ние коњ за трка имаме...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Треба да се врати Власос Влаикидис :cuc::(:se_ molam а Јорданчо треба :pred: па да се подобри атмосферата во клубот :3: и да станеме :pehar: и сите да бидеме срекни :eek:lee:, а кк Струмица да руши се пред себе :violent1: (ај малку филм направив). :vozbud:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Треба да се врати Власос Влаикидис :cuc::(:se_ molam а Јорданчо треба :pred: па да се подобри атмосферата во клубот :3: и да станеме :pehar: и сите да бидеме срекни :eek:lee:, а кк Струмица да руши се пред себе :violent1: (ај малку филм направив). :vozbud:
Власиос нема да се врати во Струмица...никогаш...она што тој го бара во договорот е неприфатливо за македонски услови...Ама добрите тренери си држат цена..лошите не држат ни вода..Јорданчо е ментална пустина бре..Ако не победи ни со Работнички...ќе почне да му отчукува часовникот..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom