Фан клуб: Струмица

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Еј СТРУМИЦА честитки за новиот Шеф на стручниот штаб ДАВИТКОВ, и за победата врз РАБОТНИЧКИ . :salut: Поздрав од ФЕНИ ИНДУСТРИ , и може ке бидете подобри следната сезона :mist:
Ееееееее едно Кавадрци почна да се подбива со вториот кошаркарски центар во МКД. Затоа мразам инстант тимови, еднаш победил и оддеднаш т.н навивачи го величаат како да се Л.А Лејкерс во времето на Меџик Џонсон
 
Член од
9 август 2007
Мислења
105
Поени од реакции
4
Ееееееее едно Кавадрци почна да се подбива со вториот кошаркарски центар во МКД. Затоа мразам инстант тимови, еднаш победил и оддеднаш т.н навивачи го величаат како да се Л.А Лејкерс во времето на Меџик Џонсон
Radical BOY Остај ја ти СТРУМИЦА, пази се во САБОТА што ке се десе кај вас во вашето ЈАНЕ САНДАНСКИ
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Radical BOY Остај ја ти СТРУМИЦА, пази се во САБОТА што ке се десе кај вас во вашето ЈАНЕ САНДАНСКИ
Големо такво ако го победите овој наш мочан тим. А ке доаѓаат навивачи на Фени?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Abe sto vi e nas vas ? Na Fan Klub:Strumica 100 postovi za Mzt:Feni c.c.c.Pisuvajte si na vasite fan klubovi za toa .

Mavrovo:Strumica 2005 14.30
Nemalo termin u salata po kasno ....
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
moze da mi kaze nekoj koga se igra zaostanata sredba amak-strumica?
 
Член од
10 јули 2006
Мислења
77
Поени од реакции
0
se sekavam na prviot natprevar pomegi feni-strumica....grne se kaci na tribini na eden gledac prvo go plukna posle go udri..policajcite go vlecea ne mozea da go soprat....i bas da vidam sto ke mu se sluci na grne vo kavadarci....posto nema da e sam...bidi siguren...i nemojte kako prviot pat koga flegovme vo sala koga pocnavte da begate...eejjj 3000 narod bevte a nie 100..hehe:pos2::pos2:
Abe sver e grneto :) i so fersped lani skokase da gi plukne na CPB :D i so MZT sega ovaa godina plukna na eden od family :)koj bese vide :) :helou:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
:helou: :helou: ЦЕНТАРОТ НА СТРУМИЦА МИНА ДОБРО ВО ДУЕЛОТ СО КОЛЕГАТА ОД ФЕРШПЕД РАБОТНИЧКИ
Пуповиќ: Ништо страшно!
Миљан Пуповиќ не го дочека крајот на дербито во струмички "Парк". По еден навидум обичен дуел со Тони Симиќ, остана да лежи на паркетот.

Иако во прв момент изгледаше доста сериозно бидејќи паркетот се натопи со крв од главата на високиот центар на струмичани, сепак, не е.
"За среќа не се работи за ништо посериозно. Имам расекотина на очниот капак од која истиот се наполни и при интервенцијата на лекарите почна да тече крв, што наведе дека се работи за нешто опасно. Сепак, сега е многу подобро, и Фала Богу, гледам и на тоа око"- вели по малку на шега Пуповиќ.

И самиот признава дека ова нема никаква врска со Тони Симиќ.

"Зборував со него, веднаш ми се извини, а и знам дека е ОК момче. Видов дека немаше никаква намера кога при градењето на топката ме закачи со лакотот. Не се лутам и тоа е дел од играта. Се надевам дека брзо ќе помине"- констатира еден од најдобрите играчи на Струмица.

Б. Радуловиќ
Викенд тура на струмичани

Голема измена во плановите на струмичани кога е во прашање финишот на првенството, особено во календарот на натпреварите.

Веќе денеска, и тоа во 14.30 часот, во Скопје (мала сала во СРЦ "Кале"), "зелено-белите" ќе го одработат дуелот со Маврово.

Ден подоцна патуваат за Охрид, каде в недела ќе го одиграат оној заостанат натпревар од 10. коло против АМАК-СП.

Првиот дел од сезоната Струмица ќе ја заврши на 19 декември со оној планиран дуел со екипата на К. Соколи 2000.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Даница ќе ги бодри "ајдуците"

Атрактивната поп-пејачка Даница Јановска (21) го заврши снимањето на навивачката песна "Зелено-бели", која му е посветена на струмичкиот кошаркарски клуб "Струмица". Аранжманот на песната го направи Јован Јованов, а текстот е на Елена Балџиева. Химната наскоро ќе биде промовирана во јавноста, а дознаваме дека убавата струмичанка ќе стане и заштитно лице на овој популарен кошаркарски клуб.
"Песната е певлива и, пред се, има цел да ги бодри кошаркарите на клубот "Струмица". Посветена им е ним, како и на навивачите"ајдуци". Особено ми е мило оти и јас сум струмичанка, згора на тоа јас сум нивни голем фан", вели Даница.
Даница Јанковска е студентка на Полициската академија во Скопје. Оваа година со песната"Повторно" на Кристијан Габровски дебитираше на "Макфест". Згодната струмичанка деновиве се подготвува за снимање на календарот наменет токму за клубот "Струмица".
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
Ееееееее едно Кавадрци почна да се подбива со вториот кошаркарски центар во МКД. Затоа мразам инстант тимови, еднаш победил и оддеднаш т.н навивачи го величаат како да се Л.А Лејкерс во времето на Меџик Џонсон
Taka e no mislam deka ako kavadar4ani ne ja osojat titulata ovaa godina ovoj tim povtrono ke odi vo nadolna linija bidejki se vlozija mnogu pari a ako ne osvojat nisto tesko deka ke vlozat povtorno i narednata godina.Nie dobro sto stanavme sampioni lani bidejki ako ne uspeavme vo toa mislam deka i kaj nas ke imase nekoj problemi.I ajde se nadevam deka MZT ke igra kako sto igrase protiv strumica i ke zabelezite pobeda.So neterpenie go ocekuvam ovoj duel bidejki siguren sum deka ke ima odli4no navivanje od strana na F.A pozz :)
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Натпреварот Маврово - Струмица наместо во закажаното време 14:30 започна во 15:10, неможеа да соберат екипа..катастрофа... прва лига ли е ова или час по физичко...
Инаку сега се игра крајот на 3/4 резултатот е 57:70 за Струмица..што и не е лошо имајќи впредвид дека овие нашиве се на тренинг mode...мора д се чуваат силите за Амак СП...
 
V

Viktoranius

Гостин
Натпреварот Маврово - Струмица наместо во закажаното време 14:30 започна во 15:10, неможеа да соберат екипа..катастрофа... прва лига ли е ова или час по физичко...
Инаку сега се игра крајот на 3/4 резултатот е 57:70 за Струмица..што и не е лошо имајќи впредвид дека овие нашиве се на тренинг mode...мора д се чуваат силите за Амак СП...
Сигурно сега игра и служителот што е во салата.:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom