Фан клуб: Струмица

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.583
3 автобуса дупнати гуми.......еее уште ова го немав чуено жими мајка:bilokojzbot::bilokojzbor::bilokojzbot:
По кој пат возевте и како се вративте??


едит не дупел Викотраниус...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Кољо, зашто не дојдовте? Да не има некоја вистина во оние мои муабети за буџетот?

П.С. Распрашатје се дали ке ви остане оваа клапа на спонзори и од полу сезона или ке го изгубите најголемиот вложувач, за да не испадне дека јас стално зборам, прашате си вие, дознајте си од други
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
му се погоди моментот на мзт инаку тешко дека ќе ја помирисаше победата против КК СТРУМИЦА ама нема веза оти поразот во какви и услови да е добиен се брои


најдов и светли точки во доаѓањето на Јорданчо Давитков
1. важи за искусен тренер со шампионско реноме
2. има поголем рејтинг во очите на судиите од сите досегашни наши тренери (конечно се надевам дека ќе имаме барем 50:50 судење)
3.како најголема придобивка ја сметам следнава-судејќи по нивната соработка во минатогодишните сезони од фершпед конечно ДИМЧЕ ТАСОВСКИ ќе има можност да го покаже сиот свој раскошен кошаркарски талент и повторно да стане лидер во еден шампионски тим

КК СТРУМИЦА ШАМПИОН 2006/07
koljo kako se namesti !!!! samo tebe te cekav!!!!! ajde sega da cujam komentar za utakmicata !!!!1 koljo kaj vi bea verni ajduci !!!!! koljo kaj bese vo aerodrom da dojdes tebe te cekavme , koljo me izneveri
 
V

Viktoranius

Гостин
Па ако ви требаше залет до Штип за да полетате, бем ви летачки автобуси :pos2:
Не разбра бе. Прво решивме да воземе и возевме до Штип. И потоа кога ни се скапаа гумите не можеме од место да полетеме.:pos2:

Ај стига се заебавааме.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
LELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEee Davitkov ke dojde vo ponedelniiiik lele ke go ubijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.....Tolku go mrazam .....Ina4e bravo za MZT... I daj boze veke ednas BOGOEV da si odi..........
Штета Што сте толку Мали Во душата и Во навивањето за Клубот
Ке кикснат 2-3 натпревари овој да си иде друг да си иде
а Против Цедевита Богоев цар браво мајсторе
...
Богоев е Моментално еден Од НајквалкитетниТе играчи у македонија
Не е Најдобар ама еденод Поквалитетните....
Иначе
Тешко титула ваа Година Ако Стварно Дојде Продадената душа Давитков
 
Г

Грејвдигер

Гостин
LELEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEee Davitkov ke dojde vo ponedelniiiik lele ke go ubijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.....Tolku go mrazam .....Ina4e bravo za MZT... I daj boze veke ednas BOGOEV da si odi..........
Чекај бе... Нели Давитков немало да дојде, а? Ми се правеше мајмун на мсн .... Надевај се можда ќе дојде Власос. Иако и јас сум за да дојде он.

Штета Што сте толку Мали Во душата и Во навивањето за Клубот
Ке кикснат 2-3 натпревари овој да си иде друг да си иде
а Против Цедевита Богоев цар браво мајсторе

...
Богоев е Моментално еден Од НајквалкитетниТе играчи у македонија
Не е Најдобар ама еденод Поквалитетните....
Иначе
Тешко титула ваа Година Ако Стварно Дојде Продадената душа Давитков
Така си е пер. Неможе секогаш да победуваме и да играме со едно исто темпо цела сезона. Има моменти кога играчите се во слаба форма и ред други работи. Башка Богоев беше и болен и што сакате одма коа ќе се врати партал да ги направи на сите ?

Една грешка и ајде овој треба да си оди! цццц!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Abe ostvaete gi ne pobediaj ednas i ... Neka se raduvaat uste malku..Od Amak koga gubat sto sakate poveke od Mzt ostavete gi a siguren sum 1000% oti Strumica e sampion t.e igracite ne se vo forma a i (mozebi poradi kasnenjeto na platite) i ke vidite sto ke napravi majmunot (slucajno Lazovski da ne e podobar haha)
 
Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
abe strumicani vi trgna kolata nizbrdo:vozbud:,ne mi e jasno kako moze nekoj pri zdrava svest da kaze deka majmunot ke ve opravi:uvo:,pa pojma nema covekot be alooooooooooooooooooo
 
Г

Грејвдигер

Гостин
abe strumicani vi trgna kolata nizbrdo:vozbud:,ne mi e jasno kako moze nekoj pri zdrava svest da kaze deka majmunot ke ve opravi:uvo:,pa pojma nema covekot be alooooooooooooooooooo
Ќе видиме што ќе направи... Не дека го сакам да дојде во Струмица... Али кога нема друга опција, тој ќе е да го ебам...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Aerodromci, daj kazete nesto poveke za utakmicata od snosti!1
A Davitkov, do lani go pcuevme, od nego glasot ni se fakase, sega race ke mu pljuskame!!ccccccc za peza. Zaso ke ni e Cimpliaridis? Iako e dobar suter igra na pozicija na Tasovski, a tuka rezerva e plus Bosnjak.Znaci tehnoloski visok e vo slucajov.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Не сум член на АЈДУЦИТЕ , сите знаеме дека во Македонија најризично е да се навива во Јане Сандански , не сакам да кажам дека ова е причината што не дојде АЈДУЦИТЕ но кога дојдоа минатата година на 30 секунди до крај пола од навивачите почнале да излеват надвор и добро што интервенирала полицијата иначе . . тоа ми е информација од еден што бил на гостуванњето.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
abe strumicani vi trgna kolata nizbrdo:vozbud:,ne mi e jasno kako moze nekoj pri zdrava svest da kaze deka majmunot ke ve opravi:uvo:,pa pojma nema covekot be alooooooooooooooooooo
Де бе де бе, какво низбрдо....
МЗТ има една победа над Струмица сметајќи и лани е ајде сега готово...Честито на победата и толку, идеме понатаму...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
I jas licno lani bev tamu.Imase nogo jaka atmosfera,pcuenje od dvete strani ama so e najzalno FAMILY pred krajot na utakmicata trgnaa na tepacka i morase policijata da intervenira.Ako ne bese taka ke ni odaa glavite :D ( Ama ne pretnaa pred da si odime) Posle toa, skrsile eden prozorec od kombeto na igracite.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom