Фан клуб: Струмица

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Делич и Латович треба да си одат, а за Бошњак незнам зашо викате да си оде, добар одбранбен играјач е...

едит: абе интересни се некој човеци ке чуут некој маабет у градо, тај тава ке правил онај тава ке направил и право пишат тука, бидејте барем 70 - 80% сигурни у тава
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
da da bosnak e mnogu dobar igrac...da igrase poslednata cetvrtina so feni nemase da izgubime..ama glupako arsik go stavi na klupa to e to...gluperda
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Покрај тоа во секој момент е подготвен да погоди тројка...

Зборам за Бошњак..
 
V

Viktoranius

Гостин
Делич и Латович треба да си одат, а за Бошњак незнам зашо викате да си оде, добар одбранбен играјач е...

едит: абе интересни се некој човеци ке чуут некој маабет у градо, тај тава ке правил онај тава ке направил и право пишат тука, бидејте барем 70 - 80% сигурни у тава


и јас тоа го кажав, само шпекулации ништо друго.
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Gledam nikoj ne e pisal mislev nekoj e pisal ama gledam oti ne ste znaele. .

Arsic si dade ostavka . .

A so toa ke si odat izgleda i pupovic i bosnjak oti arsic gi donese tava e moo predpostavka ama tava e tocno.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
А бе се знаеше оти ќе пукне балонот!!?!?Па не може само тројца играчи што стварно не се нешто да зимат околу 20.000 евра плата?!?!??А тоа ако дојде Влаикидис арно ќе е!!!
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
abe so ve bole kuro vas za strumica...gledajte si mzt tama i ne ne zamarajte nas.....STRUMICA ZAKON
Е од вакви идиоти ми се сере. Ако тебе погледот не ти оди подалеку од Струмица, незначи дека и другите не се интересираат за македонската кошарка.

Јас имам иформација од работници во КФМ, за состојбата во Струмица, ама на крај караева, кој сум јас па да ви кажувам...Ќе се стрпите до почеток на вториот дел, па ке ве видам тогаш дали ке биде Струмица Закон и дали ке се палите како Албанци на тероризам
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
posto trojca ( ja , radikal i zoki ) bevme do sega zaedno i ni kazat za vas sto imase da ni kazat , vie ke bidete duri polosi i od nas mzt !!!! tolku od mene se zboram veke za toa deka imate problemi se ke si dojde na svoe mesto
 
V

Viktoranius

Гостин
Е од вакви идиоти ми се сере. Ако тебе погледот не ти оди подалеку од Струмица, незначи дека и другите не се интересираат за македонската кошарка.

Јас имам иформација од работници во КФМ, за состојбата во Струмица, ама на крај караева, кој сум јас па да ви кажувам...Ќе се стрпите до почеток на вториот дел, па ке ве видам тогаш дали ке биде Струмица Закон и дали ке се палите како Албанци на тероризам
Ајде де кажи да видиме што информација имаш сега?
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
Е од вакви идиоти ми се сере. Ако тебе погледот не ти оди подалеку од Струмица, незначи дека и другите не се интересираат за македонската кошарка.

Јас имам иформација од работници во КФМ, за состојбата во Струмица, ама на крај караева, кој сум јас па да ви кажувам...Ќе се стрпите до почеток на вториот дел, па ке ве видам тогаш дали ке биде Струмица Закон и дали ке се палите како Албанци на тероризам

so sakas be ti Albanec smrdliv.....kazi mi samo zs te interesire na tebe tolko sostojbata kakva e vo klubot strumica...dali ni mislite arno ili loso....i ne se zanesuvi mnogu mnogu demek se znaes...pazi da ne si gi jades zborovite na kraj sezona..pamni
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
so sakas be ti Albanec smrdliv.....kazi mi samo zs te interesire na tebe tolko sostojbata kakva e vo klubot strumica...dali ni mislite arno ili loso....i ne se zanesuvi mnogu mnogu demek se znaes...pazi da ne si gi jades zborovite na kraj sezona..pamni
Abe opinok eden sleski pazi kako se izrazuvas, sledis kosarka 2 godini i mislis se znaes, a ustvari veze nemas... Radikalot se sto kaza taka ispadna... samo edno ke vi kazam vi dojde krajot tolku vi bese, raspad sistem... da ve vidam sea kolku ste lojalni kon klubot koga ke pocne da tone...
 
V

Viktoranius

Гостин
Abe opinok eden sleski pazi kako se izrazuvas, sledis kosarka 2 godini i mislis se znaes, a ustvari veze nemas... Radikalot se sto kaza taka ispadna... samo edno ke vi kazam vi dojde krajot tolku vi bese, raspad sistem... da ve vidam sea kolku ste lojalni kon klubot koga ke pocne da tone...
Брачко, клубот нема да потоне, барем не во следните 7-8 години. Само што вашиот комплекс е премногу голем бидејки ви отиде титулата од родното Скопје, па не сакате да има титула во провинциите, така е нели ?
Епа научи се уште многу години да гледаш Македонска а не Скопска кошарка.
Оваа година ако не е во нас титулата, поарно Фени да зема титула одколку Работнички или МЗТ или Вардар. КАПИШ ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom