Фан клуб: Струмица

Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Mislam deka najdobor za ekipata e da ostane takva kakva sto e .. A eventualno ako Mirakovski se soglasi da igre za Strumica ama ne kako pozajmen igrac. . Znam deka ima dogovor so Rabotnicki ... No mozebi ke se soglasi da dojde vo Strumica a pozajmeni igraci ne ni trebaat .. A i Bobi ke se vratil vo ekipata tocno e toa za BOBI ???
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Mislam deka najdobor za ekipata e da ostane takva kakva sto e .. A eventualno ako Mirakovski se soglasi da igre za Strumica ama ne kako pozajmen igrac. . Znam deka ima dogovor so Rabotnicki ... No mozebi ke se soglasi da dojde vo Strumica a pozajmeni igraci ne ni trebaat .. A i Bobi ke se vratil vo ekipata tocno e toa za BOBI ???
Мираковски нема шанси да дојде, зашто ако тој си отиде од Работнички, послаби од Соколи ке бидат. Друго, сега не ни треба да го примите „кучето„ Ве остави на цедило за 5 дена што му каснела платата, замалку ке испадневте од Цедевита, каде што пак бевте оставени на цедило. Оставете го без ангажман, нека умре од мака, место да лапа по 1500 евра или колку и да зема, да трпи, да работи за 300 днари дневко како шанкер
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.345
Потполно се согласувам со тврдењето на Радикал дека не треба да се земаат играчи за настап во некој евро куп заради тоа што сепак „домашниве играчи“ се изборија за тој настап и шампионска титула.
Би додал дека во ситуација кога доаѓа нов играч, екипата е веќе уиграна, а новиот би солирал, невклопен во екипата, па каков сака нека е. Кошарката е тимска игра, играат петорица, нели? Затоа и постојат подготовки, тест натпревари и сл. А вака, на недела дена пред натпревар не се постигнува ништо.
А за Боби имам слушнато дека најверојатно ќе оди на Кипар, во екипата каде тренер е Кукулекидис.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
НАПРЕД СТРУМИЦА
СТРУМИЦА ШАМПИОН

ајде време е за уште една лесна и убедлива победа на шампионската екипа КК СТРУМИЦА
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
MZt e Dobra ekipa morame da odigrame pretazlivo .. Zosto ako i se dozvoli na MZT da ja igraat svoajta igra vervvajte nema da bide lesno .. Vo nedelata .. Bev na Mzt na treningot veruvajte Imaat ODLICNI suteri ....
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
96 - 73 за Струмица, Томче имаше еден добар потег
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
TOO СТРУМИЦАААА :) 95:73 ... се покажаа МЗТ :pos2:
 
V

Viktoranius

Гостин
Ајде уште една победа на Струмица....3 по ред....сега во петок одаме во скопје со работнички и таму мора да се тепа да се направи 4 по ред.
 

VINX

Rhymesaya'
Член од
13 ноември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
0
:kesa: <--- mzt posle natprevarot ... hahahahahhahaha ... !!!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ќе доаѓате во Охрид за натпреварот со Амак СП?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom