Фан клуб: Струмица

Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Слободно дојди ти, пошто вие идете секаде, во прв ред, до соблекувалната, ке ме приметиш, па ке ти кажам каков факмен сум во живо.

А ти бе типац што толку знаеш. на 13.11 како што ти кажа Аеродромка се игра Струмица - Мзт, а на 17.11 Работнички - Струмица. Ако пратиш и знаеш кошарка, како може да не знаеш кога твојот тим игра? Јас за мојот тим ги знам датумите и термините до крај на првенството а вие т.н навивачи незнаете кога и каде ви игра тимот. Затоа не ве почитувам, зашто како секое чудо за три дена сте.
Male male ... abe daj oladi malko be
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Мир во земјата мир во светот! Мустафа Кемал Ататурк рекол така...
Знам како ќе го спроведам кажаното на дело...со изреката на Христо Ботев:
Когато искаш правда и ред, искари кал`чката и кари на ред!
За оние кои не разбраа, ставам ултиматум:
Или културна дискусија, или банови. Уморен сум од бришење постови и опомени.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.623
Не ми смета толку кога ги споредувате клубовите Струмица за МЗТ е Лејкерс и тука само глуп ако си ке се буниш.
Ама кога ке почнете Ајдуци да ги ставате над Фемили се турам у мисла дали ве докусурила робата вака млади.разбирам дека сте во пубертет и се ова ви е интерсно ама треба малце приземјеност и објективност.Ви смета кога ви кажува човекот ''историја' пошто ја немате-тоа не е историја тоа се традиција и искуство кои на вас ви фалат за да можете воопшто да се наречете група а камоли поголема од најголемата...еве уште еднаш ке ве потсетам како плачевте овде пред месец дена за тој штабот па ке палевте шалови ке бојкотиравте се а еве ве сега пак.Што кажува тоа за вас и вашиот карактер???
Дека во ова одве сте во најмала рака туристи.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ај најдете се некако, некаде...испотепајте се, исколете се, што сакате направете само не загадувајте форумот со простачки муабети!
Разбрано?
Ќе ми пукне филмот и отиде цел подфорум кошарка у ПМ
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Темата ја заклучувам само така сте мирни...
 
V

Viktoranius

Гостин
Тоооооооооо ја победивме Цедевитаааааааа ајде понатаму сега Русите.
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ај белки и Русите г`з ќе ги направиме. Овие ги тепавме. Едвај ама ефективно. Со среќа против Русите.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Честито се што имав напишав во другата тема..

Напред Струмица!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Кој може ако сака може да гледа реприза во 2 на А1 да видиме како е изгледало на ТВ:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom