Фан клуб: Струмица

V

Viktoranius

Гостин
Многу лесно пагате на провокации уживајте си и не се занимавајте со нив Струмица ке е пак шампион смо треба време да се уигра екипата
Да треба време да се уиграт играчите ама редно е веке да се уиграт..
А плус тава повредани се Грнето и Хаџивасилев е суспендиран...ај белким ке ги средат работите оти и они се доста добри кошаркари.


п.с....Абе мора нешто да се права веќе за Томчо соколов да не влева во игра....абе такво ДРВО немам видано никојпат у живото.
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
И кога на клубот ќе му биде најтешко
И тогаш вие се тргнувате од него
И кога ќе дојде тој тажен ден
Кога ќе изгуби Струмица
И кога нема ти да бидеш прва Струмицо
И тогаш Струмица знај да те напуштам јас.

Ова така ви иде на вас Ајдуците... Ако играт добро ќе навиваме, ако не само ќе ги гледаме и сончоглед и семки ќе грицкаме...
Tipce aj ke te molam kazi se koj si, pretpostavuvam oti si od strumica a si protiv strumicani , pa ajde kazi se koj si pa posle zboruvaj sto sakas za strumica i nejzinite navivaci , i takva golema prodadena dusa ne sum videl da ti kazam im udovoluvas tuka im go ispolnuvas srceto na skopskite navivaci koga gledaat deka strumicanec zboruva protiv strumica , neznam jas zosto si tolku glup i tup zosto skopjanite ili nekoj od drugite gradovi ne zboruvaat protiv nivnata ekipa i nivnite navivaci.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Tipce aj ke te molam kazi se koj si, pretpostavuvam oti si od strumica a si protiv strumicani , pa ajde kazi se koj si pa posle zboruvaj sto sakas za strumica i nejzinite navivaci , i takva golema prodadena dusa ne sum videl da ti kazam im udovoluvas tuka im go ispolnuvas srceto na skopskite navivaci koga gledaat deka strumicanec zboruva protiv strumica , neznam jas zosto si tolku glup i tup zosto skopjanite ili nekoj od drugite gradovi ne zboruvaat protiv nivnata ekipa i nivnite navivaci.
Da be od Strumica sum i so... Jas ne sum protiv klubot, tuku protiv vas , navivacite! zatoa sto si nemate pojma od navivanje ... i posle se narekuvate ''verni do grob'' ...
 
V

Viktoranius

Гостин
Da be od Strumica sum i so... Jas ne sum protiv klubot, tuku protiv vas , navivacite! zatoa sto si nemate pojma od navivanje ... i posle se narekuvate ''verni do grob'' ...
И шо саа ако си против нас....не можаш ништо да ни направаш и навикни се да не гледаш оти веќе повторно ке почнеме да навиваме.
А ако си немаме појма од навивање тогај па оди ти навиви да видаме ти шо знааш.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
И шо саа ако си против нас....не можаш ништо да ни направаш и навикни се да не гледаш оти веќе повторно ке почнеме да навиваме.
А ако си немаме појма од навивање тогај па оди ти навиви да видаме ти шо знааш.
Не викам оти ќе ви направам нешто... не се ни замарам со вас , и шо да се навикнам да ве гледам... нема шо да гледам кај вас...

На кошарка веќе не одам да ги гледам Струмица... Исклучиво што ќе одам е да гледам Партизан во фудбал (можда и кошарка пошто немам идено) ... на Партизан во сезоната 2-3 пати одам со Јужни Фронт (ако незнаеш кој се Јужни Фронт тоа ти е „под група“ на Гробари) и можеш слободно да гледаш! :pfc:
 
Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
Da be od Strumica sum i so... Jas ne sum protiv klubot, tuku protiv vas , navivacite! zatoa sto si nemate pojma od navivanje ... i posle se narekuvate ''verni do grob'' ...



па пред некое време викаше дека струмица врска немаат од играта и дека никогаш повеке нема да одаш да ги гледаш и слични сранј*!!!па ако немаат поим од навинање оди ти и среди ги сите ако си толку "smart" или имаш многу искусво во навивањето!!!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
па пред некое време викаше дека струмица врска немаат од играта и дека никогаш повеке нема да одаш да ги гледаш и слични сранј*!!!па ако немаат поим од навинање оди ти и среди ги сите ако си толку "smart" или имаш многу искусво во навивањето!!!
ДА реков дека нема да одам да ги гледам, а тој пост што ми го цитираше реков дека ќе одам да ги гледам струмица?? НЕ!!!
За клубот т.е играчите си реков дека немат врска! И не значи тоа дека не смеам да коментирам повеќе за нив!
Не сум водач јас на некоја навивачка група па да одам „ајдуците“ да ги средам! Тие си имат свои таму и треба да си се средат!
 
Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
ДА реков дека нема да одам да ги гледам, а тој пост што ми го цитираше реков дека ќе одам да ги гледам струмица?? НЕ!!!
За клубот т.е играчите си реков дека немат врска! И не значи тоа дека не смеам да коментирам повеќе за нив!
Не сум водач јас на некоја навивачка група па да одам „ајдуците“ да ги средам! Тие си имат свои таму и треба да си се средат!
Abe ajde odi seti negde , licnostite so se vo ajduci kazi reci na sekoe gostuvanje odat da ja bodrat svojata ekipa a so toa ja rizikuvaaat svojata licna bezbednost bidejki skoro na sekoe gostuvanje moze da se sluci nekoj incident i ti posle ke mi vikas takvi bile onakvi bile.Na pr vcera u kavadarci i od koga zavrsi utakmicata ne prestanavme da peeme bidejki strumica ne moze na sekoe gostuvanje da pobeduva.I prestani da zboruvas protiv strumicani a ako sakas odi da gi gledas i sao paulo vo brazil a ne partizan.I arno ti rekoa deka ti tolku ako si smart dojdi ti organiziri gi ajducite i davi im casovi po navivanje ako tolku mnogu jak se osekas.I bidi protiv strumica i protiv ajducite no ne mora toa javno da go iskazuvas. I daj prestani veke koga covecki ti se veli.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Abe ajde odi seti negde , licnostite so se vo ajduci kazi reci na sekoe gostuvanje odat da ja bodrat svojata ekipa a so toa ja rizikuvaaat svojata licna bezbednost bidejki skoro na sekoe gostuvanje moze da se sluci nekoj incident i ti posle ke mi vikas takvi bile onakvi bile.Na pr vcera u kavadarci i od koga zavrsi utakmicata ne prestanavme da peeme bidejki strumica ne moze na sekoe gostuvanje da pobeduva.I prestani da zboruvas protiv strumicani a ako sakas odi da gi gledas i sao paulo vo brazil a ne partizan.I arno ti rekoa deka ti tolku ako si smart dojdi ti organiziri gi ajducite i davi im casovi po navivanje ako tolku mnogu jak se osekas.I bidi protiv strumica i protiv ajducite no ne mora toa javno da go iskazuvas. I daj prestani veke koga covecki ti se veli.
Напишав јас „песната“ вие почнавте да говорете без врска „нели тоа, нели ова...“, можате слободно да седнате од пред ТВ и да гледат како навиват Гробарите, Јужни Фронт, Фемили и да не ги набројувам....
 
V

Viktoranius

Гостин
Напишав јас „песната“ вие почнавте да говорете без врска „нели тоа, нели ова...“, можате слободно да седнате од пред ТВ и да гледат како навиват Гробарите, Јужни Фронт, Фемили и да не ги набројувам....
Уфф браво...што не споредуваш со Гробари и со Јужни Фронт и со други такви големи навивачки групи.Во Македонија нема навивачка група што може да парира на Гробари или Делије....итн...а ти па чим викаш оти нема да одаш на утакмици оти не ги бивало играчите се гледе колко се разбираш од кошарка...ај оди С*Р* негде.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Уфф браво...што не споредуваш со Гробари и со Јужни Фронт и со други такви големи навивачки групи.Во Македонија нема навивачка група што може да парира на Гробари или Делије....итн...а ти па чим викаш оти нема да одаш на утакмици оти не ги бивало играчите се гледе колко се разбираш од кошарка...ај оди С*Р* негде.
ОК ти се разбираш најного од кошарка... да те пите сега некој од кај се шутира тројката нема да знаеш... незнаеш уште на која висина е обрачот
 
V

Viktoranius

Гостин
ОК ти се разбираш најного од кошарка... да те пите сега некој од кај се шутира тројката нема да знаеш... незнаеш уште на која висина е обрачот
Ај знам оти не знаеш па ке ти кажам....

Тројка се шутира од црвената линија која е оддалечена 6.25 метри.
А висината на обрачот е 3.05 метри.

Уште нешто те интересира ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ај знам оти не знаеш па ке ти кажам....

Тројка се шутира од црвената линија која е оддалечена 6.25 метри.
А висината на обрачот е 3.05 метри.

Уште нешто те интересира ?
Дечко де бе престани да се инатеш... „не знам“ ... 7 години тренирав кошарка но поради повреда на коленото престанав...
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Tipce da ti kazam veke stvarno preku kur mi dojde , kuti si tam i gledi si rabotata oti ako te doznaaat nekoj koj si moze i da te ispukat , i da ti kazam vcera ka odiiime za kavadarci glavna tema bese na muabet vo avtobusot se pravese deka deteto so e potpisano a1team na kajgana jade gomna mnogu peotiv strumicani i nekoj veke pocnaaa da se angaziraaat da doznaat koe si pa da vidime dali pak ke jades gomna, zatoa pak ke te zamolam da prestanes veke zasekogas.
хехехе ... шо сакате правејте мабет , не ме интересире на мене тава... си мислаш оти со тава ќе ме „испадаш“ од кајгана... пффф....

не го зими ошто зборот СТРУМИЧАНИ пошто под СТРУМИЧАНИ се подразбире под сите... јас говорам за АЈДУЦИТЕ...

и шо сакате правејте си мабет вии, ич не ме ни интересире на мене...
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ај мирни и на темата да нема расправии! Ако сакате да се тепате, најдејте се некаде и готово. Тука не!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom