Фан клуб: Струмица

Г

Грејвдигер

Гостин
Ване Заев тетин му е градоначалникот поради тоа игре во струмица 4 пати ги менуваше екипите до вчера тренираше со нас истиот ден кога се играше утакмицата отиде пак во струмица не е нешто посебно сепак со превилегии е .
абе јбг... и ти да имаш некој ептен близок кој е во клубот и тебе ќе те земат... ако не да играш на натпреварите, барем да тренираш со нив :)
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
фала струмикс :smir: ги гледав составите па ми падна во очи презимето па мислев ако му е син да каже некој што кошаркар е. зашто пред неколку години сите викаа никола гајдаџиев тапа бил, детето поради татко му тренирало во никол ферт и на крај излезе детето супер талентиран кошаркар, убедливо најдобар во неговата генерација
која год. е роден гајдаџиев?
 
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189
Градоначалникот е 2 год. постар од мене, така да со сигурност не му е син.
Е сега, Заеви има две семејства во градот, кои немаат врска едно со друго, а ова дете од кои е, незнам...
Ima Zaevi vo Murtino i toa Vane Zaev so igra u Strumica e od Murtino, isto i na gradonacalnikot potekloto mu e od tamu.. znaci vo rodninski vrski se.
 
П

Паспарту

Гостин
која год. е роден гајдаџиев?
не знам точно, само знам дека е најмладиот играч кој дал кош во нашава лига (на 10 години). сега отприлика би требало да има 15-16 години. играше пред некое време за некоја од младинскиве селекции ама не се сеќавам која беше
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.400
Поени од реакции
30
не знам точно, само знам дека е најмладиот играч кој дал кош во нашава лига (на 10 години). сега отприлика би требало да има 15-16 години. играше пред некое време за некоја од младинскиве селекции ама не се сеќавам која беше

Моментално игре во Вардар играше во фершпед 92 година утре во 12 сатот играт против нас го фалат сите бил мн. добар но сепак ке видаме играме 2 пријателски утакмици.
 

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
А бе тва е тва?!!?Некој пат парите не прават се!!!Што ако Струмица има 5 пати поголем буџет од Раобтнички,тоа е џабе!!Тоа што се случило,било вистинска лекција како се игра кошарка!!!!
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
А бе тва е тва?!!?Некој пат парите не прават се!!!Што ако Струмица има 5 пати поголем буџет од Раобтнички,тоа е џабе!!Тоа што се случило,било вистинска лекција како се игра кошарка!!!!
strumica-rabotnicki 71:107 i aj koj ke ja zeme titulata
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Моментално игре во Вардар играше во фершпед 92 година утре во 12 сатот играт против нас го фалат сите бил мн. добар но сепак ке видаме играме 2 пријателски утакмици.
мислам дека не е 92 пред 3 години бевме на камп заедно мислам дека е 91
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Абе прекинете со карање....!

Луѓе игнорирајте го дечкото..си имам јас стратегија....ке го оправиме:wink:

Само игнорирајте го како да не пишува!:helou:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
де бе прекинејте... ццц... на човек веќе не му се иде тука да пишува... само се карате... сити парк бојс ај иди наполје и олади малце...
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Струмица дефинитивн ке изгуби од Цедевита... цедевита имат земено 3 или 4 репрезентативци и 1 или 2 американци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom