Дали пијанството го оправдува неверството?

Дали пијанството го оправдува неверството?

  • Да

    Гласови: 69 17,4%
  • Не

    Гласови: 328 82,6%

  • Вкупно гласачи
    397

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Дали пијанството го оправдува неверството?

Не, во никој случај. Не може некој да биде толку пијан за да направи нешто што не сака да го направи,а и нели кога некој е пијан кажува и прави се што му лежи на душа? Јас на пример и да сум пијана и издрогирана и што се не да не сум, не може некој да ме натера да направам нешто што не сакам или немора некој да ме натера,едноставно не правам тоа што не сакам.Ако изневерувам под дејство на алкохол тоа сигурно не е дека не сакам , туку дека баш тоа ми е желба , а алкохолот само ме охрабрил во одлуката,мислам еве конкретно за мене така е.Според мене пијанството не е никаков изговор.
 
Д

Демијан

Гостин
Izgleda deka ovde samo jas ke bidam protiv!!!
DA mozi da bidi izgovor...ne vo site slucaevi ali se slucuva,napijan,ti doaga nekoja devojka,dobro izgleda,te provocira i zaminuvas so neze...i stanuvas sabeljeto trezen,i ja gledas do tebe,i ti idi da ja frlis od tarasa...i posle 2 dena se nerviras da ne te razberi devojkata!!!Znaci TUKA NEMALO CUSTVA NIKAKVI samo testosterono te udril vo glava...i sabaljeto svakas deka si zgresil,i svesen si deka koga bi go vratil vremeto i koga bi bil trezen ne bi se slucilo nisto od toa!!! E sea treba da znaci deka ne treba da ti se prosti za toa?
P.S siguren sum deka ova mu se slucilo na poveketo odavde!!!
А ти ќе и простиш на девојка ти ако пр. е излезена со другарки се поднапиле и доаѓа некој фраер и почнува да и се пушта на девокја ти!! девојката прифаќа и оди со него у соба!!! Утредебта се буди и го фрла низ прозор!! И по некое време дознаваш ти!! Како ќе реагираш?
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.580
Поени од реакции
2.564
NE!!!!Preeska ne sakav da go spomnam ama eve me prasa.Znaci NE!!!Zosto?
Poso masko i zensko ne e isto!!!Ete sama kaza vo predhodniot post DESIRE,deka ako napravi nesto,ne bi go napravila tuku taka,tuku od sto i se saka!Znaci Devojkite vo toj aspekt se razlicni...Bez razlika dali ima decko ili ne mislam deka ne bi legnala so nekoj dokolku nema custva barem nekakvi sprema nego(ako sum greska neka me popravi nekoj od devojkive)...me svakas sto e poentata????Znaci ako bi legnala taja so nekoj tuka stanuva zbor za custva...I jas kako decko sto mozam da baram tuka uste????Pak ke recam Mozi ima i takvi devojki koi bi izneverile ili voopsto bi legnale so nekoj bez ,ama nikakvi, custva!!!Ama siguren sum deka se mnogu malku takvite!!!
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Da slusnam opravduvanje od tipot:
"Zalam, pijana bev, ne znaev kako se vikam pa ne sto pravam..."
Ova nema da go trpam, ne se prifakja pod nikakvi uslovi, ne da bila pijana, ne da ne znaela kako se vika...
Koga jas mozam da bidam veren, i pijan i napushen i ne znam kakov, togas moze i taa da bide verna..
P.S.
Ako ne i drzi g`zot da bide verna pod pijanstvo, neka ne pie.. A ako saka da pirfatam opravduvanje neka mi kaze v lice deka ne me saka.. Toa boli pomalku, zasto e vistnia.. A ne da mi se pravda deka e pijana ili ne znam sto
Pozdrav
 
Д

Демијан

Гостин
NE!!!!Preeska ne sakav da go spomnam ama eve me prasa.Znaci NE!!!Zosto?
Poso masko i zensko ne e isto!!!Ete sama kaza vo predhodniot post DESIRE,deka ako napravi nesto,ne bi go napravila tuku taka,tuku od sto i se saka!Znaci Devojkite vo toj aspekt se razlicni...Bez razlika dali ima decko ili ne mislam deka ne bi legnala so nekoj dokolku nema custva barem nekakvi sprema nego(ako sum greska neka me popravi nekoj od devojkive)...me svakas sto e poentata????Znaci ako bi legnala taja so nekoj tuka stanuva zbor za custva...I jas kako decko sto mozam da baram tuka uste????Pak ke recam Mozi ima i takvi devojki koi bi izneverile ili voopsto bi legnale so nekoj bez ,ama nikakvi, custva!!!Ama siguren sum deka se mnogu malku takvite!!!
Тезава ти држи ама пак мислам дека не е оправување тоа!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Не го оправдува зошто со тоа не си решил ништо. Секој може да згреши и доколку постои љубов треба да се седне и да се разговара. Од пијанство само ќе те боли глева другиот ден, ништо друго.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
И пијан и трезен, неверство е неверство. Алкохолот не го оправдува.
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Не го оправдува зошто со тоа не си решил ништо. Секој може да згреши и доколку постои љубов треба да се седне и да се разговара. Од пијанство само ќе те боли глева другиот ден, ништо друго.
Se prai muabet za NEVERSTVO POD DEJSTVO NA ALKOHOL!!!
I koj kurac faktor ljubov koga, primer, tipkata ke me izneveri mene, pa ke mi se pravda bila pijana ili ne znam sto.. I da bila pijana, trebalo da misli deka ima nekoj drug. Sto e muabetot, aj sea jas sum vo Prilep, taa e vo Skopje, pa odam na zurka, se pijanam i legnuvam so nekoja tamu, a svesen sum deka vo Skopje imam zenska?? (Praime muabet deka momentalno ne sum tamu, zasto vo Skopje ziveam)
Ili obratno da e, nea da i se sluci istoto, da me izneveri..
Jebi ga, ne e opravduvanje od nikoj aspekt.. Sto ti vredi razgovorot koga ke znaes deka nekoj drug ja imal zenskata tvoja, a vie ste vo vrska, pa tipkata go spodelila so drug, ona sto go spodeluva so tebe????
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
NE!!!!Preeska ne sakav da go spomnam ama eve me prasa.Znaci NE!!!Zosto?
Poso masko i zensko ne e isto!!!Ete sama kaza vo predhodniot post DESIRE,deka ako napravi nesto,ne bi go napravila tuku taka,tuku od sto i se saka!Znaci Devojkite vo toj aspekt se razlicni...Bez razlika dali ima decko ili ne mislam deka ne bi legnala so nekoj dokolku nema custva barem nekakvi sprema nego(ako sum greska neka me popravi nekoj od devojkive)...me svakas sto e poentata????Znaci ako bi legnala taja so nekoj tuka stanuva zbor za custva...I jas kako decko sto mozam da baram tuka uste????Pak ke recam Mozi ima i takvi devojki koi bi izneverile ili voopsto bi legnale so nekoj bez ,ama nikakvi, custva!!!Ama siguren sum deka se mnogu malku takvite!!!
Ej ne drzi tezata.Oti maski i zenski se razlicno?Kako mozi ti da ne i prostis a taa tebe da ti prosti.Ne prostuvam takvo neverstvo vo nikakov slucaj.Porano mozi bile zenskite i maskite razlicno ama ne mislam deka i denes se taka.Denes ima i zenski sto ako se ispijanat ke legnat so nekoj za edna vecer.Taka da ni za masko ni za zensko ne e opravduvanje.
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Пааа ако немаш друго оправдување тогаш ОК е...ми се има десено баш јас да изневерам под дејство на алкохол и не сакав не ни памтам шо се десило како се десило...:)
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
па гласав за не!затоа што неверството не може да биде опрадано.но пошто ми се има дешавано,добар изговор е кога не ти текнува ништо најпаметно.но навистина,барем во моите случаи пијаната состојба допринела за такви работи,пошто да сум бил трезен 40% нема да сум изневерел.што значи дека изговорот донекаде е и самата вистина,колку и да звучи глупаво и лигаво.секогаш кога сум се вадел со пијанство(не дека ми успевало) сум го правел тоа затоа што особата ми значела.доколку не било така,не би се ни правдал!
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Пааа ако немаш друго оправдување тогаш ОК е...ми се има десено баш јас да изневерам под дејство на алкохол и не сакав не ни памтам шо се десило како се десило...:)
Sto ti garantira deka tipkata ti go nema istoto napraveno? (Zboruvam vo slucaj da znae deka si ja izneveril). I da.. Ako si i kazal (sto ne veruvam deka si go napravil, kako sto ne veruvam deka nekoj od forumov bi go napravil toa, popravete me ako gresam), sto i kaza, "bev pijan, nema da se povtori"?
Za mene toa ne e vrska povekje.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Sto ti garantira deka tipkata ti go nema istoto napraveno? (Zboruvam vo slucaj da znae deka si ja izneveril). I da.. Ako si i kazal (sto ne veruvam deka si go napravil, kako sto ne veruvam deka nekoj od forumov bi go napravil toa, popravete me ako gresam), sto i kaza, "bev pijan, nema da se povtori"?
Za mene toa ne e vrska povekje.
Pa se razbira deka ne e,posto posle se gubi doverbata i nisto veke nema da bidi isto kako porano.
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Дали пијанството го оправдува неверството?

Не, во никој случај. Не може некој да биде толку пијан за да направи нешто што не сака да го направи,а и нели кога некој е пијан кажува и прави се што му лежи на душа? Јас на пример и да сум пијана и издрогирана и што се не да не сум, не може некој да ме натера да направам нешто што не сакам или немора некој да ме натера,едноставно не правам тоа што не сакам.Ако изневерувам под дејство на алкохол тоа сигурно не е дека не сакам , туку дека баш тоа ми е желба , а алкохолот само ме охрабрил во одлуката,мислам еве конкретно за мене така е.Според мене пијанството не е никаков изговор.
ne mora da znaci deka vo pijanstvo se kazuva vistinata i se pravi nesto so navistina si go sakala.Jas znam slucaj t.e slucaevi koga nekoj izlegol so nekoja ili obratno,so nekoj so ne bi pomislile vo trezna sostojba da go napravat toa i drugiot den si ja ''mavaat glavata od zid''.I ova ne znaci deka go podrzuvam neverstvoto.Jas sum protiv nego ama sakam samo da kazam deka koga ke si pijan,ne pravis sekogas nesto so sakas.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Мислам дека на секојдневното возење со велосипедот пијанството претставува само удолнина, забрзување, полесно движење... без разлика на забрзувањето кочниците постојат, лева и десна, ги држиме цврсто и од нас зависи. Со ретки исклучоци. Ама кој би закочил на сред удолнина кога чувството е толку убаво.. :)

Секако дека не го оправдува неверството. Тоа се случува затоа што постои во главата на секој од нас, свесно или несвесно. Ама полесно е да го обвиниме алкохолот.. тој никогаш не се брани и не вика дека не е виновникот.. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom