Јеховини сведоци

Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
porano vikale Mudar e samo Bog a covekot moze samo da bide flozof-ljubitel na mudrosta!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
не еднаш....5000 пати ми имат дојдено на врата и ме имаат труено со то дали знајш шо е бог и слични ствари.... и јас му викам не ме интересира и тие продолжуваат...
ими имаат кажвано секакви чудни ствари за нивните средби.... бљак :pop:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
videte Jehovinite svedoci se hristijani koi imaat objasnuvanje od Biblijata za sekoja svoja teza no imaat i nekoi razlicni tolkuvanja no sepak za niv Biblijata e vrven avtoritet.
 
Член од
25 јуни 2008
Мислења
451
Поени од реакции
5
Ама „они„ токму тоа го велат: дека СЕ христијани. И сега? Кој ја говори вистината-ти или тие?
Oni ne se hristijani ova mi go ima kazano Nivniot pretpostaven barem taka nekako se izjasni zs, pa oni ako se hristijani taka i ke se deklariraat ali oni se deklariraat kako Jahovini svedoci ( svedoci na Bog )
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Da. Oni se svedoci na Bog, spored niv Isus ne e Bog, pa zatoa i ne se hristijani, ama za da im posvetis 5 minuti od svoeto vreme vo sostojba se se da kazat.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
ako se izgubis ili te interesira nekoja ulica kaj e baraj jehovin svedok kako taksisti se
 
L

Lezbiangirl

Гостин
благодарам за постот.
беше потребен за да се разјаснат некои мистерии околу оваа вера.
а уствари кај да најдеме јеховин сведок?
Imaat седиште во скопје или најди некое списание нивно и таму ја пишува нивната адреса прати ја својата адреса за да те поучуваат за библијата и ќе дојдат кај тебе дома
Во скопје во ново лисиче прашај каде се наога салата за состаноци
ако имаш оошти прашања јас можам нешто да ти разјаснам имам проучувано со нив некое време
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Imaat седиште во скопје или најди некое списание нивно и таму ја пишува нивната адреса прати ја својата адреса за да те поучуваат за библијата и ќе дојдат кај тебе дома
Во скопје во ново лисиче прашај каде се наога салата за состаноци
ако имаш оошти прашања јас можам нешто да ти разјаснам имам проучувано со нив некое време
изгледа дошло до недоразбирање...мојот пост беше иронично напишан.
зар стварно помисли дека ќе барам јеџовин сведок за да ми каже каде се наоѓа некоја улица?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom