Фан клуб: Партизан!

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.640
Поени од реакции
3.261
Не ја дават на тв колку шо видов во програмата јас.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Нема пренос:jaj:0-11 губиме што е ова у курац

дајте некој линк ако има,јас не можев да најдам
 
I

InF3cTeD

Гостин
31-23 водиме на полувреме....аман досадно е веќе стално да ги тепаме....на сите полиња
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Ајде честито победа.Весели ја доби утакмицата на крај имаше 3,4 скока во напад и даде неколку коша сите со забивање.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Победа,очекувана.
Утре со Цибона можеби ќе биде потежок меч но сепак очекувам победа и нормално титула втора сезона по ред во Јадранска лига.
 
I

InF3cTeD

Гостин
ај честито победата...пак ли ќе пееме ТИТУЛА ТИТУЛАА СЛАВИЧЕ СЕ ТИТУЛААА
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Честито победа,ајде уште утре усташите да ги "легнеме" во Арена и ќе си пееме Титула,титула славиче се титула...Пошто немав можност да ја гледам,го гледав само резултатот по интернет,може ли некој накратко да објасни каква беше атмосферата,имаше ли Гробари и Делије и кој беа најдобри поединци и од двете екипи,ама повеќе ме интересира за Партизан...:helou:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Честито победа,ајде уште утре усташите да ги "легнеме" во Арена и ќе си пееме Титула,титула славиче се титула...Пошто немав можност да ја гледам,го гледав само резултатот по интернет,може ли некој накратко да објасни каква беше атмосферата,имаше ли Гробари и Делије и кој беа најдобри поединци и од двете екипи,ама повеќе ме интересира за Партизан...:helou:
Па гробари слабо,Делије немаше(бојкотираат) а најдобри поединци Весели(на крај скоро сите коша ги даде он)Лазми и Трипковиќ дадоа по 12,13 коша ,а кај Звезда Кикановиќ едиствен што беше добар и Стивен Марковиќ труп беше цела утакмица ама на крај само тој играше кај Звезда другите неможеа кош да дадат.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Многу лоша утакмица била,јас сеа читам по порталиве,прва четвртина звезда поведе 0-11 и после тоа тргна црно-белата машина,дојдовме до 13-11.
Лазме играше добро,Весели исто така,Трипковиќ и Тепиќ онака слабо ама пролазна оцена,Величковиќ многу слабо,ваљда вечер ќе ги здипли цибосите.
Имало околу 10.000 луѓе у арена,звездаши имало ама не навивале организирано,Гробари послабо од нешто издание,ама вечер би требало да биде полно.
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1239922632.jpg
Дуле:tv:
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Многу лоша утакмица била,јас сеа читам по порталиве,прва четвртина звезда поведе 0-11 и после тоа тргна црно-белата машина,дојдовме до 13-11.
Лазме играше добро,Весели исто така,Трипковиќ и Тепиќ онака слабо ама пролазна оцена,Величковиќ многу слабо,ваљда вечер ќе ги здипли цибосите.
Имало околу 10.000 луѓе у арена,звездаши имало ама не навивале организирано,Гробари послабо од нешто издание,ама вечер би требало да биде полно.
http://casopis.izaberipartizan.com/v2/img/slike/1239922632.jpg
Дуле:tv:
Не играте финале вечер туку утре во сабота 20:45
Ќе гледате ќе има и на ХРТ2.А ФОКС србија немате никој таму има пренос од НЛБ лига.Јас ја имам на сателитска не ја заклучија цела година супер
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
17. april 2009. | Izvor: B92
Partizan protiv Nagetsa i Sansa!
FoNet
Košarkaši Partizana dobili su ponudu Evrolige da u oktobru u okviru evropskog oktobra u NBA ligi odigraju dva meča u SAD sa Denver Nagetsima i Finiks Sansima.


Kako saznaje B92 'crno-beli' su već pozitivno odgovorili na ovu ponudu, pa će prvo odigrati meč sa Nagetsima u Denveru, a nakon toga i meč u Arizoni sa ekipom Stiva Neša i Šekila O Nila.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2009&mm=04&dd=17&nav_id=356043


Далеку сме ние од квлаитетна кошарка откако се оделивме од југославија. Мора да се направи нешто и наша екипа д аигра НЛБ лига за да с еподигне квалитетот на баскетот кај нас.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
17. april 2009. | Izvor: B92
Partizan protiv Nagetsa i Sansa!
FoNet
Košarkaši Partizana dobili su ponudu Evrolige da u oktobru u okviru evropskog oktobra u NBA ligi odigraju dva meča u SAD sa Denver Nagetsima i Finiks Sansima.


Kako saznaje B92 'crno-beli' su već pozitivno odgovorili na ovu ponudu, pa će prvo odigrati meč sa Nagetsima u Denveru, a nakon toga i meč u Arizoni sa ekipom Stiva Neša i Šekila O Nila.

http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2009&mm=04&dd=17&nav_id=356043


Далеку сме ние од квлаитетна кошарка откако се оделивме од југославија. Мора да се направи нешто и наша екипа д аигра НЛБ лига за да с еподигне квалитетот на баскетот кај нас.
Па нас ни понудија ама клошарине Работнички откажаа:toe:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Па нас ни понудија ама клошарине Работнички откажаа:toe:

Не откажаа они туку Босна се побунила бидејќи ќе требаало да испадне некој нивни преставник и плус работнички не можеше да направи екипа ради пари и културно се откажа наводн ода не се срамел. јас така знам.
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Не откажаа они туку Босна се побунила бидејќи ќе требаало да испадне некој нивни преставник и плус работнички не можеше да направи екипа ради пари и културно се откажа наводн ода не се срамел. јас така знам.
Да културно.Пред тоа цела сезона се фалеа НЛБ ке играле и на крај се отказжаа и сите не разочараа барем да не се силеа дека ке влагаат у НЛБ.
 
Член од
15 мај 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Како и секогаш звезда го јадеше.Ќе го јаде усте многу години!!!:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom